Сьогодні, 7 березня, в Івано-Франківській філії «Укрексімбанку» відбулось відкриття виставки розпису на шовку відомого прикарпатця Олега Чуйка під назвою «ТАЄМНИЦІ СТАНИСЛАВІВСЬКОЇ ВЕСНИ».
Щодо дещо незвичного на перший погляд вибору приміщення для картин, керуючий Івано-Франківською філією АТ «Укрексімбанк» Юрій Друк розповів, що в багатьох відвідувачів банку та колег виникало питання - для чого ця виставка банку, який з неї зиск? Ю. Друк пояснив, що «насправді підвоху ніякого немає, ми вирішили в такий спосіб просто підняти людям, як колективу, так і клієнтам банку, настрій, наблизити людей до мистецтва, показати, що прийшла весна…».
Ю.Друк запевняє, що банк відвідує в місяць біля 10 тисяч клієнтів і, на жаль, більшість цих людей в силу відсутності часу та інших причин не відвідують музеї чи картинні галереї. «Ми хочемо показати, що маємо талановитих земляків і перенести цю весну в життя зайнятих людей. Якщо хоча б половині цих людей вдасться підвищити настрій і познайомити з мистецтвом – наша місія буде виконана», - каже керівник банку.
За його словами, виставка організована в таких приміщеннях, де надлишок людей не заважатиме робочому процесу. Тим більше, що Укрексімбанк не вперше експонує виставки і має досвід їх проведення.
Сам митець Олег Чуйко жартує, що «йому щастить на банки», минулого року він презентував свої твори в галереї Національного банку, а взагалі це його 17 персональна виставка, три з яких проходили в США.
Митець підтвердив слова Ю.Друка щодо кількості відвідувачів – поціновувачів мистецтва: «навіть в добрий час десь біля 1 тисячі людей тільки назбирається, що прийдуть в музей на виставку».
«Банк люб’язно надав можливість презентувати картини. Вважаю, щонайголовніше – треба говорити про весну і добрий настрій . Мої роботи … для весни, про весну, для жінок, про жінок, тут представлено біля 18 робіт, вони виконані на натуральному шовку, практично повторити їх неможливо - через специфіку матеріалу.», - розповів Олег Чуйко.
Журналіста БРІЗу керуючий Івано-Франківською філією АТ «Укрексімбанк» Юрій Друк запевнив, що «допоки картини пробуджуватимуть емоції в людей – доті й будуть перебувати в банку». Дуже приємно презентувати талановитого митця з його роботами, - додав він.
Довідково: ЧУЙКО Олег народився 1974 року в місті Тлумачі Івано-Франківської області, Україна.
У 1990 році вступив до Косівського коледжу декоративного та прикладного мистецтва імені Василя Касіяна на відділення художньої обробки дерева, який закінчив у 1995 році з відзнакою.
У 1995 році продовжив фахову освіту на художньому факультеті Прикарпатського університету імені Василя Стефаника. Після закінчення університету у
2001 році вступив до аспірантури Харківської державної академії дизайну і мистецтв на кафедру теорії та історій мистецтв.
З 1999 по 2001 роки працював викладачем основ християнського мистецтва у Івано-Франківській духовній семінарії.
З 2001 по 2005 роки працював асистентом кафедри образотворчого мистецтва і дизайну Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.
У 2005 році захистив дисертацію та здобув ступень кандидата мистецтвознавства за спеціальністю 17.00.01 – теорія і історія культури.
З 2005 року працює доцентом кафедри дизайну Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.
З 2008 року – член Національної спілки художників України, з 2009 року – член Спілки дизайнерів України.
З 2008 року вчений секретар спеціалізованої вченої ради по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата мистецтвознавства.
У 2010 присвоєно вчене звання доцент.
Коло наукових інтересів охоплює питання історії української та європейської культури, зокрема розвитку монастирської традиції у церковному мистецтві та ікономалярстві, а також актуальні питання розвитку сучасного мистецтва.
Творчо працює в галузі декоративно-прикладного мистецтва, зокрема розпису на шовку, графіки, живопису.