Агітувати за Медведчука кума – будь-ласка! Служити Батьківщині в гроні патріотів – не дамо!

Церква ще не змогла оговтатись від інфо-бомби. Ціілий ряд проблем виявлено в публікації "Військовий капелан і москворуки" - повідомляє ресурс Хто крайній, га?! (якщо ще не читали - спершу вам - туди). Час для нової порції. Продовжуємо. Отже...

Релігійна структура тисне на капелана-патріота. Що буде раніше: ЦВК зафіксує порушення? Поважний єпископ відкличе свої цидулки як помилкові, негідні? Чи -як водиться у нашій правовій Державі- рак на горі свисне?..

Почнемо із важливого нюансу: сам Микола Мединський зазначє, що його участь у виборах – не церковне діяння, але реалізація особистого конституційного права. Більш того:

  • Я взяв відпустку на час проведення виборів … аби висловити свою громадянську позицію,
    - зазначає капелан.

Тобто – якщо релігійна верхівка продовжить тиск – мова може йти про порушення прав громадянина. Дочікуючись, що скаже ЦВК і церква – поглянем у передумови та вглиб проблеми.

Почну здалека: напередодні президентських виборів – Святослав Шевчук закликав «Не даймо нікому висміяти Україну» (достатньо прозорий заклик для впливу на виборців?). Згодом висловлює стурбованість «репресіями влади проти своїх політичних опонентів». І за кілька місяців – напередодні парламентських виборів – ствердив, наче Україну полонила брехня (знову ж – впливаючи на думку виборців – яко глава Церкви!). Для певності – дарує ікону (наче вказує вірянам, кого слід підтримати). Так, у глави Церкви й екс-глави Держави – багата, приязна спільна історія…  Аж до того, що Блаженніший запричастив "православного" юдея. Хоча… мав би знати про відсутність євхаристійного єднання між цими релігіями.

- Чого не зробиш для дружка…

Єпископ Василь Івасюк у своїй анти-агітації закликав Миколу Мединського «переосмислити свою поведінку, гідність священнослужителя, усвідомити свою відповідальність перед Богом і Церквою, поправитися із поведінки, яка не личить священнослужителеві та зняти свою кандидатуру».

Такими закликами й діями – єпископ (який діє від імені Церкви) – порушує Конституцію України, позбавляючи людину громадянського права; а також – виборче Законодавство – втручаючись у хід вільного волевиявлення. Знаючи, що зняти кандидатуру можна було до 06.10, – він 13.10 оприлюднює лист, що виставляє пароха в очах вірян – церквовідступником, порушником… негідником. Тобто – агітує проти. А ви ж пам’ятаєте: церква – відділена від держави

То скажіть: хто чинить «протиправну поведінку»: той, хто чесно йде на вибори? чи ті, хто з-під тишка на вибори впливають? Як відреагувала Церква та Держава – на втручання, тиск-вплив на вільне волевиявлення громадян?!

- Ніяк…

Це – очевидно. Але більш цікаво інше: що саме в діях священика – піддає осуду архієрей? Сміливість капелана – взяти на себе відповідальність? Дотичність до політики (участь у державотворенні) видається архіпастирю – мЕрським приниженням священика? (ой, як тоді замараний Блаженніший!) Чи УГКЦ вболіває, щоб патріоти не склали конкуренції – промосковським… То кому служить наша церква? «Наша»???

- Ну… може єпископ знає капелана як негідника, крадія чи ще якогось аморального типа… Але чому тоді дозволяє йому служити – всі оці роки?!

Чому ж тоді він правив – всі оці роки?! Як знаю я і кажуть люди: служіння капелана – гідне бути ПРИКЛАДОМ! …Хтось зможе заперечити? Ні?! Тоді, пан-отче-єпископе, своєю політикаканською заявою ви зганьбили не лише себе, але й кинули тінь на Церкву. Яка (з огляду на виявлене вище) – давно вже демон-струє поведінку, що навряд чи підпадає під о-значення «гідна».

=[фото2]

 

Та й для застосування покарання (суспенди) – як пояснив Павло Дроздяк, прес-секретар Львівської архієпархії УГКЦнеобхідне рішення Церковного трибуналу!

- Тооообто… Єпископ порушив навіть церковні закони?!

А капелану ще й забороняють їхати зі служінням на схід…

- Кому? Тому, хто творив капеланство!? Не потрібна вже нашим воякам правдиве душпастирство?!

А в той час – до вояків полинули адепти не#секти "святого" Куркевича. (Структура, що виникла водночас із таборами «данєцкая республіка» на сході, але розвивалась на заході України; має офіс в окупованому Криму й у Москві; відома через погрози журналісту, втручання в освітній процес та бздури "проповіді" їхнього ґуру… "духовного"). То як тепер називати Церкву? УГКЦ МП?

 

Для чого йшов на вибори військовий капелан?

  • …якби у 1990-х роках наші греко-католицькі священики впливали на творення Конституції, на законотворчий процес – сьогодні ми б мали зовсім іншу державу. Церква відсторонилася від державотворчого процесу… Поки ми не будемо ревно і на всіх рівнях будувати Українську державу та політику, то її будуватимуть ті, в кого фундаментальні – цінності “руского мира”,
    – пояснив Микола Мединський.

Доречно згадати, що казав світлої пам’яти єпископ-депутат Микола Сімкайло:

«Священний обов’язок кожного священика — бути з народом».

А керувати [to take care – піклуватись, опікуватись, англ.] – піклуватися про багатьох. Без поділу на касти – бути поруч із людьми, з народом. Стати отцем (батьком-опікуном) не лише для вірних, але й для тих, хто ще у пошуку. Чим ця діяльність суперечить місії священика?

=[фото3]

«Будьте учнями правди та її свідками. Ніколи не соромтеся її засвідчити і побачите, що всі ми разом будемо справжніми», – наголосив якось Святослав Шевчук.

Тож, щоб стояти в правді –треба чітко знати правду. Скажіть-но, Блаженніший: церква – відділана від держави? Чи захищати «солодку парочку» – можна, а брати на себе відповідальність, приєднуватись до патріотичних сил – ні?! Кому на користь : пускати учнів блюзніра… і блокувати – патріота?!

Яка ціна... Скільки коштує та ваша правда, «патріарше»? …Самопроголошений. (Чи, може, Рим уже надав вам титул Патріярха)?

Павло Теличко.

PS: на Львівщині цьогоріч троє священиків балотуються в депутати. У 2015-му їх було – понад 30, у Рахові – п’ятеро

Фотогалерея


06.11.2020 Теличко Павло 19381
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

776
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

774
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1589
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2214
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4193 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3195

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

194

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

424

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

366

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

836
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

605
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

649
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

934
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1045
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

652
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6236
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1729
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31742 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1510
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

739 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

699