Ярема Ковалів: Відповідальність за лов риби електровудкою буде виключно кримінальною

 

/data/blog/86127/b2e83aa3818351144c614e2bb1cc145e.jpg

 

Держрибагентство ініціює посилення кримінальної відповідальності для рибалок, що здійснюють лов риби електроловом – знаряддям лову, продаж та використання якого заборонено в Україні.
 
 
За перебування на водоймі чи у прибережній захисній смузі із забороненими знаряддями лову  пропонують вести   кримінальну відповідальність у вигляді обмеження волі на строк від трьох до п’яти років або позбавлення волі на строк до трьох років.
 
 
У разі прийняття таких змін, відповідне порушення регулюватиметься не Адміністративним і Кримінальним, а виключно Кримінальним кодексом України.

 
Голова Держрибагентства Ярема Ковалів зазначив: «Грубе порушення правил рибальства, до якого відноситься і лов риби електроловом, довгий час одночасно регулювалося і Адіміністративним, і Кримінальним Кодексами України. Відповідно, коли справа потрапляла до суду, то у порушників була можливість домовитися із «слугами Феміди» – в переважній більшості випадків вони отримували «м’який» варіант покарання  не за кримінальним, а за адміністративним кодексом – штраф на суму 340–680 грн, очевидно це недостатнє покарання. Лов на електричну вудку є найжорстокішим видом браконьєрства – він   не тільки вбиває рибу, але і знищує всю екосистему водойми. Практика виключно кримінально відповідальності поширена у багатьох країнах світу. Сподіваємося, запровадивши її в Україні, нам вдасться побороти такий ганебний прояв браконьєрства як електролов».

 
Ці та низку інших інновацій із посилення контролю над виконанням правил рибальства Держрибагентство розробило в рамках законопроекту «Про внесення змін до Кримінального Кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення та деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення правил рибальства та ведення робіт на землях водного фонду». 

 
В той час коли законопроект  чекає на прийняття, Держрибагентство    уже розпочало   посилену боротьбу з електровудочниками в рамках  чинного законодавства та своєї компетенції. Наприкінці серпня Голова Держрибагентства Ярема Ковалів дав доручення  керівникам територіальних управлінь суттєво посилити контроль над незаконним ловом   електровудками, на виконання цього завдання було визначено строк у 14 днів.

 
Протягом першого тижня позитивну динаміку у боротьбі з електровудочниками показали Харківське, Чернігівське, Запорізьке та Івано-Франківське територіальні управління рибоохорони.
 
 
Зокрема, на Івано-Франківщині інспектори затримали браконьєра, що виловив 100 кг риби, більшість із якої занесена до Червоної книги України. Суму збитків оцінюють у більше ніж 70 тис. грн.  Інспекторами  Харківрибоохорони  було затримано браконьєра, який  незважаючи на заборону вилову раків  до кінця вересня, виловив 5 кг раків, чим завдав державі збитків на суму 10 692  грн. Інспектори Чернігіврибоохорони під час рибоохоронного рейду на р. Сейм було затримали громадянина з електровудкою, що виловив цінної риби на суму близько 5 тис. грн. Державним інспекторам Запоріжжярибоохорони спільно з представниками громадськості вдалося знешкодити відразу дві бригади електровудочників на Запорізькому водосховищі на річці Вільнянка.

 
 
Довідкова інформація:
Продаж, придбання та рибальство електровудкою заборонені законодавством України, проте браконьєри активно використовують це знаряддя лову, чим наносять колосальну шкоду рибним ресурсам та екосистемі водойм України.   Механізм дії електровудки залежить від розряду струму, що подається та схеми електровудки: якщо імпульс струму не дуже сильний – риба шокується і спливає на поверхню води, при потужному струмі риба гине. Навіть якщо рибі вдалося вижити – вона втрачає здатність до нересту. Крім того, електровудки буквально випалюють дно водойми: знищують планктон, ікру, личинку тощо. Струм, запущений у воду, не зникає одразу і перетворюється у електроліз, що лишає після себе отруйні хімічні речовини, які поширюються за межі дії вудки. Через це риба та водні біоресурси  вимушені мігрувати до іншого середовища.


08.09.2015 517 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1074
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1626 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2393
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2246 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7530
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15241 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

299

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1024

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1092

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1876
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

271
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

651
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

891
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3119
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

909
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1941
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

993
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35142 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

254
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

474
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

615
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

939