За даними голосування, які продовжують оприлюднювати територіальні виборчі комісії, представники Партії регіонів керуватимуть в 11 з 24 обласних центрів України. Натомість висуванці опозиційної "Батьківщини", яка, за попередніми даними, вийшла на друге місце за результатами виборів, керуватимуть лише у 2 обласних центрах - Запоріжжі та Хмельницькому, повідомляє Бі-Бі-Сі.
Окрім "Батьківщини", 2 мери (у Полтаві та Вінниці) має маловідома партія "Совість України", лідером якої є Хачатур Хачатурян, ректор приватного Київського міжнародного університету. Праворадикальне ВО "Свобода" матиме мера у Тернополі, "Сильна Україна" Тігіпка – у Луцьку. Також посади мерів здобули кандидати від партії "Єдність", УПН, Української християнської партії та кількох інших.
Найзапеклішим протистоянням кандидатів від Партії регіонів та "Батьківщини" відзначилися вибори у Одесі, де цими вихідними представник Партії регіонів Олексій Костусєв склав присягу мера, та Харкові, де переможцем оголошено висуванця Партії регіонів Геннадія Кернеса, який переміг кандидата від "Батьківщини" Арсена Авакова завдяки сотим відсотка голосів виборів.
Харківська правозахисна група назвала "поспішним" оголошення результатів виборів у Харкові, і закликала про проведення повторних виборів. Зокрема, правозахисники звертають увагу на надзвичайно велику кількість "зіпсованих" бюлетенів - 11 тисяч, яких цілком вистачило би для забезпечення інших результатів виборів.
Водночас, симпатії населення щодо мера та депутатів місцевих рад не завжди співпадають.
Наприклад, у Івано-Франківську мером було переобрано Віктора Анушкевичуса від Української народної партії, тоді як абсолютну більшість у місцевій раді отримали представники ВО "Свобода".
Популярність цієї політичної сили на Прикарпатті навіть привела до певного виборчого курйозу, коли "Свобода" отримала у Івано-Франківській міськраді більше мандатів, аніж висунула кандидатів. Відтак, у Івано-Франківській міській раді працюватимуть 59 депутатів замість 60.
Водночас уперше у цьому місті депутатські мандати отримають представники Партії регіонів - 1 у мажоритарному окрузі та 3 за партійними списками.
Загалом у Прикарпатті Партія регіонів стала четвертою за кількістю голосів - після "Свободи," "Батьківщини" та "Фронту змін." Проте оголошення остаточних результатів виборів в області затримується у зв’язку із розглядом двох судових справ із оскарження виборів на двох округах.
Загалом, за підрахунками самої Партії регіонів, її результат на місцевих виборах коливається від 5.9% у Львівській області (де опозиційна "Батьківщина" не змогла взяти участь у виборах через реєстрацію) до 65.5% у Донецькій області.
"Свобода" блокує у Тернополі
Тим часом представники "Свободи" заблокували приміщення тернопільського територіального виборчкому. Вони твердять, що випустять членів ТВК із приміщення тільки після оголошення результатів виборів.
Блокування ТВК почалося по тому, як представники "Свободи" побачили у діях членів комісії те, що вони назвали "спробою фальсифікувати результати виборів."
Перерахувати голоси на виборах до Верховної Ради Криму вимагають кримські комуністи. Відповідну резолюцію було ухвалено на мітингу у Сімферополі з нагоди річниці 7 листопада - заколоту в Росії, який комуністи називають Жовтневою революцією.
Лідер кримських комуністів депутат Леонід Грач, який належить до парламентської фракції КПУ, що входить до коаліції на чолі із Партією регіонів, заявив, що "кримське суспільство перебуває на небезпечній межі знищення автономії, на це спрямовані всі дії влади, в тому числі, це підтвердив і сценарій брудних махінацій у ході сфальсифікованих, підтасованих виборів."
У Луганську, за повідомленнями, Окружний адміністративний суд заборонив оприлюднювати результати виборів міського голови. Про це повідомив кандидат від КПУ, який програв кандидату від ПР з відривом лише в 21 голос.