Американські психологи провели навчальний семінар в Івано-Франківську

У Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника перебувала делегація фахівців з США , зокрема, клінічні психологи та діячі із захисту прав дітей з обмеженими можливостями.

Американські колеги вже вдруге завітали до університету на запрошення Науково-дослідного Центру когнітивної психології та психотерапії Наукового парку “Прикарпатський університет”.

Під час візиту відбулася зустріч гостей з проректором з науково-педагогічної роботи університету Сергієм Шариним. У ході розмови лектори з США подякували керівництву вишу за сприяння у проведенні тематичних заходів з проблем аутизму та відзначили активну співпрацю з НД Центром когнітивної психології та психотерапії Прикарпатського університету.

Американські фахівці провели відкриті лекції, навчальні семінари та «круглий стіл»  про особливості надання допомоги при аутизмі. Розлади спектру аутизму (РСА) становлять одну з найбільш актуальних проблем сфери охорони психічного здоров’я дітей та підлітків.

«Сучасні наукові відкриття та доказові терапевтичні підходи дозволяють суттєво допомогти дітям з розладами спектру аутизму у розвитку та соціальній інтеграції. Для України це особливо актуально в період реформування як системи охорони здоров’я, так і системи освіти, та впровадження інклюзивного навчання зокрема. У розв’язанні цієї проблеми важливу роль відіграє консолідація зусиль фахівців різних галузей, як от, психологів, педагогів, психіатрів, неврологів, логопедів, сімейних лікарів, а також батьків та активних громадян», – зазначає Надія Когутяк, директор Науково-дослідного центру когнітивної психології та психотерапії.

Саме з цією метою запрошені американські лектори провели навчальні семінари на тему: «Навички раннього втручання: скринінгова методика діагностики аутизму STAT та вступ до терапії реципрокною імітацією RIT»; «Первинна та вторинна допомога при аутизмі: діагностика та ерготерапія аутизму»  та «Виховання дитини з аутизмом: як сприяти соціалізації (для батьків дітей з розладами спектру аутизму)».

Модераторами  семінарів виступили доцент Надія Когутяк (PhD, директор Науково-дослідного центру когнітивної психології та психотерапії); доц. Юрій Сидорик (PhD, директор лабораторії когнітивного моделювання);  доц. Володимир Мицько (PhD, голова правління ГО «Центр психічного здоров’я і реабілітації – СОФІЯ»).

У роботі семінарів взяли участь понад 80 фахівців та батьків дітей-аутистів з різних областей України. Під час навчальних заходів учасники обговорили у професійному колі сучасну, науково-обґрунтовану інформацію про рекомендовані методи допомоги та загалом про сучасне розуміння природи розладів спектру аутизму.

Американські професори значну увагу приділили, зокрема, навичкам діагностики за допомогою методики STAT та терапії реципрокною імітацією RIT, які добре зарекомендували себе для роботи з дітьми-аутистами.

Учасники заходів також у форматі питання-відповіді обмінялися думками та досвідом щодо допомоги при аутизмі.


08.10.2018 806
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2799
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20952
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1912
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1307 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2325
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3987

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

622

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2093

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

778

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1376
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

437
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

963
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24464
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

702
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

709
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

657
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

796
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8148
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

710 1
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

844
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2127 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

792