"Інформація про те, що після процедурного рішення Кабінету Міністрів Україна припинила вести переговори з керівництвом ЄС про підписання Договору про Асоціацію не відповідають дійсності", - повідомив в ексклюзивному інтерв'ю Корреспондент.net високопоставлений інформатор в Адміністрації Президента України, близький до переговорного процесу.
За його словами, основним каменем спотикання в переговорах були і залишаються умови виділення кредитів, які повинні послужити компенсацією економічних втрат України при підписанні Договору про входження в зону вільної торгівлі з країнами ЄС. Відповідаючи на запитання нашого кореспондента, джерело підтвердило, що в пакетні домовленості входило і прийняття закону про звільнення Юлії Тимошенко. «Вони тягнули до останнього з наданням нам таких гарантій - ми відтягували до останнього прийняття останніх законів Верховною Радою - це все відбувалося на ваших очах». «По суті, те що написав про переговорний процес у своїй статті Мустафа Найєм - правда. Ми дійсно опрацьовували на технічному рівні питання додаткових гарантій про виділення нам двох макростабілізаціонних кредитів в 2 і 3 млрд. доларів і політичних гарантій щодо виділення кредиту МВФ у 15 млрд. доларів. Разом - 20 млрд. доларів - ось ціна за яку торгується з Брюсселем нині Президент», - повідомило джерело.
Джерело ухилилося від відповіді на запитання про ставлення президента до масових мітингів, організованим опозицією, що відбуваються зараз в Києві, учасники яких вимагають або підписання договору про Асоціацію у Вільнюсі або імпічменту президенту.
«Я не можу вам сказати з цього приводу думку президента. Я сподіваюся він сам скоро скаже її публічно. Я тільки можу сказати свою власну думку: якби ці люди знали про хід переговорів те, що знаю я - вони не були б сьогодні на Майдані. Ми не припиняли переговори з ЄС ні на хвилину, і по суті хочемо того ж чого і вони, тільки на вигідних для України умовах», - сказав він. «Переговори з Брюсселем не припинялися ні на хвилину і тривають зараз», - повідомило джерело на умовах анонімності.
Джерело не підтвердило і не спростувало інформацію про те, що паралельно команда переговірників української сторони намагається укласти пакет вигідних для країни контрактів з Росією.
Відповідаючи на запитання нашого кореспондента про те, чи можливо все-таки підписання у Брюсселі Договору про Асоціацію України з ЄС у Вільнюсі 28 листопада, як це і було намічено, джерело сказав що «теоретично це можливо». «Ми для цього працюємо зараз цілодобово», - додав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Навіщо Янукович натиснув на кнопку «Майдан»: питання, які ніхто не задає