10 ознак того, що ви перехворіли COVID-19 і маєте імунітет на 5 місяців

Люди, які перехворіли на COVID-19, з великою ймовірністю будуть мати імунітет до нього протягом як мінімум п'яти місяців. 

Але є докази того, що люди з антитілами все ще можуть переносити і поширювати вірус, пише Фіртка з посиланням на УП.Життя.

За результатами дослідження науковців із Public Health England (PHE), повторні інфекції у людей, у яких є антитіла до COVID-19 від перенесеної інфекції, вкрай рідкісні. 

Науковці виявили всього 44 випадки серед 6614 раніше інфікованих в дослідженні.

Однак,  виявлений імунітет до коронавірусу не дає підстави нехтувати правилами безпеки, які можуть захистити інших. 

Є щонайменше 10 ознак того, що ви перехворіли коронавірусом безсимптомно, тому що навіть у тих, хто переніс інфекцію в легкій формі може бути Long Covid, довготривалі наслідки цього захворювання. 

Втрата пам'яті і туман в голові

Попереднє дослідження, опубліковане наприкінці жовтня 2020 року, припускає, що люди, які інфіковані COVID-19, можуть мати когнітивні проблеми, які тривають місяцями, особливо якщо вони важко перехворіли і потребували госпіталізації.

Проаналізувавши результати широко доступного когнітивного тесту, дослідники виявили, що COVID-19 спричинив старіння мозку деяких пацієнтів приблизно на 10 років.

"У людей, які одужали, зокрема у тих, у кого більше не було симптомів, спостерігали значні когнітивні порушення", – написали автори дослідження.

Тому багато пацієнтів, які одужали від коронавірусної хвороби повідомляють про складність в обробці інформації та втрату пам'яті впродовж місяців після одужання. 

Коронавірусний язик

Деякі експерти в області охорони здоров'я підозрюють, що коронавірус може безпосередньо інфікувати кровоносні судини і порушити приплив крові до ясен, зубів і язика, спричиняючи біль і пошкодження.

Тепер з'являється все більше повідомлень про те, що інфекція може вплинути на здоров'я порожнини рота. 

Після діагнозу COVID-19 і одужання люди діляться історіями про те, як стан їхніх зубів або ясен погіршувався.

Якщо ви маєте якісь дивні нові відчуття на язиці, це може бути через те, що у вас був COVID-19, або у вас є одне з ряду інших захворювань, які можуть бути наслідком поганої гігієни порожнини рота, куріння або нездорової дієти.

Біль в животі

Деякі пацієнти з коронавірусною інфекцією страждають від болю в шлунку впродовж тижнів після зараження.

Діарея є одним із можливих симптомів коронавірусної  інфекції. 

Мікробіом кишківника може грати важливу роль у боротьбі організму з цим захворюванням та запобіганні важкому перебігу СOVID-19. 

У кожної людини в кишківнику є унікальний асортимент бактерій, які відіграють різноманітну роль, зокрема в модуляції імунної відповіді, йдеться у публікації в журналі British Medical Journal.

Дослідження Китайського університету Гонконгу показали, що люди, які перехворіли на COVID-19, мали "значно змінений" склад мікробіому. 

Тому, цілком можливо, що у тих, хто перехворів, з госпіталізацією чи безсимптомно, біль в животі може продовжуватися.  

Запалені очі

Цей симптом є відносно рідкісним, але все ще вважається, що він впливає приблизно на 3% мільйонів людей, які перенесли коронавірусну хворобу.

Лікарі попередили, що інфекції очей можуть бути ще однією ознакою COVID-19.

Інші люди повідомляли про такі симптоми, як кон’юнктивіт.

Втома

Зимою багато людей можуть відчувати втому і легко сплутати її із коронавірусним симптомом. 

Проте хворі на цей загальний тривалий симптом COVID-19 порівнюють його більше із відчуттям виснаження, ніж із типовою втомою.

Симптом може негативно вплинути на життя людей і перетворити найпростіші завдання на величезну боротьбу.

Утруднене дихання

COVID-19 може спричинити як тривалі, так і гострі труднощі з диханням. 

Звісно, якщо лікування коронавірусної хвороби відбувалося в лікарні з окситерапією чи підключенням до апаратів ШВЛ, то легке дихання не відновиться одразу після виходу з лікарні. 

Багато людей, які спочатку були безсимптомними, отримували проблеми з диханням протягом кількох місяців після зараження.

Якщо вам важко перевести дух, або якщо ваш партнер помітив, що ви дихаєте важче, ніж зазвичай, тоді ви можете страждати на пошкодження легенів, пов’язане з коронавірусною інфекцією.  

Втрата волосся

Доведено, що коронавірус потрапляючи в організм впливає на імунітет, який активізовує всі свої сили на боротьбу з вірусом, як наслідок у нього не залишається сил на іншу роботу. 

Хоча це не один із контрольних сигналів, за якими нам казали стежити під час пандемії, випадіння волосся може свідчити про наявність у вас коронавірусу.

Тривога і безсоння

Ще один симптом, який складно помітити, з огляду на загальне психічне напруження в суспільстві, але дослідники вважають, що COVID-19 може призвести до тривоги, депресії та безсоння.

Вчені з Оксфордського університету проаналізували електронні медичні картки 69 мільйонів людей у ​​США, у тому числі понад 62 000 пацієнтів COVID-19.

Їх аналіз показав, що за три місяці після позитивного тесту COVID-19, кожен п'ятий вперше отримав діагноз тривожності, депресії або безсоння.

За словами дослідників, це приблизно вдвічі частіше, ніж у людей без COVID-19.

Втрата слуху та шум у вухах

У листопаді було опубліковано дослідження, яке показало, що багато людей страждають від втрати слуху протягом декількох місяців після виявленої інфекції. 

Дослідники з Університету Англії Раскіна розглянули проблеми зі слухом, що стосуються пацієнтів із COVID-19, як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі.

У ході дослідження група проаналізувала 3103 пацієнта з COVID-19 із шумом у вухах.  

Аналіз показав, що у 40% учасників погіршився шум у вухах на тлі хвороби.

Запаморочення голови

Ще однією класичною ознакою Long Covid, яка, схоже, підкрадається до багатьох безсимптомних пацієнтів, є запаморочення.

Відчуття раптової хиткості або нестійкості на ногах може бути ознакою того, що у вас є вірус, або ви перехворіли.

Нагадаємо, у ВООЗ вважають, що другий рік пандемії може виявитися важчим.


Читайте також:

Україна думає, чи впроваджувати свідоцтва про проведення вакцинації проти COVID-19 — Ляшко

Як розслідуватимуть смерті медпрацівників від COVID-19 - пояснює МОЗ

Covid-19: у Європі продовжують локдаун, інфікування новим штамом, як оберт спіралі

Інкубаційний період коронавірусу скоротився – Степанов

Блаженніший Святослав: «Немає жодних релігійних причин, щоб оминати вакцинацію»


16.01.2021 6046
Коментарі ()

20.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

342
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2242
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1661
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1943
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5560 16
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

4079

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1062

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1067

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1587

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1067
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

815
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

685
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14492
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10339
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6003
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

557
09.11.2024

Дев'ятого листопада свій 65-літній ювілей відзначає Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.  

5283 8
18.11.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

28400 1
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

445
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

565
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

399
11.11.2024

Президент США Джо Байден переконуватиме новообраного президента Дональда Трампа продовжити підтримку України, і закличе Конгрес США фінансувати допомогу Україні і після завершення його президентства.  

589