Понад 60% українців вважають, що уряд – це працівник, а люди мають бути керівниками, які здійснюють контроль за його діями.
При цьому за останні три роки частка людей, які поділяють такий погляд, зросла з 55% до 66%.
Такими є дані опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС), передає Фіртка.
Натомість з 36% до 30% стало менше тих, хто вважає, що уряд – як батько, який має піклуватися про людей як про дітей.
У всіх регіонах більшість населення схиляються до погляду на уряд як на працівника.
Дещо вирізняється лише Схід, де трохи більше тих, хто сприймає Уряд як батька (38% проти 28-30% в інших регіонах).
На заході країну таку думку поділяють 67% опитаних.
За даними КМІС, суттєва залежність простежується з освітою респондента: серед осіб з вищою освітою 74% бачать уряд як працівника.
Серед осіб із професійно-технічною або середньою спеціальною освітою - 65%. А серед осіб з повною середньою або нижчою освітою - 42%. В останній категорії 52% розглядають уряд як опікуна.
Довідково: опитування провели упродовж 29 листопада-9 грудня 2023 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.
Опитали 1 031 респондента, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим).
Опитування проводили з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України (у межах, які контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року).
До вибірки не включали жителів територій, які тимчасово не контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року (АР Крим, м. Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей), а також опитування не проводили з громадянами за кордоном.
Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 3,4% для показників, близьких до 50%, 3,0% для показників, близьких до 25%, 2,1% - для показників, близьких до 10%, 1,5% - для показників, близьких до 5%.
За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення. КМІС раніше наводив фактори, що можуть впливати на якість результатів в умовах «воєнного часу».
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці
Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни