Більшість українців (58%) схиляються до думки, що навіть у разі суттєвого скорочення допомоги від Заходу варто все одно продовжувати бойові дії для тиску на окупантів, навіть з урахування ризиків для територій, які контролює Україна сьогодні.
На заході країни цю думку підтримують 64% опитаних.
Такими є результати опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС), передає Фіртка.
Разом з цим, кожен третій респондент (32%) вважає, що краще йти на припинення бойових за умов дійсно серйозних гарантій безпеки від Заходу, навіть якщо визволення окупованих територій затягнеться на невизначений термін.
Решта 10% — не змогли визначитися зі своєю думкою.
Стосовно питання стратегії дій у разі суттєвого скорочення Західної допомоги простежуються певні регіональні відмінності. На Заході та в Центрі більше респондентів (відповідно, 64% і 65%) виступають за в будь-якому випадку продовження бойових дій.
"Хоча в цих регіонах також істотна частка (чверть населення) висловилися на користь припинення бойових дій", — уточнюють дослідники.
Натомість на Півдні та Сході думки розділилися приблизно навпіл з лише незначним переважанням думки про продовження бойових дій. Так, на Півдні 46%, а на Сході 47% вважають, що навіть в умовах обмеженої Західної допомоги бойові дії мають продовжуватися.
"Водночас, відповідно, 40% і 42% готові на припинення бойових дій", — йдеться у повідомленні.
У КМІС зазначили, що в цьому випадку важливу роль відіграє фактор близькості до лінії фронту. Південь і Схід значно ближчі до зони активних бойових дій, що значною мірою зумовлює вищу готовність в умовах обмеження допомоги на припинення бойових дій.
"Хоча, нагадаємо, абсолютна більшість у цих регіонах вірять, що з належною допомогою Україна може досягти успіху", — резюмували у компанії.
Довідково: опитування провели упродовж 29 листопада-9 грудня 2023 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням).
Опитали 1 031 респондента, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим).
Опитування проводили з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України (у межах, які контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року).
До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року (АР Крим, м. Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей), а також опитування не проводили з громадянами за кордоном.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну
Мобілізація триває, у людних місцях роздають повістки: що варто знати прикарпатцям