Як з мене намагалися зробити «гречкосія»

 

 

В нас тепер, перед виборами, багато кажуть про політиків-«гречкосіїв», які йдуть на підкуп виборців, роздають людям пакети з гречкою та продуктові набори, тільки за кілька місяців до виборів «раптом» прозрівають, що треба допомагати бібліотекам, школам, лікарням...

 

Ми критикуємо такий спосіб ведення передвиборчої агітації. Але ж люди самі часто-густо провокують політиків на такий стиль проведення виборчої компанії.

 

Пригадую, як йшов на попередні президентські вибори. Одразу з як тільки я зареєструвався під прізвищем Противсіх, - одразу ж «море» дзвінків, привітань, побажань, запитань..

 

Зустрівся я в той час і з нашим відомим місцевим поетом Степаном Пушиком, який висловлював своє захоплення моїм висуненням кандидатом в президенти та його способом в тому числі... Говорили-балакали про те про се, а він раптом каже: «Василю, ти як кандидат в президенти - дай двісті тисяч на видання моїх книг, на часопис «Перевал». Така, мовляв, умова підтримки на виборах. При тому то було так казано, між іншим, ніби «по дружньому». Не дав… (Не тільки тому, що не мав, а й тому, що не вважаю ефективною і потрібною таку «куплену» підтримку).

 

Вже поточні вибори. Один мій добрий знайомий, професор, навіть листа написав наступного змісту (дослівно): «Шановний Василь Васильович! Прочитав в газеті, що Ви знову йдете на вибори. Виходить, що маєте багато грошей, а мені говорили, що їх у Вас немає. А як з обіцянкою, яку Ви давали Матері Божій, перебуваючи в її містечку – Маріямполі. До речі, всі, крім Вас, хто побував там, внесли свій певний вклад, включаючи Михайла Васильовича Вишиванюка. Можете запитати в нього – він Вам розкаже. Хотілося би отримати відповідь з піднятого питання. З повагою, …».

 

Користуючись нагодою, даю відповідь і на цього листа – обов’язково допоможу, але тільки після виборів (і незалежно від їх результатів), щоб ніхто не подумав, що я таким чином намагаюся «купити» прихильність виборців.

 

Навіщо будемо загортати щось «погано пахнуче» у кольорові папірці? Давайте чесно скажемо, що ми такі які є. Тому знов попроходять до Верховної Ради «тушки». Бо в «тушок» повно грошей, а ще більше гречки.

 

Від чого така психологія?

 

По перше, від бідності. Незаможна людина не може стратегічно мислити. Вона мислить на рівні тактики виживання, мислить сьогоденням.

 

По друге, багато у нашому суспільстві накопичилося лицемірства. Зранку на мітингах «патріоти» рвуть вишиванки «за Україну», а ввечері за кілька папірців готові все продати першому ліпшому зайді.

 

Народ сприймає політика як завідомо заможну людину, або як таку, що має доступ до дурних грошей. А така «дійна корова» має бути здоєна і в тому багато вбачають «справедливість». Може на побутовому рівні така «хлопська мудрість» й має сенс, але якщо державно мислити, то філософія «здоювання політиків» неминуче обертається тим, що політики сприймають таке відношення до них за норму і діють відповідно (деякі навіть сприймають депутатство як бізнес – рахують скільки грошей вклали і планують скільки «відбити» після виборів можливим депутатством).

 

А попит породжує пропозицію. Хочеш продати свій голос? Прошу дуже, «друже бобер»! Тримай пакет з гречкою і голосуй за «благодійника»!

 

 


20.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

293
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2214
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1620
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1924
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5537 16
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

4064

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1036

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1048

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1561

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1053
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

800
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

665
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14469
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10320
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

5974
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

545
09.11.2024

Дев'ятого листопада свій 65-літній ювілей відзначає Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.  

5215 6
18.11.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

28381 1
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

413
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

545
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

384
11.11.2024

Президент США Джо Байден переконуватиме новообраного президента Дональда Трампа продовжити підтримку України, і закличе Конгрес США фінансувати допомогу Україні і після завершення його президентства.  

574