68% мешканців Заходу відчувають себе частиною національного опору. Ще 26% відчувають себе хоча б частково долученими до опору ворогові, а 4% респондентів скоріше або абсолютно не відчувають себе частиною опору.
Такими є дані опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС), передає Фіртка.
Ще 2% опитаних мешканців західних областей не змогли відповісти.
Згідно з результатами, у всіх регіонах більшість відчуває себе принаймні частково частиною національного опору, і не більше 6% не відчувають цього.
При цьому частка тих, хто відчуває себе частиною національного опору знижується із Заходу на Схід з 68% до 48%.
Зазначимо, що і серед респондентів, які обрали українську мову для інтерв’ю, і серед респондентів, які обрали російську, більшість принаймні частково відчувають себе належними до національного опору: 63% проти 42% точно відчувають і 45% проти 30% — частково.
«Більшість українців на суб’єктивному рівні відчувають себе не просто спостерігачами наживо за подіями, а справжніми учасниками національного опору.
Цей спільний досвід зараз уже є і далі буде суспільним «клеєм» для збереження згуртованості, продовження формування громадянської політичної нації та подолання різних проблем», — підкреслив заступник директора КМІС Антон Грушецький.
Нагадаємо, понад 80% мешканців західних регіонів обирають європейську модель суспільного розвитку, менше як 1% — російську.
До слова, вибираючи між свободою та безпекою, 52% мешканців західних областей віддають перевагу свободі.
Довідково: опитування провели упродовж 21-23 жовтня 2022 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням).
Опитали 1 000 респондентів, у віці 18 років і старше, які мешкають у всіх регіонах України (окрім АР Крим, окремих районів Донецької та Луганської областей), а також опитування не проводили з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.
Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки не перевищувала 3,4% для показників, близьких до 50%, 3,0% для показників, близьких до 25%, 2,1% — для показників, близьких до 10%, 1,5% — для показників, близьких до 5%.
За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення.