Серед мешканців західних областей переважна більшість підтримують і вступ до ЄС, і вступ до НАТО.
Такими є дані опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС), передає Фіртка.
Так, у всіх регіонах України насамперед українці говорять про безпекові та економічні мотиви підтримки євроінтеграції. Проте, й інші фактори у всіх регіонах відіграють високу важливість.
Зокрема, є два найбільших мотиви – забезпечення довгострокової безпеки (59%) та економічні перспективи (57%). Утім, інші мотиви також обрали досить багато респондентів:
- майбутнє української демократії (44%, зокрема, кожен п’ятий вважає цей мотив найважливішим),
- забезпечення верховенства права (45%),
- міжнародне визнання місця України в Європи (41%).
Ситуація у регіонах наступна:
Разом з тим, хоча абсолютна більшість українців підтримують вступ і в ЄС, і в НАТО (і ці процеси є пов’язаними та паралельними для України), проте все одно українці формують уявлення, що є більш пріоритетним наразі для країни.
Так, 54% українців вважають, що наразі більший пріоритет – членство в НАТО. Віддають перевагу членству в ЄС – 24% (решта респондентів або відповіли «ні те, ні інше» або не змогли взагалі відповісти).
При цьому у всіх регіонах більше тих, хто віддає перевагу НАТО перед ЄС.
Довідково: опитування провели упродовж 29 вересня-9 жовтня 2023 року.
Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням) опитали 1 010 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим).
Опитування проводили з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України (у межах, які контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року).
До вибірки не включали жителів територій, які тимчасово не контролювались владою України до 24 лютого 2022 року (АР Крим, м. Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей), а також опитування не проводили з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни