10 поширених звичок слабких людей

З точки зору психології людина є найрозвиненішою і найскладнішою істотою. І найбільш суперечливою.

У кожному з нас в тій чи іншій мірі присутні риси та якості, які характеризують наші недоліки й переваги. А вони є у всіх. Так як же зрозуміти, хто сильна людина, а хто слабка?


Сильні люди — це зовсім не ті, хто геть позбавлений недоліків і слабкостей. Аж ніяк. Сильна людина не бездоганна, але вона вміє взяти своє життя під контроль. У тому числі і ті аспекти характеру, які є слабкостями і перешкодами на шляху до успіху та життєвої самореалізації. На відміну від них, людина слабка схильна їм потурати, тому на довгі роки і застряє в тій круговерті життя, яка йому абсолютно чужа. А якості, своєю чергою, формують звички, які стають гачками, що тримають людину в зоні комфорту. Що ж це за звички?

Жити у минулому часі

Слабкі люди схильні нарікати на те, що найкращий момент для звершень вже упущений, що раніше часи були кращі (а трава зеленіша, сонце яскравіше та інше). Вони постійно апелюють до своїх минулих досягнень і в психологічному сенсі практично живуть там, що є першою перешкодою руху вперед, інформує Ukr.Media.

Жаліти себе

І не лише це. Вони схильні шукати підтримки у своїй жалості до себе коханого і оточуючих. Це забирає дорогоцінну енергію, яку можна і потрібно реалізовувати в позитивному руслі. Також жалість до себе часто служить виправданням бездіяльності.

Концентрувати увагу на неприємності

Чорні смуги в житті трапляються в кожної людини. Але, якщо сильний знаходить у випробуваннях позитивні і навіть перспективні боки, слабкий схильний буквально варитися в неприємностях, прокручуючи подію в голові десятки і сотні разів. Зрозуміло, що і вихід з положення в таких умовах знайти буде вкрай важко.

Кидати розпочату справу на півдорозі

Беручись за справу, сильною людиною рухає серед інших і почуття відповідальності, яке зобов'язує довести його до логічного завершення, як би важко не було. Слабкі ж люди не знаходять в собі волі і мотивації, щоб переступити через своє «не хочу» або «не можу», і залишають справи незакінченими. Зрозуміло, звідки в таких умовах взятися результату?!

Перекладати відповідальність на інших

Господарі нашого життя ми, і тільки ми. Про це необхідно пам'ятати завжди, при будь-яких обставинах. Звинувачувати умови і сторонніх людей у невдачах є характерною рисою людей слабких, нездатних взяти відповідальність за власну долю у свої руки.

Звертати увагу на думку суспільства

Рахуватися з думкою свого оточення необхідно для нормальної соціалізації, але не більше. Будувати своє життя з оглядкою на те, що і хто про це подумає, — провальна стратегія, що говорить про слабохарактерність того, хто її вибирає.


Читайте також: Які найкращі 12 онлайн ігор полюбляють на західні гравці casino games online


Бути перфекціоністом

Здавалося б, прагнення до досконалості заряджена позитивною енергією. І це дійсно так, за тим лише винятком, коли людина звужує своє коло прийнятного до абсолютної досконалості, яка в принципі недосяжна. І це теж риса, що говорить про відсутність хоробрості взяти недосконалість світу і себе в ньому.

Страждати в бездіяльності

Занепокоєння про те, що може трапитися при тих або інших обставинах, породжує бездіяльність. Але сильна людина може приборкати своє хвилювання і почати діяти згідно з планом. У той час як слабка продовжує безмежно страждати, при цьому нічого не змінюючи в житті.

Боятися змін

«А якщо буде гірше...» — це девіз, за яким живуть слабкі люди, бо їх життєва стратегія лежить в площині уникнення можливих проблем і небезпек. Але вона абсолютно провальна, адже тільки зміни сприяють розвитку і досягнень.

Жертвувати своїми інтересами заради інтересів інших людей

Жертовність — це аж ніяк не позитивна якість, як може здатися на перший погляд. Якраз навпаки. Якщо ми не вміємо відстоювати свої інтереси, любити і поважати себе, що, знову ж таки, свідчить про слабкості, ми ніколи не зможемо дати щось хороше тим, кого любимо. У нас просто не буде на це внутрішнього (а часто і матеріального ресурсу).


22.06.2020 14646
Коментарі ()

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

202
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1326
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2423 2
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3580
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2903
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2111

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

579

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

427

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1602

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1760
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

251
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

472
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

767
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4924
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

328
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

842
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10089
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

466
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

219
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

342
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

370
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

688