Нещодавнє святкування Дня працівника фізкультури та спорту на Івано-Франківському Вічовому майдані було позначений несподіваним скандалом.
Юні вихованці спортивного веслувального клубу "Альбатрос" відмовилися прийняти нагороди від Івано-Франківської міської влади в звязку з тим, що вважають прийняти їх від тієї влади, яка саме зараз намагається виселити дітей з тренувальних приміщень на міському озері, що використовуються клубом для спортивних занять, - суперечити своїм внутрішнім переконанням
(відео):
Інформація про демарш молодих спортсменів вже стала відомою в Міністерстві молоді та спорту та в українському Олімпійському комітеті.
«Фіртка» вирішила поцікавитися про подробиці і причини, що спонукали юних спортсменів до такого незвичного радикального вчинку…
Тим більше, що "Альбатрос" вже став однією з реальних візитівок Івано-Франківська. Юні спортсмени з «Альбатросу» мають серед своїх вихованців чемпіонів Європи та призерів чемпіонатів світу…
Ми «полистали» стрічку новин нашої Агенції, лише трохи історії про здобутки вихованців «Альбатросу»:
ТРИНАДЦЯТЬ НАГОРОД ЗАВОЮВАЛИ ПРИКАРПАТСЬКІ ВЕСЛУВАЛЬНИКИ НА ЧЕМПІОНАТІ УКРАЇНИ
…Результати проведення Чемпіонату України серед юніорів та молоді до 23 років з веслування на байдарках і каное, що проходив з 29 травня по 1 червня у м. Дніпропетровську, який одночасно був останнім відбором до складу збірної команди України для виступу в міжнародних змаганнях. Вся івано-франківська команда повернулася з нагородами, показавши тотальну перевагу у всіх заїздах, в яких приймали участь. Загалом здобуто: 5 золотих, 5 срібних та 8 бронзових медалей…
**********
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ВЕСЛУВАЛЬНИЦЯ НАТАЛІЯ ЖИЛЮК СТАЛА БРОНЗОВОЮ ПРИЗЕРКОЮ ЧЕМПІОНАТУ ЄВРОПИ
На Чемпіонаті Європи у складі збірної команди України майстра спорту міжнародного класу Наталії Жилюк, що проходив 13-16 червня у Монтемор-о-Вело (Португалія). Наталія Жилюк здобула бронзову нагороди в заїзді С2 – 500 м…
***********
АЗАРОВ ПООБІЦЯВ ЗАБЕЗПЕЧИТИ НАЛЕЖНІ УМОВИ ДЛЯ РОЗВИТКУ СПОРТУ(ФОТО)
Прем'єр-міністр Микола Азаров привітав збірну України з перемогою на Чемпіонаті Європи з веслування на байдарках і каное серед юніорів та молоді. М. Азаров пообіцяв забезпечувати належні умови для розвитку спорту в Україні… Українська збірна з веслування на байдарках і каное завоювала 16 медалей: 8 золотих, 5 срібних і 3 бронзових, посівши у загальнокомандному заліку 3 місце у змаганнях серед юніорів та 4 серед молоді до 23 років. Чемпіонат проходив з 27 по 30 червня 2013 польському місті Познань. За високі досягнення на Чемпіонаті Європи та вагомий внесок у розвиток українського спорту Микола Азаров вручив урядові нагороди спортсменам серед інших – івано-франківській спортсменці Людмилі Лузан. Людмила завоювала золоту медаль чемпіонату у спринтерському заїзді на 200 м…
Микола Азаров нагороджує Людмилу Лузан
**********
ЖИЛЮК ТА ГУНЬКО ПРИНОСЯТЬ МЕДАЛІ ДЛЯ ПРИКАРПАТТЯ
28 липня 2013 року в м. Дніпропетровську закінчився чемпіонат України з веслування на байдарках і каное. У ньому приймала участь збірна команда Івано-Франківської області, спортсмени якої вибороли три нагороди. Наталія Жилюк посіла перше місце на дистанції С-2 200 м та на дистанції С-2 500 м виборола бронзову нагороду. Лідія Гунько здобула бронзову медаль на дистанції К-4 1000 м. Обидві спортсменки представляють спортивний клуб «Альбатрос»…
**********
ВІТАЄМО НАШИХ ПЕРЕМОЖЦІВ ЧЕМПІОНАТУ УКРАЇНИ З ВЕСЛУВАННЯ НА БАЙДАРКАХ І КАНОЕ «СТРІМКІ ЧОВНИ»
Золоті медалі на дистанції 1000 м у фіналі чемпіонату України у Дніпропетровську з веслування на байдарках і каное серед юнаків «Стрімкі човни» вибороли прикарпатські спортсмени Юрій Савчин і Назар Зорій; на дистанції 500 м наші спортсмени були другими. Водночас Іван Лабич здобув перше місце на дистанції С-1 1000....
**********
ВЕСЛУВАЛЬНИКИ ВЕЗУТЬ НА ПРИКАРПАТТЯ ДВІ "БРОНЗИ" З ЧЕМПІОНАТУ СВІТУ З КАНАДИ
4 серпня 2013 року в м. Торонто (Канада) на чемпіонаті світу з веслування на байдарках і каное серед юніорів та молоді до 23 років спортсмени з Івано-Франківського спортсмени спортивного клубу «Альбатрос» Михайло Мандзюк та Людмила Лузан здобули дві світових бронзових нагороди...
Здавалось би адекватна влада, маючи такий клуб у своєму місті (та ще й такий, що не просить грошей з бюджету, а живе виключно на кошти меценатів – будує, купляє сучасний інвентар, утримує всю життєдіяльність клубу), мала б його мало не «на руках носити» і сприяти де і як тільки можна…
Але, то, якби влада адекватна була…
Але «влада» (використаємо тут таку абстрактну конструкцію, хоча в цьому випадку мало б фігурувати конкретне прізвище конкретного негідника у владі, який прийняв «політичне рішення» про виселення дитячого спортивного клубу) скеровує до суду «Позовну заяву про примусове виселення з приміщень»…
Здавалось би володіти ситуацією щодо спортивних організацій міста мав би «за посадою» Віталій Матешко, голова комітету фізичної культури і спорту Івано-Франківського міськвиконкому. Проте, він дуже скромно окреслив «Фіртці» коло своїх обов’язків та переклав відповідальність за конфлікт на «вище» начальство: «В мої обов’язки входить організація і проведення спортивно-масових заходів в місті Івано-Франківську і відряджання спортивних команд на обласні змагання. Також ми вітаємо кращих спортсменів, тренерів, фахівців у галузі спорту. Ось це наша компетенція. Компетенція вже керівництва виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, відповідних її відділів – це врегулювання питань функціонування різноманітних спортивних клубів у місті».
«Цікавиться» (!?!) Віталій Матешко і діяльністю спортивних організацій міста: «Спортивний клуб «Альбатрос» на сьогоднішній день є обласним спортивним клубом. За моїми даними, наскільки я цікавився, хоча і не можу стверджувати, бо документи не читав, а з слів керівництва, що десять років назад клубу дано в оренду ця територія землі, на якій розташований спортивний клуб. Раніше це була станція прокату. Вони з ними якимось чином поділилися – станція прокату з одного боку, клуб з іншого. Відповідно керівництво клубу вклало певні кошти, щоб відремонтувати це приміщення, в обладнання, човни».
А далі демонструє повне не володіння ситуацією, плутаючи в своїх твердженнях, як стане очевидним далі, все, що тільки можна: «Наскільки мені відомо, в угоді йдеться, що кожного року обласний спортивний клуб «Альбатрос» має сплачувати аж 1 грн.20 коп. за оренду землі і кожного року має переукладати угоду на це.
Впродовж трьох років клуб не переукладав угоди і не проплатив ці смішні гроші за оренду землі. Міська рада попереджувала їх, а вони не реагували. Окрім того у них не вироблений технічний паспорт на землю у БТІ.
Міська рада подала їх на суд, а вони замість того, щоб вирішувати питання безпосередньо з юридичним відділом виконавчого комітету, з відповідними земельними службами зробили таку некрасиву акцію. При чому, ці спортсмени не свідомі того, що вони зробили. Їх накрутили їхні тренери і керівництво клубу. От вони вважали, що зробили добре. А насправді зробили зле і собі, і мені, бо відмовилися від певної суми грошей і показали своє обличчя».
«Що далі? Зараз керівництво клубу має появитися у суді. Найкраще приходити до керівництва міста і вирішувати ці питання. Особисто до мене ніхто із офіційно «Альбатросу» не звертався. Якщо б такі звернення були, то я б відреагував, - говорить «начальник спорту» і прямо вже вказує на Зіновія Фітеля, - Керівництво клубу вирішувало ці питання із першим заступником міського голови. Як вони їх вирішили – ось результат».
«Фіртка» спробувала зв’язатися і з тією самою «представником виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради Надією Кедик», яка і підписала цей документ. Проте в юридичному відділі МВК нам повідомили що авторка у відпустці, а конкретику щодо ситуації може розповісти керівник фонду комунальної власності Івано-Франківська Богдан Чупірчук.
Звичайно ж Богдан Чупірчук в цій ситуації є лише «гвинтиком» (не хочеться казати "бездумним гвинтиком") системи, який не володіє всією повнотою інформації щодо діяльності клубу та є лише виконавцем «політичного рішення» якогось «високого» владного негідника, тому оперує лише «паперовою» частиною стосунків влади та клубу «Альбатрос»:
«Поки не має рішення суду, я нічого не коментуватиму, але по факту скажу. Чим тут все зумовлено не знаю, я вам викладу факти.
Було вже два судових засідання і представники клубу не з’являлися на них. Зараз буде ще одне судове засідання, яке і розставить усі крапки. Ми писали йому безліч листів. Так виглядало, що в укладенні цього договору, ми були більш зацікавлені, ніж він сам. Ми написали дуже багато листів, щоб він прийшов до нас і уклав матеріально посвідчений договір оренди. У нього був тимчасовий договір оренди на 11 місяців. А ми мали укласти вже довгостроковий договір, який потрібно посвідчувати вже в нотаріуса. Він знаходив різні причини чому він не міг чи не хотів укласти цей договір. За підписом голови фонду, першого заступника наша переписка тривала три роки. Він сам призвів до цієї ситуації. Йому треба було укласти матеріально посвідчений договір на 10 років, а вже маючи цей договір вирішувати усі інші питання – земельної оренди і присвоєння поштової адреси. А так ми спробували йому пояснити і чоловік цим чи знехтував, чи не придав значення. Не знаю.
Ще раз кажу, ми були дуже зацікавлені у тому, щоб він мав нотаріально посвідчений договір оренди на довгий час. Все зараз було б нормально і він мав би договір. Нас дуже перевіряють і б’ють - коли нема цього нотаріально посвідченого договору, то виникає багато проблем.
Ми тричі по 11 місяців продовжували цей тимчасовий договір. Протягом цього всього часу йшла наша переписка по цьому питанню.
Він мав прийти до нас і ми разом мали піти до нотаріуса і посвідчити цей договір. В кінці кінців він до нас прийшов, коли йому юристи вже напевно підказали. У його листі було написано приблизно так: «скажіть коли і куди треба прийти, щоб нотаріально посвідчити договір». Але то вже було пізно, бо вже не було чого посвідчувати.
Це факти, я тут нічого від себе не додаю чи вигадую. Але оцінку цьому всьому дасть суд».
Кілька днів журналіст намагався взяти коментар першого заступника міського голови Зіновія Фітеля, проте, Зіновій Ігорович дуже зайнятий керівник – через секретаря він нам «переказав», що «коментар на тему СК «Альбатрос» вам дасть Богдан Чупірчук…» Вже дав на той момент. Але відповідь на запитання – «хто ж той… (далі утримуємося від нецензурної лійки), який прийняв "політичне рішення" про виселення дитячого спортивного клубу на вулицю?», в його коментарі немає… А хотілось би знати.
…Трохи історії. А це справді, ціла історія, як влада «переймається» проблемами, при вирішенні яких не відчуває «шурхоту» у власних кишенях…
Тоді ще Спортивно-оздоровча база «Чайка» була створена при міськспорткомітеті м. Івано-Франківська рішенням виконкому №185 від 20.05.92р., використавши для цього приміщення і обладнання Дитячої юнацької спортивної школи ДФСТ профспілок «Україна» з веслування.
В 1996 році база «Чайка» була передана міськкомунгоспу.
В результаті частої зміни підпорядкованості бази, не завжди вчасного здійснювалось юридичне оформлення передачі майна наступному балансоутримувачу, що зумовлювало певну невизначеність та безконтрольність для дирекції спортивно-оздоровчої бази «Чайка». Користуючись такою ситуацією, керівництво бази своїми безгосподарними та, більше того, злочинними (проти директора та головного бухгалтера була порушена кримінальна справа, по якій судом було винесено рішення про заборону займати керівні посади) діями привели приміщення в занедбаний, ледве придатний для використання стан. Крім того, в лютому 1997 року на спортивно-оздоровчій базі «Чайка» трапилась пожежа, в результаті чого була знищена частина приміщення. Приміщення тривалий час перебували в занедбаному, напівзруйнованому стані.
Згодом, рішенням міськвиконкому №280 від 21.07.98р. приміщення, матеріальні цінності та гідротехнічні споруди міського озера та СОБ «Чайка» були передані в постійне користування Структурному підрозділу «Дендрологічний гідропарк» Івано-Франківського Державного концерну «Екотехпром», яким вже тоді («за минулої влади») була здійснена перша спроба виселення веслувальників та їх човнів (!!!).
04 червня 2005 року між Івано-Франківським обласним спортивним клубом «Альбатрос» (який був створений в жовтні 2004 року) та Комунальним підприємством «Івано-Франківський дендрологічний гідропарк», в оперативному управлінні якого на той момент перебували приміщення спортивної бази, було укладено Договір про співпрацю щодо організації діяльності спортивного клубу з веслування.
Згідно умов даного Договору, Івано-Франківський обласний спортивний клуб «Альбатрос» зобов'язувався привести до належного стану вище вказані приміщення та здійснити облаштування прилеглої території (фото 2005 р.):
«Діючи на підставі Договору про співпрацю щодо організації діяльності спортивного клубу по веслуванню від 04 червня 2005р. нами було проведено капітальну реконструкцію (фактично нове будівництво) та ремонт нежитлового приміщення, розташованого в м. Івано-Франківську по вул. Г.Мазепи, 100-Б для облаштування у вказаному приміщенні спортивної школи з веслування на байдарках і каное», - розповів «Фіртці» голова Ради клубу Віктор Вінтоняк.
До початку проведення Івано-Франківським обласним спортивним клубом «Альбатрос» капітальних реконструкцій та покращень, вартість будівель спортивної бази, за даними експертного Звіту становила 11 тисяч 845 грн.
Позаяк до цього моменту, 2005 року, були відсутні правовстановлюючі документи про право власності на нерухоме майно територіальної громади міста Івано-Франківська на вищевказані приміщення за адресою по вул. Г.Мазепи 100-Б, то неможливо було укласти договір оренди або будь-яку іншу цивільно-правову угоду щодо користування цими приміщеннями, а отже СК «Альбатрос» діяв тільки в межах Договору про співпрацю від 04 червня 2005 р.
За період з травня 2005р. по жовтень 2006р. клубом було профінансовано робіт та оплачено матеріалів на суму 634 тисячі 571,37.
Після закінчення цих робіт та для юридичного оформлення права користування фактично заново збудованими приміщеннями, Івано-Франківському обласному спортивному клубу «Альбатрос» було запропоновано виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради взяти участь у комерційному конкурсі на право укладання договору оренди даного приміщення (ну а чо’ – бізнес є бізнес!). Ви збудували – а тепер ще й орендну плату платіть!
Також в цей час, на підставі Розпорядження міського голови 146-р від 16.03.2006 р, реєструється право власності на нежитлові приміщення за територіальною громадою міста та виготовляється нова інвентаризаційна справа, де вже з”являється корпус №1 та корпус №2, в якій вже враховуються всі капітальні роботи, здійснені Спортивним клубом «Альбатрос», які згодом клубу ж і передаються в оренду і за які клуб платить орендну плату і які (покращення) клуб врешті передав громаді міста (Акт прийому-передачі покращень від 12 серпня 2010 р.).
Після «перемоги» на даному «конкурсі» клубом було укладено договір оренди частини приміщень корпусу №2, загальною площею 178,35 кв.м.
Вартість орендної плати згідно даного Договору оренди визначалась, виходячи з вартості вказаної в Звіті про оцінку майна. Експертний висновок становив, що ринкова вартість нежитлових приміщень загальною площею 178,35 кв.м станом на 30 червня 2007 року 406 250 грн (чотириста шість тисяч двісті п’ятдесят гривень 00коп) без ПДВ.
Фактично СК «Альбатрос» почав сплачувати за право користування ним же створеними благами.
2009 року, з метою формування належних умов, для облаштування тренажерного залу спеціальної підготовки, клуб звернувся міськвиконкому і згодом уклав ще один договір оренди на приміщення площею 118,1 кв метрів розташованих в будівлі корпусу №2 за тією ж адресою.
Провівши необхідні проектно-вишукувальні роботи (та заплативши за них кошти в розмірі 18.000 гривень) , клуб отримав висновки про неможливість безпечної експлуатації даної будівлі без капітального ремонту опор, на яких вона побудована (зауважимо, без жодних документі і дозволів, прямо на пірсі).
А 1 грудня 2009 року Управлінням спорту ОДА було видано Паспорт спортивної споруди Івано-Франківського обласного спортивного клубу «Альбатрос» відповідно до технічних характеристик спеціалізованої спортивної споруди-веслувальної бази. В тому числі 21 травня 2008 року спортивна база «Альбатрос» отримала Свідоцтво №ТЕ006 про реєстрацію бази для стоянки маломірних (малих) суден видане Головною державною інспекцією України з безпеки судноплавства Міністерства транспорту України.
Це свідчило вже, що після здійснених клубом «Альбатрос» робіт, бази відповідає всім вимогам чинного законодавства щодо таких об’єктів та про наявність засобів безпеки, човнів, кваліфікованих спеціалістів, гідротехнічних споруд.
«В даний час виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради ініціює розірвання в судовому порядку договору оренди приміщення спортивної бази з СК «Альбатрос» та примусове звільнення приміщень в звязку з невиконанням умов попереднього тимчасового договору оренди, який зобов’язував СК «Альбатрос» укласти протягом року постійний договір. СК Альбатрос не може підписувати договір, в якому містяться зобов’язання укласти окремий договір оренди земельної ділянки, на якому розташовані приміщення. Неодноразові, протягом двох років, звернення до міського голови про винесення на засідання виконавчого комітету, з подальшим включенням питання до порядку денного чергової сесії міської ради питання про звільнення від сплати, встановлення пільгової плати за орендовану земельну ділянку , або звільнення від обов’язку укладати окремий договір оренди землі, обєднання двох договорів оренди приміщень в один, зміна типу будівлі – на споруду для занять водним спортом, проігноровано і два роки супроводжувалося відписками», - розповідає Віктор Вінтоняк.
На інформаційний запит клубу «Альбатрос» щодо отримання інформації про балансову вартість нежитлових приміщень, що розташовані за адресою вул. Г.Мазепи 100-Б, джерела фінансування та вартість будівництва за підписом першого заступника міського голови надійшла відповідь : «..За інформацією балансоутримувача, міського парку культури та відпочинку ім..Т.Г.Шевченка, балансова вартість нежитлових приміщень за адресою вул. Г.Мазепи 100-Б становить 816 тисяч 746, 20 грн. Інформація про джерела фінансування та вартість будівництва відсутня(!)»
Нагадаємо, що вартість переданих покращень, які увійшли в цю цифру, складає 625 тисяч 984,69 грн згідно Акту прийому-передачі покращень будівлі від 12 серпня 2010 року.
На запит «Альбатросу» щодо надання інформації про розміри фінансування веслування в м.Івано-Франківську за підписом заступника голови міськспорткомітету М.Андрійчука надійшла відповідь, відповідно до якої «…Так за період з 2007 року (за 6 років) містом виділено коштів на веслування понад 18.000 грн».
Меценати ж веслувального клубу «Альбатрос» оцінюють свою участь у фінансуванні клубу за ці роки в 3 мільйони гривень (і це за дуже скромними оцінками) – будівництво, покупка сучасного спортивного обладнання, утримання клубу, зарплата тренерського складу, організація змагань і зборів, участь в змаганнях в Україні та за кордоном…
Зважаючи на те, що згідно ст. 29 Закону України «Про фізичну культуру і спорт» від 24.12.93р. N 3808-ХІІ не допускається ліквідація та перепрофілювання закладів фізичної культури і спорту, баз олімпійської та параолімпійської підготовки, фізкультурно-оздоровчих і спортивних споруд, лікувально-фізкультурних закладів, перепрофілювати дану базу неможливо, спортивною спорудою визнається нерухоме майно, призначене для занять фізичною культурою і спортом, земельні ділянки, на яких розташовані спортивні споруди, належать до земель рекреаційного призначення, існуюча мережа закладів фізичної культури і спорту не може бути скорочена, а веслувальна база (школа) з веслування на байдарках і каное фактично є спортивною спорудою.
«Даний об’єкт збудований на гідротехнічних спорудах (пірсах), тобто фактично не знаходяться на земельній ділянці, прилегла територія використовується виключно для доступу до об’єкту, на ній проведено озеленення та облагородження, а підписання договору оренди земельної ділянки фактично нівелює всі досягнені домовленості по пільговому користуванню. В нас з міськими чиновниками була чітка домовленість про те, що клуб буде звільнений сесією міськради за поданням МВК, від плати за землю», - твердить голова Ради клубу Віктор Вінтоняк.
Якщо припустити, що місто виселяє клуб «Альбатрос» з приміщень на міському озері, то перпрофілювати їх на сауну чи іншу «малину» нормативні документи не дозволять. Чи зможе місто утримувати дитячий спортивний клуб в необхідних об”ємах фінансування – питання риторичне. Отже, влада свідомо йде на руйнацію успішного дитячого клубу? Бездіяльність чиновників в елементарній допомозі юним спортсменам є аморальною та, більше того, алогічною.
А тим часом дітям відключили електроенергію, воду і тепло…
«Насправді, дуже важко зрозуміти логіку дій міської влади, мера, очолюваного ним виконкому, які не тільки не виділяють кошти на підтримку веслування, отримавши сучасну спортивну споруду і звітуючись про досягнення в оздоровленні дітей та розвитку спорту в місті, а навпаки, намагаються своїми діями знищити один з найкращих клубів області, як за виступами (веслування є олімпійським видом спорту) так і за облаштуванням, за що клуб неодноразово отримував нагороди від обласних спортивних і не тільки організацій, позбавляють багатьох дітей займатися улюбленим видом спорту.
Як пояснити дітям, що у нас вже два тижні немає світла, а 19 вересня 2013 року керівник парку Ротару В.І прислав сантехніка відрізати воду і тепло від котельної, яку ми також зробили за власний кошт!? Що буде з містом, яким керують "вахтери"?» - задає риторичне запитання Віктор Вінтоняк.
"1-4 серпня 2013 року в м. Велланд, Онтаріо, Канада відбувся Чемпіонат світу з веслування серед молоді до 23 років, на якому у складі збірної України прийняли участь двоє вихованців СК "Альбатрос". Михайло Мандзюк (на фото зліва) виборов бронзову медаль в парі з Тарасом Міщуком (м.Львів) в заїзді каное-двійок на дистації 1000 м, програвши лише угорському та російскому екіпажам. Також бронзовим призером цього ж Чемпіонату світу стала Людмила Лузан (на фото справа) в заїзді каное одиночок на дистанції 200 м, поступившись білоруській та еквадорській спортсменкам. Загалом збірна України здобула три бронзових медалі, дві з яких, як ви уже довідались, приїхали в еленг, з якого нас сьогодні виселяють. А той "дядько" посередині з бородою, то наївний меценат", - нерадісно "чомусь" роповідає про фото і про себе Віктор Вінтоняк
ДОВІДКОВО:
В даний час у клубі безкоштовно займаються спортом близько 70 спортсменів-веслувальників. Кожного літа на базі проводиться дитячі спортивні табори ( з безкоштовним харчуванням ) для новачків з метою відбору здібних дітей та формування груп. За цей період, кожного літа, відбір проходять до 100 дітей.
Івано-Франківський обласний клуб «Альбатрос» за час свого існування залучив спонсорських коштів на суму 3 000 0000 грн. Дані кошти були спрямовані на капітальну реконструкцію та відновлення приміщень бази, облаштування прилеглої території, закупівлю спортивного інвентарю, організацію та проведення різноманітних змагань та тренувальних зборів, оплату праці тренерам та іншим працівникам спортивного клубу, на поточне обслуговування бази.
Івано-Франківський обласний спортивний клуб «Альбатрос» зареєстровано Виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради 18.10.2004 р.( номер запису про включення відомостей про юридичну особу до ЄДР - 1 119 120 0000 000423), Головним управлінням юстиції в Івано-Франківській області (Свідоцтво про реєстрацію об”єднання громадян від 18 жовтня 2004 року №455) – є громадською, неприбутковою організацією, ( рішення № 92 від 18.11.2004 р. ДПІ м.Івано-Франківська Про внесення організації (установи) до Реєстру неприбуткових організацій(установ).
Мета діяльності- провадження оздоровчої, спортивної, культурної, освітньої та наукової діяльності з розвитку веслування в області, підвищення ролі здорового способу в гармонійному розвитку людини, підготовці веслувальників високого міжнародного рівня.
Клуб існує завдяки членським внескам та спонсорській допомозі, жодного фінансування за рахунок бюджетних коштів не проводиться.
Місцезнаходження постійно діючих статутних органів -76005, мю.Івано-Франківськ, вул..Чорновола, 103 (тф 0342- 527163, 527164).
За час існування клубу, спортсмени продовжили традиції веслувальників нашого міста і досягли значних успіхів, зокрема , тільки міжнародні змагання:
– Періг Микола, майстер спорту – 2006 рік - Чемпіон та срібний призер Чемпіонату Европи серед молоді до 23 років з веслування на каное;
– Гунько Ліда, майстер спорту – 2011 рік - бронзовий призер Чемпіонату Европи серед молоді до 23 років з веслування на байдарці;
– Жилюк Наталя, майстер спорту міжнародного класу – 2012, 2013 рік - бронзовий призер Чемпіонату Европи з веслування на каное;
– Мандзюк Михайло, майстер спорту міжнародного класу – 2012 рік - Чемпіон Европи серед молоді до 23 роки з веслування на каное; 2013 рік – срібний призер Чемпіонату Европи та бронзовий призер Чемпіонату Світу серед молоді до 23 років;
- Лузан Людмила, майстер спорту міжнародного класу - 2013 рік – Чемпіон Европи та бронзовий призер Чемпіонату Світу з веслування на каное серед молоді до 23 років.
Крім того, за період з 2005 року вихованці клубу 87 разів ставали Чемпіонами України в різних вікових групах та видах та підготовлено 12 майстрів спорту , а в 2013 році старшому тренеру клубу Батомункоєву Сергію Агвановичу присвоєно почесне звання Заслужений тренер України.
Тренерський колектив в кількості 7 висококваліфікованих фахівців, серед яких є і кандидат наук з фізичного виховання і спорту, створили систему виховання та підготовки спортсменів найвищого рівня. На сьогодні троє вихованців клубу є основою молодіжної збірної команди України.
Клуб у своєму розпорядженні має необхідну кількість човнів, весел та іншого інвентарю необхідного для проведення тренувань, в тому числі най сучасніших для участі у змаганнях. Вартість човнів від 1700 до 8700 євро, в весло 250-300 євро. Средня вартість утримання клубу в рік складає 350-400 тисяч гривень, що включає в себе проведення навчально-тренувальних зборів з осінньо-зимовий період (коли на міському озері замерзає вода), транспортні витрати на доставку човнів та команди власними автобусами до місця проведення змагань, оплата проживання та харчування, медичного обслуговування, придбання інвентаря та засобів безпеки (по необхідності), винагорода тренерам, спортивна форма.