Ні для кого не секрет, що закинуті приміщення міста із вільним до них доступом служать пристанищем наркоманії. Це проблема усіх міст без винятку і працівники міліції регулярно перевіряють будівлі, де може розвиватися міська наркоманія.
Аби подивитися на ситуацію власними очима, наш кореспондент вирушив на обхід закинутих будівель разом із працівниками ВБНОНу та начальником цього підрозділу, полковником міліції Валерієм Шнуренком.
Обійшовши чималу кількість приміщень, в пам’яті закарбовується чимало огидних картин, втім дуже притаманних саме для таких місць: купи сміття, потріскані стіни, розбиті вікна, відповідний запах.
Валерій Шнуренко каже, у правоохоронців уже є карта місць, де можуть збиратися наркозалежні особи. «Гірше всього,- розповідає керівник,- що ці люди не лише самі вживають наркотичні засоби але і втягують у наркотичну залежність інших. Особливою групою ризику є підлітки та непрацюючі молоді люди».
Прямуємо однією із центральних вулиць міста та звертаємо у невеличкий провулок. В кінці вулички – дві закинуті будівлі зовні схожі на старі цехи. Будівлі у жахливому стані та заросли кущами. На вікнах без шибок грати, дверей, звісно ж, нема.
Вперед пропускаємо правоохоронців, ті оглядають приміщення. Десь із далеку чуються голоси, в будівлі хтось є! Відтак, «на гарячому» спіймалося троє молодих людей: двоє юнаків та дівчина. На захаращеному столику – пристрій для вживання марихуани (у народі «бульбулятор») та паперовий згорток із марихуаною.
Правоохоронці викликають експерта криміналістичного центру аби задокументувати подію. На розгублених обличчях молодиків тривога, дівчина ховає лице. З цього моменту працівники міліції займуться встановленням обставин, за яких молоді люди потрапили до будівлі та звідки взяли наркотичну речовину.
«Зазвичай ініціатором вживання наркотиків виступає одна особа, - зазначає Валерій Шнуренко,- яка і втягує в наркоманію своїх друзів та знайомих. Наркоманові вигідно мати якнайбільшу кількість приятелів, що вживають наркотики. Адже пізніше вони повернуться до нього за новою дозою і заплатять за придбання із власної кишені».
Постає питання: як же запобігти поширенню наркоманії саме в таких закинутих приміщеннях? Правоохоронці розповідають, що до вступу в дію нового КПК, одним із завдань слідчих підрозділів було направлення подань до органів місцевої влади з метою усунення причин та умов, що сприяли скоєнню подібних правопорушень.
Тепер ж, працівники міліції за власною ініціативою звертаються до власників закинутих приміщень. Вже в разі, якщо ті не реагують, правоохоронці йдуть зі зверненнями до органів місцевої влади.
Працівники відділу боротьби із незаконним обігом наркотиків наголошують: їх робота була би набагато ефективнішою, якби робітники комунальних підприємств повідомляли міліції інформацію про наявність закинутих приміщень на території їх обслуговування.