Церква ще не змогла оговтатись від інфо-бомби. Ціілий ряд проблем виявлено в публікації "Військовий капелан і москворуки" - повідомляє ресурс Хто крайній, га?! (якщо ще не читали - спершу вам - туди). Час для нової порції. Продовжуємо. Отже...
Релігійна структура тисне на капелана-патріота. Що буде раніше: ЦВК зафіксує порушення? Поважний єпископ відкличе свої цидулки як помилкові, негідні? Чи -як водиться у нашій правовій Державі- рак на горі свисне?..
Почнемо із важливого нюансу: сам Микола Мединський зазначє, що його участь у виборах – не церковне діяння, але реалізація особистого конституційного права. Більш того:
- Я взяв відпустку на час проведення виборів … аби висловити свою громадянську позицію,
- зазначає капелан.
Тобто – якщо релігійна верхівка продовжить тиск – мова може йти про порушення прав громадянина. Дочікуючись, що скаже ЦВК і церква – поглянем у передумови та вглиб проблеми.
Почну здалека: напередодні президентських виборів – Святослав Шевчук закликав «Не даймо нікому висміяти Україну» (достатньо прозорий заклик для впливу на виборців?). Згодом висловлює стурбованість «репресіями влади проти своїх політичних опонентів». І за кілька місяців – напередодні парламентських виборів – ствердив, наче Україну полонила брехня (знову ж – впливаючи на думку виборців – яко глава Церкви!). Для певності – дарує ікону (наче вказує вірянам, кого слід підтримати). Так, у глави Церкви й екс-глави Держави – багата, приязна спільна історія… Аж до того, що Блаженніший запричастив "православного" юдея. Хоча… мав би знати про відсутність євхаристійного єднання між цими релігіями.
- Чого не зробиш для дружка…
Єпископ Василь Івасюк у своїй анти-агітації закликав Миколу Мединського «переосмислити свою поведінку, гідність священнослужителя, усвідомити свою відповідальність перед Богом і Церквою, поправитися із поведінки, яка не личить священнослужителеві та зняти свою кандидатуру».
Такими закликами й діями – єпископ (який діє від імені Церкви) – порушує Конституцію України, позбавляючи людину громадянського права; а також – виборче Законодавство – втручаючись у хід вільного волевиявлення. Знаючи, що зняти кандидатуру можна було до 06.10, – він 13.10 оприлюднює лист, що виставляє пароха в очах вірян – церквовідступником, порушником… негідником. Тобто – агітує проти. А ви ж пам’ятаєте: церква – відділена від держави…
То скажіть: хто чинить «протиправну поведінку»: той, хто чесно йде на вибори? чи ті, хто з-під тишка на вибори впливають? Як відреагувала Церква та Держава – на втручання, тиск-вплив на вільне волевиявлення громадян?!
- Ніяк…
Це – очевидно. Але більш цікаво інше: що саме в діях священика – піддає осуду архієрей? Сміливість капелана – взяти на себе відповідальність? Дотичність до політики (участь у державотворенні) видається архіпастирю – мЕрським приниженням священика? (ой, як тоді замараний Блаженніший!) Чи УГКЦ вболіває, щоб патріоти не склали конкуренції – промосковським… То кому служить наша церква? «Наша»???
- Ну… може єпископ знає капелана як негідника, крадія чи ще якогось аморального типа… Але чому тоді дозволяє йому служити – всі оці роки?!
Чому ж тоді він правив – всі оці роки?! Як знаю я і кажуть люди: служіння капелана – гідне бути ПРИКЛАДОМ! …Хтось зможе заперечити? Ні?! Тоді, пан-отче-єпископе, своєю політикаканською заявою ви зганьбили не лише себе, але й кинули тінь на Церкву. Яка (з огляду на виявлене вище) – давно вже демон-струє поведінку, що навряд чи підпадає під о-значення «гідна».
=[фото2]
Та й для застосування покарання (суспенди) – як пояснив Павло Дроздяк, прес-секретар Львівської архієпархії УГКЦ – необхідне рішення Церковного трибуналу!
- Тооообто… Єпископ порушив навіть церковні закони?!
А капелану ще й забороняють їхати зі служінням на схід…
- Кому? Тому, хто творив капеланство!? Не потрібна вже нашим воякам правдиве душпастирство?!
А в той час – до вояків полинули адепти не#секти "святого" Куркевича. (Структура, що виникла водночас із таборами «данєцкая республіка» на сході, але розвивалась на заході України; має офіс в окупованому Криму й у Москві; відома через погрози журналісту, втручання в освітній процес та бздури "проповіді" їхнього ґуру… "духовного"). То як тепер називати Церкву? УГКЦ МП?
Для чого йшов на вибори військовий капелан?
- …якби у 1990-х роках наші греко-католицькі священики впливали на творення Конституції, на законотворчий процес – сьогодні ми б мали зовсім іншу державу. Церква відсторонилася від державотворчого процесу… Поки ми не будемо ревно і на всіх рівнях будувати Українську державу та політику, то її будуватимуть ті, в кого фундаментальні – цінності “руского мира”,
– пояснив Микола Мединський.
Доречно згадати, що казав світлої пам’яти єпископ-депутат Микола Сімкайло:
«Священний обов’язок кожного священика — бути з народом».
А керувати [to take care – піклуватись, опікуватись, англ.] – піклуватися про багатьох. Без поділу на касти – бути поруч із людьми, з народом. Стати отцем (батьком-опікуном) не лише для вірних, але й для тих, хто ще у пошуку. Чим ця діяльність суперечить місії священика?
=[фото3]
«Будьте учнями правди та її свідками. Ніколи не соромтеся її засвідчити і побачите, що всі ми разом будемо справжніми», – наголосив якось Святослав Шевчук.
Тож, щоб стояти в правді –треба чітко знати правду. Скажіть-но, Блаженніший: церква – відділана від держави? Чи захищати «солодку парочку» – можна, а брати на себе відповідальність, приєднуватись до патріотичних сил – ні?! Кому на користь : пускати учнів блюзніра… і блокувати – патріота?!
Яка ціна... Скільки коштує та ваша правда, «патріарше»? …Самопроголошений. (Чи, може, Рим уже надав вам титул Патріярха)?
PS: на Львівщині цьогоріч троє священиків балотуються в депутати. У 2015-му їх було – понад 30, у Рахові – п’ятеро…