Напередодні 8 Березня в Івано-Франківську "Під абсент" говорили про жіноче начало світобудови (аудіофайли)

 

 

В п'ятницю, 7 березня Традиційний філософський квартирник "Під абсент" звернувся до теми жіночого начала світобудови. Традиціно квартирник відбувся в меморіальній квартирі академіка Художника Володимира Чернявського за сприяння Културологічної фундації "Цинамоновий Хрущ".

 

Двоє доповідачів звернулися до історичного, філософського та метафізичного аспектів жіночого начала Творіння загалом та лісторії юдської раси зокрема.

 

Філософські системи різних традицій частіше опиралися на жіноче начало як на більш зрозуміле матеріальному розумові. Як правило ці філософські системи розділяють тепле, світле, активне, тверде, випромінююче, сухе, ініціююче (запліднююче)  чоловіче начало та холодне, темне, пасивне, м'яке, поглинаюче і відображаюче, вогке, породжуюче жіноче начало.

 

Історичний аспект традиціно виражався в жіночих божествах (Венера, Афродіта) та впливі жіночих "планет" (Сонце, Марс).

 

Доповідач "історичної" частини квартирника зауважив, що в Україні, як і в багатьох інших країнах, надавалася перевага "жіночності" у вигляді "Богородичного культу", який в перші століття християнства був практично відсутній і з'явився в більш пізніх версіях християнства, увібравши язичницькі версії поклоніння богині-матері всього сущого. Цікавим є той факт, що серед близько тисячі християнських чудотворних ікон в Україні лише 11 (1%) - це ікони не Богородичні або не присвячені жінкам-святим.

 

І хоча розмова велася в теоретично-метафізичному форматі, багато висновків, які зробили доповідачі та учасинки квартирника, були придатні до "викристання" і в сімейно-побутовому світі.

 

Так, згідно з давньоіндійськмим Ведами жінка є в 9 разів духовнішою та метафізично сильнішою за чоловіка. Те, чого чоловіки прагнуть досягнути в релігії, в служінні, жінка апріорі має як від народженя, так і в життєвій ситуації народження дитини, яка занурює жінку в межовий альтруїзм, який чоловікові щоб отримати, необхідно докласти багато зусиль...

 

Частину квартирника (25 хвилин з 3-годинного спілкування) - доповідь, присвячену "метафізичному" в жіночому началі світобудови можна прослухати в аудіофайлі нижче (хоча електронна версія виступу не в змозі передати неповторного живого "очного" спілкування, та й якість запису на телефон - "не дуже":)):  

 

 

 

Наступний Традиційний філософський квартирник "Під абсент" звернеться до теми Герметизму - релігійно-філософської течії епохи еллінізму і пізньої античності.

Квартирник відбудеться традиційно за підтримки Культурологічної фундації "Цинамоновий Хрущ" в четвер, 4 квітня, о 17.30 в Івано-Франківській меморіальній квартирі художника академіка Володимира Чернявського.

 

Наступними темами квартирників заплановані: "Філософія та Метафізика Карлоса Кастанеди" (4 травня), "Символізм Свободи" (не ВО:)), а також теми пов'язані з працями Якоба Бьоме, Бенедикта Спінози, Емануїла Сведенборга, Еріха Фромма та інших філософів.

 

ДОВІДКА.

Герметизм (грец. hermetismos, від Hermes — «Гермес»), герметика, герметичне вчення — релігійно-філософська течія епохи еллінізму і пізньої античності, що поєднувало елементи популярного платонізму, стоїцизму та інших філософських вчень з халдейською астрологією і перською магією, і носило підкреслено езотеричний характер. До герметичної традиції належать твори грецькою, латинською, коптською і давньовірменскою мовами, автором яких вважається бог Гермес Трисмегіст, і в яких відкриваються всі таємниці світу.

Герметизм позіционує себе як вчення про вищі закони Природи, що підкоряються як принципам причинності, так і принципу аналогії. Прихильники герметизму вважають, що в силу принципу аналогії розуміння того чи іншого причинного зв'язку може доповнюватися магічним впливом на реальність власних бажань адепта таємного вчення.

 

Представники Герметизму:

  • Джованні Піко делла Мірандола
  • Джон Ді
  • Томмазо Кампанелла
  • Йоганн Тритемій
  • Генріх Корнелій Агриппа
  • Роберт Фладд
  • Парацельс

 

Данину герметичній традиції віддавали багато мислителів XVI–XVII ст.

  • Коперник
  • Джордано Бруно
  • Йоганн Кеплер
  • Френсіс Бекон
  • Ісаак Ньютон

 

Гермес Трисмегіст (грец. Ἑρμῆς ὁ Τρισμέγιστος) — бог у елліністичному Єгипті, який сполучав у собі риси грецького бога Гермеса та єгипетського Тота. Гермесу Трисмегісту приписується авторство герметичної, себто окультної, літератури, приступної тільки для втаємничених: для давніх окультистів навіть Іліада та Одісея Гомера фігурували поміж книжками Гермеса Трисмегіста.

Пізніше поняття герметичної літератури та філософії, зробилось синонімом алхімії, що намагалася відкрити таємницю перетворювати дешеві метали на дороге золото та знайти еліксир довгого, чи навіть безсмертного, життя. З огляду на те, що герметична література була зрозуміла тільки втаємниченим, важалося, що скарби знання, в них вложені, Гермес Трисмегіст убезпечив від ока профана магічними печатками. Тому слово герметичність почало означати — щільно замкнений, а герметизм — таємну науку, виложену в тих герметичних книжках.

Іспанський філософ Ортеґа-і-Гассет в своїй відомій книзі «Бунт мас» говорив про інтелектуальний герметизм масової людини, себто про її щільну непросякальність небажаним їй ідеям і думкам: «Цей осібняк знаходить в своїй духовості репертуар ідей, цілком вироблений (іншими людьми). Він вирішує їх твердо триматися, вважаючи, що йому їх цілком вистачає… Ця мірнота знаходить у собі ідеї, але не вміє їх творити. Вона навіть не підозрює, в якому тонкому оточенні вони витворюються. Вона хоче висловити ідею, але не хоче прийняти умови які потрібні для вироблення думки. І тому її ідеї — тільки бажання, прив'язані до слів… Масова людина відчула б себе розгубленою, коли б вона побачила себе примушеною прийняти дискусію з кимсь, — тому вона інстинктивно відкидає цей найвищий трибунал, що знаходиться поза нею…» Герметизм душі, що не хоче дискусій, кидає маси в т. зв. безпосередню акцію, що її наказує їм перший ліпший демагог, який у своїй амбітності, не дбає про те, де правда, а тільки про те, як використати для власної кар'єри інтелектуальний герметизм маси".

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

В Івано-Франківську на Традиційному філософському квартирнику «Під абсент» звернулися до індійської філософії

 В Івано-Франківську "Під абсент" поговорили про Час та Різдво

Традиційцний філософський квартирник "Під абсент" повернеться до класики "жанру"

Екхарт Толле і його бачення Шляху

В Івано-Франківську на Традиційному філософському квартирнику "Під абсент" говорили про "hic et nunc ". Дісталося і Фейсбуку

В Івано-Франківську «Під абсент» шукали Сенс

 

Аудіофайл квартирника на тему індіської філософії за "Євангелієм Шрі Рамакрішни":

 

 


11.03.2013 2909 4
Коментарі (4)

Це я 2013.03.11, 19:46
Класно, цікаво, спокійно....... А я знов не пішов! Бо був дощ і болото... Ганьба мені!!!
fdhnm 2013.03.12, 09:41
придурки
Остап 2013.03.12, 10:14
Супер, Хоть щось робиться цікаве в цьому мухосранську........ Молодці, а де це, як попасти на квартирник?
Валя 2013.03.12, 10:41
Молодці! Заграла вже ця політика.
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2389
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1522 1
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3613
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5380
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1649
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2028

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

100

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

154

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

394

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

854
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

441
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

749
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2438 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

447
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

843
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4895
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

709
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

607
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

543
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

377
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

698
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

859 2