
Із Заходу на Схід трохи знижується оптимізм, однак фактично у всіх регіонах абсолютна більшість з надією бачать майбутнє України (від 90% на Заході до 76% на Сході).
Такими є дані опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС), передає Фіртка.
Ситуація у регіонах наступна:
«Потрібно враховувати, що нинішній регіон Схід — це Харківська і Донецька області, де рівень руйнувань і обстрілів особливо інтенсивний. Попри це, 76% вірять у краще майбутнє (і лише 14% бачать у майбутньому руїну).
Важливо також звернути увагу на Південь, який зазначає також інтенсивних бойових дій, але де 89% бачать Україну успішною через 10 років (при лише 7% песимістів)», — наголошують соціологи.
Разом з тим серед усіх вікових категорій абсолютна більшість оптимістично оцінюють майбутнє України. Зокрема, серед 18-29- річних показників становить 94%.
Зазначимо, що серед респондентів, які обрали російську мову для проведення інтерв’ю, також абсолютна більшість (77%) оптимістично оцінюють майбутнє України (песимістів — 14%).
Водночас серед респондентів, які обрали для інтерв’ю українську мову, 90% оптимістично оцінюють майбутнє України (при 4% песимістів).
Нагадаємо, понад 80% мешканців західних регіонів обирають європейську модель суспільного розвитку, менше як 1% — російську.
До слова, вибираючи між свободою та безпекою, 52% мешканців західних областей віддають перевагу свободі.
Довідково: опитування провели упродовж 21-23 жовтня 2022 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням).
Опитали 1 000 респондентів, у віці 18 років і старше, які мешкають у всіх регіонах України (окрім АР Крим, окремих районів Донецької та Луганської областей), а також опитування не проводили з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.
Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки не перевищувала 3,4% для показників, близьких до 50%, 3,0% для показників, близьких до 25%, 2,1% — для показників, близьких до 10%, 1,5% — для показників, близьких до 5%.
За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення.