Як Попов здав Клюєва. Нові протоколи допитів про розгін ЄвроМайдану (документи)

 

/data/blog/44848/de862428533cf0ef4be79ea4e5539250.jpg

 

У розпорядженні Української правди з'явилися нові документи в справі про розслідування кривавого розгону ЄвроМайдану 30 листопада. Це - протоколи допиту першого секретаря Радбезу Володимира Сівковича та голови Київської міської державної адміністрації Олександра Попова.

 

У минулій публікації ми оприлюднили протокол допиту керівника головного управління МВС в Києві Валерія Коряка та протокол очної ставки цих трьох осіб.

 

Отже, на допиті в Генпрокуратурі Сівкович повідомив, що напередодні силового розгону він близько 10 вечора сидів у своєму офісі разом з іншим регіоналом Андрієм Деркачем, як раптом Сівковичу зателефонував член "Батьківщини" та його давній "агент" Микола Княжицький. Той, за словами Сівковича, просив допомогти з пропуском машин озвучки для мітинга в неділю 1 грудня.

 

Згодом з аналогічним проханням до нього звернувся один з лідерів партії "Батьківщина" Микола Мартиненко, але Сівкович сказав, що не може допомогти.

 

Після цього Сівкович з Деркачем пішли до голови міської адміністрації Попова, а потім вони попрямували до керівника київської міліції Коряка, в кабінеті якого дивилися на моніторі за розгоном мітингу.

 

Сівкович заявив, що не давав вказівки завозити обладнання для новорічної ялинки, наголошуючи, що це можна робити лише після звільнення місця протестуючими. Натомість, за його словами, про встановлення ялинки цієї ночі йому повідомив сам Попов. Іншими словами, Сівкович відсторонився від кривавого розгону.

 

 
 
 
 
 

Однак свідчення Сівковича суперечать словам Попова на допиті. Той повідомив, що ще зранку 29 листопада - за добу до розгону - йому зателефонував секретар Радбезу Андрій Клюєв та почав вимагати поставити ялинку вже 30 листопада, а для придушення протестуючих міліція надасть "допомогу". 

Ввечері 29 листопада Попову знову зателефонував Клюєв та запитав, чи готова техніка заїхати на Майдан. Після ствердної відповіді голови міської адміністрації Клюєв сказав, що команду техниці заїжджати дасть Сівкович.

Близько 3 години ночі Сівкович прийшов до Попова та сказав, що техніка має заїхати на Майдан о 3:45.

При цьому, як зазначив Попов, Сівкович повідомив йому про присутність на Майдані "якихось бойовиків", що будуть влаштовувати "провокації".

Після цього Сівкович набрав керівника міліції столиці Коряка та повідомив, що техніка прибуде на площу о 3:45 ранку, після чого разом з Поповим поїхав до начальника міського управління МВС.

У кабінеті Коряка Сівкович із кимось зідзвонювався, а потім почалася силова зачистка Майдану. Про травмованих Попов не знав, а тому, побачивши звільнену площу, поїхав на роботу, а Сівкович залишився з Коряком.

Говорячи про причини силового протистояння, Попов фактично вказав на Клюєва, який доручив йому ставити ялинку саме цієї ночі: "Я вважаю, що завезення складових частин ялинки було передчасним. Це спровокувало конфлікт на Майдані незалежності 30 листопада, який було використано певними силами як поштовх до подальших масових заворушень та порушення порядку".

В ході очної ставки Попов знову сказав, що керуватися вказівками Сівковича йому доручив Клюєв. Начальник міліції Києва Коряк додав, що команду слухати Сівковича йому дав міністр внутрішніх справ Захарченко.

Також Коряк додав, що намагався переконати Сівковича не завозити ялинку, оскільки навіть о 3 ночі на Майдані залишалося багато людей. "На це він став наполегливо казати, що необхідно негайно завозити туди комплектуючі ялинки", - сказав міліціонер на очній ставці.

Сам Клюєв останні два тижні не відповів на запит Української правди про коментар. Водночас у п"ятницю нам вдалося зустріти молодшого брата секретаря Радбезу, нардепа Сергія Клюєва неподалік табору регіоналів біля Верховної Ради. Клюєв-молодший відмовився спілкуватися, сказавши лише, що він та його брат "спали" в той час, коли відбувався силовий розгон Майдану. Автора цих рядків депутат назвав "провокатором". Після чого Сергій Клюєв у супроводі чотирьох охоронців пішов.

 
 
 
 

 

Як повідомляла "Фіртка" раніше, нардеп від Івано-Франківщини Олесь Доній вважає, що звинувачені в звірячому розгоні Беркутом Майдану мер Києва Попов та заступник секретаря РНБО Сівкович "призанечені стрілочниками".


15.12.2013 611 0
Коментарі (0)

29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

856 1
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

3053 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

2363
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

6578 1
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

18062 26
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

4508 1

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

918

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

1370

13 червня 2024 року США та Україна підписали двосторонню безпекову угоду, яка має декларативний характер. Документ не буде ратифікований Конгресом США, бо являє собою декларацію про наміри без чітких гарантій безпеки.

1286

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

2363
01.07.2024

Сонячна та суха погода дещо пришвидшила збирання зернових культур.

397
27.06.2024

Сухий корм для собак — це один із найпопулярніших видів харчування для домашніх улюбленців. Його головні переваги включають зручність у зберіганні, тривалий термін придатності та можливість легко контролювати раціон тварини.

448
23.06.2024

Інфляція на споживчому ринку Івано-Франківщини у травні 2024 року порівняно із квітнем цього року становила 0,3%, з початку року — 2,3%, в Україні — 0,6% та 2,0% відповідно.  

721
01.07.2024

Як церква визначає роль чоловіка та жінки у шлюбі та як ці ролі можуть змінюватися з часом, пояснив священник. 

568
28.06.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

501
21.06.2024

За новим календарем Різдво Івана Хрестителя християни відзначатимуть 24 червня. Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

927
17.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

1620
03.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

22735
04.07.2024

Серед тих, хто бачить скоріше єдність або хоча б в рівній мірі елементи єдності та роз’єднаності, переважна більшість (67-68%) хочуть бачити критику влади конструктивною або щоб її взагалі не було.  

175
29.06.2024

Після початку повномасштабної російської агресії проти України частка громадян, які вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі істотно зросла.  

467
26.06.2024

52% опитаних іванофранківців схвалюють діяльність міської ради, окремо роботу міського голови Руслана Марцінківа схвалюють 58%.   

571
20.06.2024

Під час опитування респондентів просили висловити згоду або незгодну з рядом тверджень. Одне з тверджень: «Зеленський має бути Президентом до кінця воєнного стану».   

899