Або ми встаємо на військові «рейки», або потрібно змінювати підхід: як мобілізація вплинула на роботу бізнесу

Об'єднатись заради добробуту та якісного життя — такою є мета Бізнес Асоціації Івано-Франківська, яку заснували торік.

Щоб дізнатись більше, як бізнесу вистояти в сучасних умовах та як на нього вплинула мобілізація, журналістка Фіртки поспілкувалась з Головою Правління Бізнес Асоціації Івано-Франківська Андрієм Семанівим


Економічний тил, безсумнівно, важливий. Разом з тим, потребує розв'язання питання із призовом та бронюванням працівників. 

Як мобілізація вплинула на роботу бізнесу?


Це запитання — одне з найкритичніших. Держава наголошує на тому, аби бізнес працював, сплачував податки. Але, як можна працювати, якщо в тебе призивають на службу ключових працівників? Тому ми неодноразово зустрічались з обласною військовою адміністрацією по цьому питанню та звертали увагу щодо неможливості такого підходу до бізнесу.

Ми розуміємо, що Україну необхідно захищати, й що необхідна ротація воїнів, але потрібне розуміння — або ми закриваємо бізнес й встаємо на військові «рейки», або потрібно змінювати підхід та правила гри.

Тилова область — це велика відповідальність. Без роботи підприємств, магазинів, закладів сфери обслуговування нам буде складно допомагати захисникам і тим областям, які найбільше постраждали від війни.

Важливо враховувати, що суттєвий рівень мобілізації ключових фахівців та робітників викликає проблеми у виробничому процесі та іноді навіть ставить бізнес на межу виживання. У цьому випадку треба шукати баланс між військовим обов'язком та необхідністю працювати в тилу.

Як бізнесу вистояти, адже чимало лишилися без критичних спеціалістів?


Сьогодні варіантів небагато. Намагаємось активно шукати, оперативно навчати та набирати фахівців на заміну призваним на захист України.


Ресоціалізація українських військовослужбовців через підтримку бізнес-ініціатив. Як це працює та як підтримати захисників, які демобілізувались?


Ми неймовірно вдячні українським воїнам за боротьбу та звільнення України від загарбників, та дуже чекаємо всіх працівників до повернення на робочі місця.

З питанням повернення демобілізованих ветеранів вже зіштовхнулись учасники Асоціації, а з контрнаступом та в результаті перемоги України — це питання набуде великих розмірів.

Ми маємо вже готуватись для допомогти ветеранам якнайзручніше повернутись на свої робочі місця, а також підготувати власні робочі колективи. Саме тому ми проводили зустрічі робочої групи серед учасників БАІФ на тему «Адаптація ветеранів війни до професійного життя».

На зустрічі представники АТ «Прикарпаттяобленерго» презентували власні напрацювання з 2014 року по цьому важливому питанню.

В результаті зустрічі виділили п'ять основних векторів:

  1. Ментальне здоров’я ветерана.
  2. Фізичний стан ветерана.
  3. Адаптивність ветерана до цивільного життя та роботи.
  4. Професійний та особистісний розвиток ветерана.
  5. Підготовка робочого колективу.

Далі з опрацьованими та структурованими матеріалами ми провели зустріч з заступником міського голови Олександром Левицьким (Департамент соціальної політики виконкому — ред.), керівником новоствореного комунального закладу «Дім Воїна» та директором всеукраїнської спілки ветеранів російсько-української війни «Східний фронт».

Учасники зустрічі обговорили стан справ по цьому питанню, обмінялись актуальною інформацією та напрацюваннями, подальшими планами у створенні єдиного центру допомоги ветеранам на базі «Дому воїна». Також, представники БАІФ презентували та передали опрацьовані матеріали відповідальним посадовим особам.

Сподіваємось, що надані матеріали підсилять роботу даних державних органів та допоможуть у наданні такої важливої допомоги демобілізованим воїнам та покращать їх адаптацію до професійного життя на робочих місцях.

Більше читайте у матеріалі.03.10.2023 2538
Коментарі ()

05.12.2023

Кузьма Хобзей, багатолітній політв’язень радянського режиму, громадський діяч, автор книги «Тернистими шляхами», Почесний громадянин міста Калуша, депутат Калуської міськради першого демократичного скликання. Меморіальна дошка розміщена на початку вулиці, якій раніше міськрада дала ім’я Кузьми Хобзея.

344 1
01.12.2023

Подарунків на свята чекають не тільки діти, а й дорослі. Тому, знижка на купівлю оселі сподобається всім членам сім’ї.

899
24.11.2023
Вікторія Матіїв

«Було це дуже страшно і був великий ризик. Бо якраз на Запорізькому напрямку розстрілювали колони автобусів та автомобілів», — ділиться переселенка.

3497 12
10.11.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалася з психологинею Валерією Худзіцькою та військовослужбовцем Дмитром, а також провела опитування, щоб дізнатись думки людей щодо цієї теми.

3892
02.11.2023

Компанія AURUM з радістю пропонує поринути у світ елегантності та розкоші з ювелірними виробами найвищої якості та знижками, які роблять їх ще більш бажаними.

4246
30.10.2023
Вікторія Матіїв

Про те, як стала монахинею та робить все на більшу славу Божу з журналісткою Фіртки поспілкувалася сестра Софія, яка проживає у монастирі Згромадження Пресвятої Родини у селі Гошів.

5401

Роль і становище жінки в християнстві часто применшувалося, вважають критики християнства. Але чи це дійсно так?  

168

Розглянемо суть і роль старозавітних та новозавітних священників у контексті двох різних поглядів на це. 

635

Беззаперечно, довгі роки священники були й залишаються важливою складовою суспільства, маючи авторитет та суттєвий вплив на його думку. 

1165

Як РПЦ і пропагандисти з Дмитрія Донського ліпили образ борця з Золотою Ордою.

1676
04.12.2023

Під час їжі найкраще взагалі ні на що не відволікатися, максимум допустима легка світська бесіда.

238
30.11.2023

Як зазначають експерти в галузі дієтології, вживання квашеної капусти в невеликих кількостях не тільки поліпшує стан імунної системи, але і в рази знижує ризик розвитку пухлин в організмі.

60108
28.11.2023

Зберігання моркви — не проста справа. Щоб вона зберігалася всю зиму, потрібно вчасно її зібрати, правильно підготувати до зберігання.  

660
05.12.2023

Раніше її ім’я було Галина, після обряду облечин, яким людей посвячують у монаше життя, у церкві її називають сестра Софія.  

10818
01.12.2023

Закон про військове капеланство, який ухвалили в грудні 2021 року запустив Службу військового капеланства та змінив статус капеланів на війні.   

811
26.11.2023

Церква в умовах війни зміцнює ментальне здоров'я, допомагає стати стійкішими та подолати ті виклики, які стоять перед українською державою та її громадянами.  

770
20.11.2023

З початку повномасштабного російського вторгнення Згромадження Сестер Пресвятої Родини у Гошеві прихистили десятки внутрішньо переміщених осіб.  

5395
04.12.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

13279
03.12.2023

У Брюсселі цього тижня підтвердили повне завершення процесу синхронізації української та європейської енергосистем.  

377
30.11.2023

Відбудеться саміт Європейської Ради, де лідери держав Європейського Союзу ухвалюватимуть рішення стосовно України та всіх країн, які прагнуть стати членами ЄС.  

379
24.11.2023

Діяльністю голови обласної військово-цивільної адміністрації Світлани Онищук задоволені 37%, незадоволені – 16%, майже половина – не визначилися з оцінкою.  

1215