День Святого Валентина або ж День закоханих відзначають щорічно 14 лютого.
Традиція святкувати День Валентина тягнеться ще із далекого ІІІ століття. Однак, широкої популярності в Західній Європі це свято набуло після XV століття. Нині різні народи відзначають це свято по-різному.
Італійці у День Святого Валентина вважають своїм обов'язком дарувати коханим солодощі. В Італії цей день так і називають — «солодкий».
Поляки цього дня відвідують Познань. Там, за повір'ям, лежать мощі Святого Валентина, а над головним престолом висить його чудодійна ікона. Поляки вірять, що проща до неї допомагає в любовних справах.
Німці вважають Валентина покровителем психічно хворих, прикрашають в цей день всі лікарні червоними стрічками, а в каплицях проводять спеціальне Богослужіння.
В Японії на День св. Валентина жінки і дівчата дарують чоловікам і хлопцям солодощі, переважно шоколад. Хоча це «свято закоханих» подарунки отримують не лише коханці, але й начальники чоловічої статі від підлеглих статі жіночої.
В Україні традиціно західноєвропейське свято вже теж набуло великої популярності. У цей день зазвичай закохані обмінюються вітальними листівками «валентинками», дарують шоколад, квіти або ж інші подарунки. Дуже часто, намагаються щоб подарунок був оригінальним, зробленим власноруч. А для комерційних структур це ще одна нагода підзаробити.
Втім, про значення цього дня, його символізм "Фіртка" вирішила також розпитати у франківців.
Роман: День Валентина - це свято сповнене романтики і почуттів того, що ти живеш не дарма, бо маєш кохану людину, яка є для тебе важливим стимулом йти вперед і долати вершини! Крім цього, наше життя сповнене багатьма проблемати та негативами і якраз це свято нагадує важливу істину життя – любити і бути любимим. Бо не краса врятує світ, а Любов! Святкувати будемо обов’язково. На початок подарую улюблені квіти своєї половинки, а потім буде романтична вечеря при свічках. Будемо згадувати приємні і смішні миттєвості нашої спільної дружби. Тому вітаю всіх зі святом любові і кохання....Кохаймося бо ми того варті!!!
Віра: Мені більш звично називати це свято Днем Закоханих, аніж Днем святого Валентина. Цей день уособлює в собі щире і палке кохання, яке об’єднує серця, змінює світ. Традицйним подарунком, звичайно є «валентинка» із освідченням в коханні, чи якийсь символічний подаруночок-сердечко, чи м’якенька іграшка.Святкувати сьогоднішнє свято потрібно тільки в двох з коханим, але коли є малючок, то куди подітися-будем радіти разом, адже це кохання об’єднало два серця і дало життя третоьому. Для мене особисто найкращим подарунком є те, що мої кохані чоловіки (син і чоловік) здорові, адже завдяки їм я живу і кожен день для мене як свято.
Михайло: «Так, День Валентина святкую. Подарунки були різними. Взагалі то я романтик і люблю чудити різні речі. Бувало різне від великого букету троянд, сололодощів, дорогих подарунків, до гарно спланованого вечора і сердець з свічок під вікнами».
Оля: «Особисто я не кайфую від цього свята. Воно не є українським. Та й взагалі вважаю, що для коханих вартує святом робити кожен день, а не 14 (чомусь саме) лютого... Це все більше схоже на банальну попсову комерцію. Підтримую святкування своїх, особистих дат: перше побачення, річниця весілля, або будь-який інших особистий день, котрий справді для обох, а не для цілого світу назагал».
Тарас: День Святого Валентина - романтичне свято двох сердець. В цей день особливо хочеться сказати найніжніші слова коханій людині. Найміцніше її обійняти і поцілувати. Хоча я це люблю робити кожного дня, але в цей день хочеться це зробити по-особливому. Ніжно, щиро, неповторно і злетіти немов би на крилах разом із своїм серденьком - тому що воно для мене найдорожче у цілому світі, мій неоціненний скарб! Як святкуватимемо? - Звичайно, що буде романтична вечеря при свічках і найсолодші поцілунки! А дарувати що буду? - А це вже секрет.
Христина: Що для мене означає це свято?- Це просто ще одна нагода зробити коханій людині приємно! Цей день треба приємно провести, і почати із приємного слова тій же коханій людині.Але, відверто дратують пафосні і гламурні штучки, які пропонує ринок... І точно не хочеться вестися на маркетингові гачки, якими зачепають кожного чиї стосунки є недостатньо зрілими, або тих, в кого менше сміливої самостійної фантазії! До того ж, це не українське свято... Як я святкую? Цього року - по телефону, простими добрими і щирими словами. Такі вже реалії стосунків на відстані. Але, переважно, воно не відзначається особливими способами, які ми звикли бачити в романтичних фільмах... Бо так можна робити і в будь-який інший день, коли хочеться романтичних див.
Роман: День Святого Валентина почав святкувати у студентські роки. Раніше про таке свято читав тільки у підручниках з англійської мови. Великим чи особливим цей день для мене не є. Святого Валентина в цей день не згадують християни ні східного, ні західного обряду. Поруч з тим, вважаю, що це хороший привід ще раз нагадати коханій людині про свої почуття. Кохайте і будьте коханими!
Інна: У День закоханих дарую потрібну річ. А зазвичай святкую день програміста, бо коханий у мене програміст. Загалом, вважаю, що для захоканих має бути кожен день святковим, а не якийсь конкретний.
Іра: День Святого Валентина для мене – це один із 365 днів щоб сказати коханому «Я тебе кохаю» і «Ти у мене - найкращий». От і все. У закоханих кожен день повинен бути особливим. І головне, вміти зберегти це у відносинах.
Ігор: Зараз День Святого Валентина не означає нічого практично, крім просто хорошого настрою. Такі свята сьогодні - це, на жаль, тільки комерція: продаж квітів, сердечок, нікому не потрібних статуеток, великі закупки протермінованого шоколаду і дешевого бухла... Молодь, звичайно має офіційний привід і нагоду знайомитися, освідчуватися чи відновлювати стосунки. Але фактично ніякого стосунку до шлюбу це не має, хоч і легенда про Валентина мовить нам про таємне вінчання. Для мене особисто глобалізовані попсові валентинки як спогад про 14 лютого змінилися на інші, більш хвилюючі спогади і асоціації - саме 14 лютого на моніторі пристрою УЗД я побачив, що моя ще не народжена дитина має таку піпіську, що дає всі підстави казати про стратегічну перевагу чоловічої солідарності в моїй сімї. Оце я розумію подарунок від дружини в День Святого Валентина!
Оксана: У моїй родині немає традиції відзначення Дня Святого Валентина. Звісно, п’ємо вранці з чоловіком каву і вітаємося філіжанками. Важливо, як на мене, прості почуття — але щодня. Нехай не словами, а виявом найдрібнішої уваги: мене, як жінку, просто інколи варто вислухати. Хоча і послухати — теж варто
А от уже мої діти цілком у полоні «сердечного» свята. Інформацію «притягнули» з дитячого садка, де працюють тільки жінки. О ні, забула, — ще є музичний керівник Петро Петрович. Так що жіночки у вуха дітей інформацію вклали наступну: є день, коли всі всіх люблять. А це означає (увага!) не що інше, як робити «валентинки» і їсти подаровані солодощі. Як виявилося, мої діти мають «сердечні» вподобання: Володя — дівчинку Юлю Скачко, а менший Орест — Остапа. Тож, Юлі нині «пішло» у садок велике шоколадне серце, а Остапу — маленька цукерка, але також — «серце». Ех, життя.
Ліда: Не святкую - якісь неприємні асоціації в мене з цим "святом". Вважаю його піар-ходом сувенірних крамниць.
Юрій: День святого валентина? - Чудова нагода зустрітися з коханою. У шкільні, у студентські роки цей день був наповнений очікуваннями, жартами, різноманітними конкурсами та неочікуваними знайомствами. Тема кохання носила форму захопливої гри. Багато друзів так знайшли собі пару...Сьогодні ж з дружиною згадуємо яскраві моменти нашого спільного життя. Як на мене, свято виключно молодіжне, оскільки в такому віці воно відчувається по іншому, якось трепетно. П'янить перше кохання у поєднанні із чистою молодою душею, сповненою мрій та надій на майбутнє...
Що даруємо? - Валентинки, поцілунки і, звичайно, як без квітів. Але основний подарунок - створити романтичну атмосферу затишного вечора, де можна у двох (коли задрімає малеча) поговорити про наші почуття.
Ось таким бачать День Закоханих франківці. Кожен із них має рацію. Втім, головне попри усі подарунки і слова, які у такий день є перфектними, вміти зберегти свої почуття у серці і думках. Чого АН «Фіртка» щиро усім і бажає!