В Івано-Франківську на Традиційному філософському квартирнику «Під абсент» звернулися до індійської філософії

 

 

Минулого тижня в Івано-Франківську в меморіальній квартирі художника академіка Володимира Чернявського за спияння Культурологічної Фундації "Цинамоновий хрущ" відбувся «Традиційний філософський квартирник «Під абсент».

 

Темою бесіди була - " Філософія індійського духовного вчителя та містика XIX століття Шрі Рамакрішни ". В квартирнику окрім івано-франківців – юристів і фінансистів, безробітних і письменників, художників і журналістів, будівничих та істориків - взяли участь і гості зі Львова та Києва.

 

Обговоренню теми, як завжди, передувало "ритуальне" пиття абсенту...

 

Це було перше (після попередніх зустрічей, базованих на працях та вченнях західних філософів: Генона, Гегеля, Фромма, Екхарта Толле та інших) звернення квартирника до «не-європейської» філософії. Цікавим було також і те, що доповідачем по темі був практикуючий метафізик, що вивчав як гуцульські містичні традиції, так і медитативні практики Сходу. Проте в цей день говорив він більше про речі теоретичні...

 

Розмова базувалася на так званому «Євангелії Шрі Рамакрішни», індійського містика та духовного вчителя, що жив в середині ХІХ століття.

 

«Шрі Рамакрішна ще в дитинстві оселився в храмі богині Калі поблизу Калькутти. І дуже швидко він зробив перші кроки на своєму Шляху до Материнського  лику Бога. Він міг швидко входити в стан самадхи (просвітлення) і інколи перебував в ньому по кілька місяців. В містичній традиції вважається що такий стан понад два тижні вже приводить до руйнування тіла і звільнення душі. Проте, Шрі Рамакрішна повертався…», - розповідав доповідач.

 

Рамакрішна також отримав духовний досвід за допомогою вчителів: посвячений суфій в 1866 році допоміг усвідомити йому своє єднання з Аллахом, в 1974 році Шрі Рамакрішна звернувся до християнства – після трьох днів зосередження на образі Христа він зустрів Його і відчув містичну єдність з Ним в саду Дакшинешвара. Після цих «переживань» Шрі Рамакрішна стастав чи не першим в історії пророком, який проголосив про сутню єдність всіх релігій. «Всі вірування є хоч і різними, але одинаково істинними Шляхами до Бога – всього лише різними «стравами» на небесній кухні, які з любов’ю готує Мати для своїх дітей», - вчив Рамакрішна.

 

Шрі Рамакрішна вчив, що Єдиний Верховний Бог є таким що не має форми і «оформленим» одночасно: «Брахман бездіє і непорушний, як гора Сумеру. Наш світ складається з трьох гун: саттви, раджаса і тамаса. Вони суть Брахман. Брахман не має властивостей. Але разом з тим Брахман є і Бхагаваном – Богом, що є особистістю… Всі живі істоти, сам Всесвіт, свідомість, розум, любов, пізнання, відречення – все це проявлення Його сили… Шлях людини – це устремління до Бога, або, іншими словами, Любов до Нього. І ще – молитва…»

 

Говорили і про речі близькі до практичних…

 

А на завершення – знову ритуальне пиття абсенту….:)

 

Наступний Традиційний філософський квартирник "Під абсент" відбудеться в традиційний перший четвер місяця (7 березня) о 17.30. Тема наступного квартирника наразі не визначена, ...але під 8 Березня це мало бути б щось про "жіноче начало" світобудови...

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

 

В Івано-Франківську "Під абсент" поговорили про Час та Різдво

Традиційцний філософський квартирник "Під абсент" повернеться до класики "жанру"

Екхарт Толле і його бачення Шляху

В Івано-Франківську на Традиційному філософському квартирнику "Під абсент" говорили про "hic et nunc ". Дісталося і Фейсбуку

В Івано-Франківську «Під абсент» шукали Сенс

 


12.02.2013 2781 3
Коментарі (3)

Я 2013.02.12, 11:59
Дуже цікаво.... І чого я знов не прийшов??????????(((((((((((((( Ганьба мені!
R 2013.02.12, 14:36
Як попасти на "квартирник"?
Олег 2013.02.12, 14:39
Пишіть сюди: politanaliz@ukr.net
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1913
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1835
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1831
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5396 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2129 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1488

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

707

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

757

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

954

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

986
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1738
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3655
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10222
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26103
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10152 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7689
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

872
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

98
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

206
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

361
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1254
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

850