Більша частина українців — 59% — не планують кудись переїжджати в разі загострення ситуації в зоні бойових дій, у тому числі повторного наступу окупантів на раніше звільнені території.
Про це свідчать результати опитування, яке провела соціологічна група «Рейтинг» від імені Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту, передає Фіртка.
Найбільше опитаних планують залишатися там, де живуть сьогодні, на заході України — 65%. Тут також найбільше охочих вступити в лави Збройних сил України — 16%.
Частіше прагнення переїзду в межах України на випадок загострення на фронті висловлювали жителі східних областей. Залишатися хочуть 50% опитаних українців, а 24% — наразі не знають, що будуть робити.
Разом з тим, 13% опитаних заявили про намір піти захищати державу в складі Збройних сил у разі погіршення обстановки на фронті — це 25% чоловіків від усіх опитаних. Ще 4% у такій ситуації хочуть поїхати в інший регіон України, 3% — за кордон, 2% — в інший населений пункт своєї області, а 17% — ще не мають плану дій.
Довідково: опитування проводили по всій Україні, крім окупованих територій Криму і Донбасу, з 1 по 5 лютого, 2023 року.
Метод опитування: Computer Assisted Telephone Interviewing (CATI) — телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера на основі випадкової вибірки мобільних номерів.
Опитали 2 000 жителів України віком 18 років і старше. Вибірка не включає українців, які зараз не перебувають в Україні.
Отримані дані опитування зважено за регіональним (область проживання та тип населеного пункту, крім Луганської області, де використано лише область проживання) та віковим показниками з використанням даних Державної служби статистики України на 1 січня 2021 року. На відміну від опитувань IRI в Україні до 2022 року, зважування за статтю не проводили через нерівномірність тимчасової міграції за межі України.
Мобільні номери генерувалися випадковим чином спеціальним програмним забезпеченням з використанням 12 кодів трьох найбільших мобільних операторів України: КИЇВСТАР, VODAFONE Україна та LIFECELL.
Кожен випадково згенерований номер містить однакову кількість кожного коду (050, 063, 066, 067, 068, 073, 093, 095, 096, 097, 098, 099).
Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95 не перевищує 2.0%.
Коефіцієнт досяжності респондентів — 16%. Сума відсотків відповідей у графіках та діаграмах може не дорівнювати 100% через округлення.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!