Мешканці Тлумацького та Городенківського районів дали "добро" на видобуток сланцевого газу


/data/blog/36125/fcaa7dd7f3b713db9f7efbcca9842bf4.images?q=tbn:ANd9GcTzA-pGE3uGROZTLE3groiUKQtFXnKZIZqiK496bL46zZS4bNLGTg

 

Тлумацький і Городенківський райони готові стати пілотними у питанні видобутку сланцевого газу на Прикарпатті, і саме там в разі ухвалення відповідного рішення розроблятимуться перші пробні свердловини.

 

Про це повідомив вчора, в ході щомісячної прес-конференції за результатами роботи Івано-Франківської обласної ради очільник головного представницького органу Прикарпаття Василь Скрипничук.



З його слів, питання видобутку сланцевого газу вже погоджено з органами місцевого самоврядування та територіальними громадами на Тлумаччині. «Звернень з Тлумацького району з протестами до нас не надходило, - говорить голова облради, - І навпаки, в селах відбулися, наскільки мені відомо, відповідні зустрічі і такі погодження територіальні громади уже дали». Готовий дати таке погодження, зі слів пана Скрипничука, і Городенківський район. «Там іде мова для початку про окремі поодинокі свердловини, - пояснює чиновник, - чи десяток, чи декілька десятків свердловин – експериментальні. Невідомо, чи піде далі. Але такі погодження вже, наскільки мені відомо, є. Тому Городенківстький і Тлумацький райони визнані пілотними нашими районами у цьому питанні», пише Бріз.



Загалом же на Прикарпатті, як стверджує голова облради, поклади сланцевого газу є щонайменш у чотирьох районах: крім названих Тлумацького і Городенківського, також у Рогатинському та Галицькому районах.


29.05.2013 1577 12
Коментарі (12)

Vova 2013.05.29, 15:53
Та ну?? а чомусь із мешканців тлумаччини ніхто нічого про це не знає, цікаво як це самі вони вирішили собі, думаю обласна рада не дасть дозволу.
читач 2013.05.29, 15:54
Та хто ж питав тих мешканців, не смішіть народ!!! Коли на кону мільони баксів питання "туземців" хвилює не більше ніж проблеми індіанців за часів конкістадорів.
Сергій 2013.05.29, 16:34
Тут навіть питання не в тому чи проводили зустрічі із територіальними громадами. Питання в всебічній інформованості як щодо плюсів, так і щодо ризиків розробки сланцевих родовищ. Народ в селі задурити - як два пальці... Тож, товариші, "огнєнную воду" нам вже привезли. Скоро будуть напувати )))
ВАСИЛЬ 2013.05.29, 17:09
Сионістам на радість та міліарди,а етнічному українцю фігу та екологічну катастрофу.Борімося!!!
_Corwin_ 2013.05.29, 17:30
Зверніть увагу що мова йде про аграрні райони з найбільшою площею орних земель, які після проведення розвідки перетворяться на мертві поля. Крім цього дані райони знаходяться в ближньому басейні Дністра. Здогадайтесь в що перетвориться річкова вода. Не кажучи вже про те що згадані райони переважно знаходяться на вапняках (всі бачили їдучи через Тлумач на Городенку провали в землі по обидві сторони дороги)отже після розривів пластів неминучі зсуви та провалля грунтів. Отже, підсумовуючи все написане хочу сказати що газ навряд чи буде а засреться все навколо...
www 2013.05.29, 19:20
Ото смішне - всі без поняття, що то таке - видобуток сланцевого газу, але кричать шо то зле і по справі. "Не минучі зсуви і провалля грунтів, огненна вода" - сміх тай годі. Газ на глибині 2-4 км, чи ви маєте розум??? Жодна людина яка хоч трохи в цьому розуміється таких дурниць говорити не буде. Тут в іншому питання - куди піде той газ і яка користь з нього буде місцевим мешканцям - вони мають першочергове право на отримання з того хоч якихось "дивідендів".
_Corwin_ 2013.05.30, 09:17
Шановний www Ваша позиція нагадує щось з подібного "Як не насрато під носом, то гімна не має ніц" Землетруси теж відбуваються не на глибині 10 метрів, але наслідки всім відомі. Наступне, технологія видобування передбачає горизонтальні буріння та створення тиску для розривів пластів тобто це не один вертикальний канал з "лінзою" на його кінці, а мережа яка буде напомповуватися різноманітною гидотою для розриву та вигонкою газу. Вапняк не є граніт, тому при створенні тиску при подачі бурових емульсій вона буде "сифонити" на всі сторони. Також почитайте про все частіші випадки проваль (не завжди карстових) грунтів на великі глибини. Так що хоча б іноді читайте та аналізуйте різні джерела, або просто думайте - це не боляче :)
www 2013.05.30, 10:10
_Corwin_, я вас вітаю - ви зробили наукове відкриття - геологічний розріз з вапняків від поверхні до глибини 2-4 км - такого ше ніхто ніколи не бачив у наших краях, і яким чином закачка рідин на глибину 2-4 км спровокує землетрус на глибині 10 м теж не зрозуміло, ще хотів би запитати які будуть розміри провалля від горизонтального буріння діаметром не більше 100 мм і тріщин розміром до 5мм. ви не знаєте про шо говорите, тому Ваші "мемуари" вибачте, але читати просто смішно )))
al-Kaddafi 2013.05.30, 10:51
Видобуток сланцевого газу - це екологічний тероризм, який ревно кимось планується проти нашого люду. Наслідки будуть катастрофічними.
2 www 2013.05.30, 11:01
www ви перекручуєте факти, користуєтесь псевдологікою та просто тупо тролите. Висміювання та жорстка іронія у ваших постах - типові інструменти проплаченого "апальщика теми". Згиньте. Усім іншим користувачам та можливим учасникам/противникам хочу побажити словами Корвіна - "думайте - це не боляче". А ще аналізуйте інформацію принаймні з декількох джерел, причому не тількі Українських. Вже занадто тема "сланцевого газу" агресивно почала проштовхуватись.
_Corwin_ 2013.05.30, 11:19
Я бачу що www чи то не може проаналізувати написане мною, чи то "в темі" по просуванню в маси думки про "щастя" яке нам несе сланцевий газ і вже бачить себе таким собі газовим шейхом з Еміратів. Такий висновок напрошується з маніпулювання, перекручування та пересмикування того що написано мною. А також відведення в бік русла обговорення псевдонауковими твердженнями про точну технологію як то "100 мм" скважини та "5мм" тріщини, ну і ствердження що опонент не володіє знаннями та смішний. Все це є примітивним набором безграмотного проплаченого коментатора-маніпулятора. Нажаль все набагато серйозніше та гірше ніж я думав починаючи писати свій перший пост. Прочитайте пост на вікіпедії "Сланцевий газ" російську та українську версії. Дивно але російська більш чесна та достовірна, а українська відредагована таким чином що тільки 100 відсотковий позитив і жодних критичних зауважень в цілому світі до даних технологій не має. А це вже брехня. Отже здійснюється планомірне вливання інформації в маси щодо не відворотності впровадження процесу з видобування сланцевого газу в Україні.
_Corwin_ 2013.05.30, 11:26
так як останнє повідомлення писав довго відволікаючись на різні справи і нарешті відправивши його із задоволенням прочитав нові повідомлення дописувачів. Бачу що ця тема не залишає людей байдужими, а це не може не радувати. хоча цей вислів вже заїзжений але сподіваюсь що "Правда переможе"
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1044
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

857
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1982
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3353
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2605
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2601

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

333

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

782

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

743

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1697
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

430
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

786
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

664
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

411
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

443
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27097
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

889
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19733
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

492
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

448
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

780
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1484 5