10 поширених звичок слабких людей

З точки зору психології людина є найрозвиненішою і найскладнішою істотою. І найбільш суперечливою.

У кожному з нас в тій чи іншій мірі присутні риси та якості, які характеризують наші недоліки й переваги. А вони є у всіх. Так як же зрозуміти, хто сильна людина, а хто слабка?


Сильні люди — це зовсім не ті, хто геть позбавлений недоліків і слабкостей. Аж ніяк. Сильна людина не бездоганна, але вона вміє взяти своє життя під контроль. У тому числі і ті аспекти характеру, які є слабкостями і перешкодами на шляху до успіху та життєвої самореалізації. На відміну від них, людина слабка схильна їм потурати, тому на довгі роки і застряє в тій круговерті життя, яка йому абсолютно чужа. А якості, своєю чергою, формують звички, які стають гачками, що тримають людину в зоні комфорту. Що ж це за звички?

Жити у минулому часі

Слабкі люди схильні нарікати на те, що найкращий момент для звершень вже упущений, що раніше часи були кращі (а трава зеленіша, сонце яскравіше та інше). Вони постійно апелюють до своїх минулих досягнень і в психологічному сенсі практично живуть там, що є першою перешкодою руху вперед, інформує Ukr.Media.

Жаліти себе

І не лише це. Вони схильні шукати підтримки у своїй жалості до себе коханого і оточуючих. Це забирає дорогоцінну енергію, яку можна і потрібно реалізовувати в позитивному руслі. Також жалість до себе часто служить виправданням бездіяльності.

Концентрувати увагу на неприємності

Чорні смуги в житті трапляються в кожної людини. Але, якщо сильний знаходить у випробуваннях позитивні і навіть перспективні боки, слабкий схильний буквально варитися в неприємностях, прокручуючи подію в голові десятки і сотні разів. Зрозуміло, що і вихід з положення в таких умовах знайти буде вкрай важко.

Кидати розпочату справу на півдорозі

Беручись за справу, сильною людиною рухає серед інших і почуття відповідальності, яке зобов'язує довести його до логічного завершення, як би важко не було. Слабкі ж люди не знаходять в собі волі і мотивації, щоб переступити через своє «не хочу» або «не можу», і залишають справи незакінченими. Зрозуміло, звідки в таких умовах взятися результату?!

Перекладати відповідальність на інших

Господарі нашого життя ми, і тільки ми. Про це необхідно пам'ятати завжди, при будь-яких обставинах. Звинувачувати умови і сторонніх людей у невдачах є характерною рисою людей слабких, нездатних взяти відповідальність за власну долю у свої руки.

Звертати увагу на думку суспільства

Рахуватися з думкою свого оточення необхідно для нормальної соціалізації, але не більше. Будувати своє життя з оглядкою на те, що і хто про це подумає, — провальна стратегія, що говорить про слабохарактерність того, хто її вибирає.


Читайте також: Які найкращі 12 онлайн ігор полюбляють на західні гравці casino games online


Бути перфекціоністом

Здавалося б, прагнення до досконалості заряджена позитивною енергією. І це дійсно так, за тим лише винятком, коли людина звужує своє коло прийнятного до абсолютної досконалості, яка в принципі недосяжна. І це теж риса, що говорить про відсутність хоробрості взяти недосконалість світу і себе в ньому.

Страждати в бездіяльності

Занепокоєння про те, що може трапитися при тих або інших обставинах, породжує бездіяльність. Але сильна людина може приборкати своє хвилювання і почати діяти згідно з планом. У той час як слабка продовжує безмежно страждати, при цьому нічого не змінюючи в житті.

Боятися змін

«А якщо буде гірше...» — це девіз, за яким живуть слабкі люди, бо їх життєва стратегія лежить в площині уникнення можливих проблем і небезпек. Але вона абсолютно провальна, адже тільки зміни сприяють розвитку і досягнень.

Жертвувати своїми інтересами заради інтересів інших людей

Жертовність — це аж ніяк не позитивна якість, як може здатися на перший погляд. Якраз навпаки. Якщо ми не вміємо відстоювати свої інтереси, любити і поважати себе, що, знову ж таки, свідчить про слабкості, ми ніколи не зможемо дати щось хороше тим, кого любимо. У нас просто не буде на це внутрішнього (а часто і матеріального ресурсу).


22.06.2020 13614
Коментарі ()

07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

866
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5329 6
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1741
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1747
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2891
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2516

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

451

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1659

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2389

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3128
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

216
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

767
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

956
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

523
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

704
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16185
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

3060
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

350
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1177
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

1032 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

829