
У всіх регіонах України абсолютна більшість населення проти будь-яких територіальних поступок.
Такими є дані опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС), передає Фіртка.
Зокрема, серед жителів Сходу, 82% проти поступок (готові на поступки — лише 13%), а серед жителів Півдня — 86% проти поступок (готові — лише 9%).
На Заході України 89% мешканців вважають неприйнятними поступки територією заради миру.
Порівняно з вереснем у всіх регіонах ситуація більш-менш стабільна.
Загалом для 87% опитаних українців жодні територіальні поступки не є припустимим. Лише 9% вважають, що для досягнення миру і збереження незалежності можна відмовитися від деяких територій.
Ситуація у регіонах наступна:
"Загальна готовність до «важких компромісів» є важливим індикатором стійкості і готовності далі продовжувати боротьбу.
Як можна бачити, українці і під кінець непростої зими зберігають згуртованість та бажання опиратися далі жорстокому агресорові.
Наразі будь-який план, де українцям буде «продаватися» «мир в обмін території» приречений на провал і несприйняття суспільством", — наголошує виконавчий директор КМІС Антон Грушецький.
Довідково: опитування провели впродовж 14-22 лютого 2023 року.
Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням) опитали 2 002 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим).
Опитування проводили з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України (у межах, які контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року).
До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року (АР Крим, м. Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей), а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.
Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% — для показників, близьких до 10%, 1,1% — для показників, близьких до 5%.
За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!