АЛІГАРХАТОР. Серіал з показом від 18

 

В трясовині Х вже  кільканадцять років панують хижі, з неприборканим апетитом, безцеремонні рептилії –  алігархатори.

Живуть вони винятково за законом, джунглів. Вони сміються і регочуть з тих, хто стверджує, що царі дикої і напівдикої природи, то леви, вовки і слони…; вони, всупереч усталеним думкам, чудово знають, що все звірйо – майо, що трясовина, їх обитель райський, ніяким чином іншими не може сприйматися крім як життєво необхідне водоймище: купання і водопій. Самі  вони мають виходи, запливання в просторі солоні моря, океани  і  чистіші прісні води, наперекір природі, здавалось би, все частіше безбоязно конкуруючи з акулами, баракудами і піраньями.      

Вони не завжди і не в усіх користуються демонстративною повагою і любов’ю, знаходяться ті, які не гребують голосисто-полум’яно  поза очі  шпигнути їх, що, мовляв, плазуни-живодери, то мутанти, неконтрольованою еволюцією занесені  з Заходу, для інших – нендза заплила з країв, де «ближче сонце»  і, що число шкуродерів невпинно зростає  із ще стрімкішим простором для поживку,  в той час як дрібніша фауна теж собі росте, розростається, однак  ледь кінці з кінцями зводить в однокровному болоті і слугує тим переважно для великого хліба і великих забав.    

Найсміливіші з них не соромляться, в жодному разі – геть будь-який сором ! –  називати себе Чебурашками, а хижаків болотяних  притуманеною  конотацією – крокодилом Гєною.

 Більше притуманені тільки можливості і бажання  умертвити чи бодай витурити Гєну в роздільної хвардії Чебурашок.

Їх  улюблена манера риторики: малькам – дешевий і якісний корм, чисту воду, гуманні гачки, гнучке волосіння, легкі грузила без поплавків, тверді вудилища і тільки в рідному та спільному акваріумі.., з великою перспективою влитися в живодайний басейн, а девіз-заклик, без якого не уявляється будь-яке звертання, – Гєна з Карфагєна має бути знищеним !

Карфагєн – особливо важлива, кон’юнктурна територія, що веде пунічні  (більш схожі, на панічні) війни, хоч здебільшого висвітлює свої пасажі – як переговори і безкінечні дружні заїзди, запливи, перепрошую, з Римом, в основному, з тим, шо третій і чєтвьортому нє бить.

 Ті сміливці, поводирі, самоіменовані  добрими і невинними Чебурашками, хоч більшість з них родом з СССР, а, вочевидь, не всі дивилися анімацію про потішне вухате ГМО і зубате КРО з мадам Шапокляк, героїнею другого плану (?),  інакше б їм не було поголовно властиво  втирати звіркам, що гібрид якоїсь мавпочки і пацючка, нехай і елітарного, здатний всерйоз поперти проти свого найкращого дружбана Гєни ( з якого дива це ??) – який хижак годуватиме його, ссавця, сосунка молочного ? (це лишається поза кадром).  Він сам себе не нагодує, бо хоч не такий хижий за натурою, та апетити у вухатого, повірте, не мізерні, та й зубки водяться…маленькі, проте гостренькі, ще й які !

А й коли кумедна тваринка справді зуміє по-крупному наїхати на Гєну, улюбленця великої частини пролетарів, бо грає на гармошці і власне хижак, зуби має великі замість вух, крути-не-крути, а дрібна рибина лащилася,  тащилася  і надалі буде … від подоби дракона, архетипу правильного звіра – то… власне, все вже сказано.

 Таки Че добре знається на мультиках, щось добавить, щось відмінить, а публіка -  та ж, родом з часів  старих-добрих мультиків.

Че не просто вишколився вдавати з себе команданте Че, товариш Че – тямущий Че-л у всіх відношеннях,  його гібридність, що б хто не казав, – природна, тому йому до снаги гарцювати гопака у вишиванці і в червоній воєнній формі під калінку-малінку, залежно, в яке вухо, праве чи ліве, дме вітер змін , вушка в нього, … не потребує зайвого опису.

                                                                                                                                                                                    Гібридність Чебурашки – то його неіснуючий фізично, але існуючий психологічно панцир, який позбавляє його карми повільної і поетапної Че…репахи; це аж ніяк не атавістичний пережиток  і не новітня помилка  природи – це все в кращих справдженнях Дарвіна, єдиного, кого Че істинно шанує і перед яким схиляється,  а алігархатор Гєна –  то лише приклад для досяжних устремлінь, не більше. Вдосконаленню і самовдосконаленню немає міри, є тільки ціна.  

І ось, допустимо такий варіант, що Чебурашці, котромусь з них,  таки не на словах вдалося посунути Гєну з Карфагєна , що далі, товаришу Че ?  А далі Че в трясовину запускає когорту тритонів і жаб, переважно рідноболотних, «без участі яких цей тріумф був би не можливий !», бактерії і ледь-ледь живі в багні рибоньки  починають стиха, собі під ніс – тільки так, як завжди після бравої звитяги ! – не суголосно апелювати до героя: а як же ми, основна маса, товаришу-тваришу ??

 Товариш Че заспокійливо відказує: буде середній клас болотних – водойма вмить перетвориться на джерельну водицю, присягаюся хвостом, який в мене, окрім вух, також водиться !!

Проходить якийсь час і мутагени роблять свою справу:  появляється новий вид (?) і заразом з ним відразу виділяється  нова пануюча популяція великих, хижих, зубатих  тварин, на ділі навіть зовні мало чим  відмінних, хіба що дещицю обарвленням,  від їх попередників.

Чебурашка обіцяє, звітує, із закочуванням очей до неба промовляє і про око полемізує…, а найпалкіше і найчастіше з уст його ллється, що все буде якнайкраще, тільки в тому випадку, якщо Гєна з Карфагєна буде знищений, дотла, а для цього потрібно від Вас… - сама мализна, дрібнота …ну раз на п’ять рочків…

У більшості в черговий раз прозріння: Чебурашка виявився личиною щура і мавпи, а не якимось унікальним  напівприматом.

А на арену сходять наступні герої з довгого списку «щасливе дитинство»: «Простоквашинський» індіго дядя Фйодор зі свитою інтелектуальних ходячих не на двох за ним, а на чотирьох.., який люто воює з відсталим і обмеженим поцтальйоном Пєчкіном чи Вовк-Заєць  з  «Ну, погоди !» -  для общього і общнякового народу  і « Ну, постривай !» - для «національно свідомих» людей. Для полярних радикальних  крил  ульотно-пролітаючої…-  « Як козаки у футбол грали»,  « Як козаки футбол придумали» - рімейк для підстрелених  від народження крил,   і «Тімка  і Дімка», «Следствие ведут Колобки», «Вовка в Тридевятом царстве».

Та як би не було, а Гєна з Карфагєна має бути знищений ?


25.07.2011 Яв Назар 1055 0
14.05.2021
Вікторія Богдан

За місяць блогер-мільйонник заробляє від 10 тис доларів. Як прикарпатським блогерам вдалося досягти успіху та зібрати багатотисячну, а то й мільйонну аудиторію, дізнавалися журналісти Фіртки.

516
13.05.2021
Остап Микитюк

Часом так буває, що на нас нападають «нечитуни». В такий час головне не панікувати, розслабитись, відпочити, а тоді… глянути на свою книжкову полицю або ще краще — замовити собі щось цікавеньке в українських видавців.

677
12.05.2021
Лідія Вітранчик

Ніхто і гадки не мав, що «Прикарпаття», яке ще рік назад дивувало своїх вболівальників перемогами та досягненнями, зараз буде вести таку складну боротьбу за виживання і своє заслужене місце в лавах елітної Першої ліги.     

952
11.05.2021
Ліля Горковенко

Міський голова Руслан Марцінків став лідером серед українських мерів за кількістю заступників. В останній місяць 2020 року очільник міста зробив собі подарунок і у два рази збільшив їх штат.

1465
08.05.2021
Катерина Черкашина

Кореспондентка «Фіртки» побувала на головних подіях святкування Дня міста. Як він пройшов – у її репортажі.

1744
29.04.2021
Андрій Кецмур

Про пригоди впродовж дворічного робочого відрядження "Фіртка" поспілкувалася із франківцем Юрієм Войчаком - фахівцем у банківській сфері, міжнародним експертом з кредитування бізнесу. Ділимося з вами його «нотатками мандрівника» про дивний для українця світ Непалу.

3119

Днями відвідала унікальний фестиваль борщу в селі Кричка Солотвинської територіальної громади, який є не тільки рекреаційним заходом, а й чудовою соціальною атракцією для розвитку «зеленого туризму» у громаді.

422

Про нічний клуб - просто в серці COVID-реактора; відставки; очікування шалених фінансових стягнень і вірогідно - міжнародний скандал...

6871

Під час останнього пленарного засідання четвертої сесії Івано-Франківської обласної ради створено депутатську групу  «СТРАТЕГІЯ ПРИКАРПАТТЯ-2050». До її складу ввійшло кілька депутатів з різних фракцій. Я стала ініціатором та головою ново

6455

[оновлено!] Жаху в Україні - можна було уникнути! ІФ не став би COVID-Чорнобилем, а статистика (яку після локдауну вже неможливо приховувати) - мала б зовсім інший характер, якби... Саме про це - дана публікація.

9082
22.04.2021

Про це йдеться у звіті Міжнародної організації виноградарства і виноробства.

2810
16.04.2021

Пагони цибулі - унікальна комбінація корисних речовин, потрібних саме навесні, і їх набагато більше навіть ніж у цибулі ріпчастій.

3658
15.03.2021

Великий піст у 2021 році налічує 47 днів. Відомо, що у цей проміжок часу треба дуже прискіпливо ставитись до харчового раціону...

6050
05.05.2021

У третій день Великодніх свят Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин завітав на парафію святого Апостола Юди Тадея, що в Івано-Франківську, на вул. Стуса, 29.  

1505
03.05.2021

Поливаний понеділок у 2021 році відзначають 3 травня, на другий день після Великодня.  

1999
02.05.2021

На Христове Воскресіння, яке відзначається 2 травня, очільники Православної церкви України та Української греко-католицької церкви звернулися до українців зі святковими посланнями.  

1617
02.05.2021

У переддень світлого празника Воскресіння Христового Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин звернувся до вірних з Великоднім привітанням.  

1674
10.05.2021

Активісти в Німеччині домоглися офіційного визнання нічних клубів країни культурними установами. Раніше їх класифікували як розважальні заклади нарівні з букмекерськими конторами та ігровими залами.

892
30.04.2021

Вона визначала життя в Німеччині майже 16 років. Але зараз політична стабільність, якою країна користувалася так довго за часів Ангели Меркель, підходить до кінця, політик готується відмовитись від посади канцлера.  

2384
25.04.2021

Міністерства закордонних справ Литви, Латвії та Естонії 23 квітня оголосили у своїх країнах персонами нон ґрата чотирьох російських дипломатів.

2664
15.04.2021

Президент США Джо Байден оголосив про запровадження у США загальнонаціонального надзвичайного стану у зв’язку з "надзвичайною загрозою" через зовнішню діяльність уряду Російської Федерації.  

4192
11.04.2021

Велика Британія та США вважають, що Росія повинна негайно «послабити напругу» і жити у відповідності з її міжнародними зобов’язаннями.  

3771 1