В Івано-Франківську на Традиційному філософському квартирнику «Під абсент» звернулися до індійської філософії

 

 

Минулого тижня в Івано-Франківську в меморіальній квартирі художника академіка Володимира Чернявського за спияння Культурологічної Фундації "Цинамоновий хрущ" відбувся «Традиційний філософський квартирник «Під абсент».

 

Темою бесіди була - " Філософія індійського духовного вчителя та містика XIX століття Шрі Рамакрішни ". В квартирнику окрім івано-франківців – юристів і фінансистів, безробітних і письменників, художників і журналістів, будівничих та істориків - взяли участь і гості зі Львова та Києва.

 

Обговоренню теми, як завжди, передувало "ритуальне" пиття абсенту...

 

Це було перше (після попередніх зустрічей, базованих на працях та вченнях західних філософів: Генона, Гегеля, Фромма, Екхарта Толле та інших) звернення квартирника до «не-європейської» філософії. Цікавим було також і те, що доповідачем по темі був практикуючий метафізик, що вивчав як гуцульські містичні традиції, так і медитативні практики Сходу. Проте в цей день говорив він більше про речі теоретичні...

 

Розмова базувалася на так званому «Євангелії Шрі Рамакрішни», індійського містика та духовного вчителя, що жив в середині ХІХ століття.

 

«Шрі Рамакрішна ще в дитинстві оселився в храмі богині Калі поблизу Калькутти. І дуже швидко він зробив перші кроки на своєму Шляху до Материнського  лику Бога. Він міг швидко входити в стан самадхи (просвітлення) і інколи перебував в ньому по кілька місяців. В містичній традиції вважається що такий стан понад два тижні вже приводить до руйнування тіла і звільнення душі. Проте, Шрі Рамакрішна повертався…», - розповідав доповідач.

 

Рамакрішна також отримав духовний досвід за допомогою вчителів: посвячений суфій в 1866 році допоміг усвідомити йому своє єднання з Аллахом, в 1974 році Шрі Рамакрішна звернувся до християнства – після трьох днів зосередження на образі Христа він зустрів Його і відчув містичну єдність з Ним в саду Дакшинешвара. Після цих «переживань» Шрі Рамакрішна стастав чи не першим в історії пророком, який проголосив про сутню єдність всіх релігій. «Всі вірування є хоч і різними, але одинаково істинними Шляхами до Бога – всього лише різними «стравами» на небесній кухні, які з любов’ю готує Мати для своїх дітей», - вчив Рамакрішна.

 

Шрі Рамакрішна вчив, що Єдиний Верховний Бог є таким що не має форми і «оформленим» одночасно: «Брахман бездіє і непорушний, як гора Сумеру. Наш світ складається з трьох гун: саттви, раджаса і тамаса. Вони суть Брахман. Брахман не має властивостей. Але разом з тим Брахман є і Бхагаваном – Богом, що є особистістю… Всі живі істоти, сам Всесвіт, свідомість, розум, любов, пізнання, відречення – все це проявлення Його сили… Шлях людини – це устремління до Бога, або, іншими словами, Любов до Нього. І ще – молитва…»

 

Говорили і про речі близькі до практичних…

 

А на завершення – знову ритуальне пиття абсенту….:)

 

Наступний Традиційний філософський квартирник "Під абсент" відбудеться в традиційний перший четвер місяця (7 березня) о 17.30. Тема наступного квартирника наразі не визначена, ...але під 8 Березня це мало бути б щось про "жіноче начало" світобудови...

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

 

В Івано-Франківську "Під абсент" поговорили про Час та Різдво

Традиційцний філософський квартирник "Під абсент" повернеться до класики "жанру"

Екхарт Толле і його бачення Шляху

В Івано-Франківську на Традиційному філософському квартирнику "Під абсент" говорили про "hic et nunc ". Дісталося і Фейсбуку

В Івано-Франківську «Під абсент» шукали Сенс

 


12.02.2013 3016 3
Коментарі (3)

Я 2013.02.12, 11:59
Дуже цікаво.... І чого я знов не прийшов??????????(((((((((((((( Ганьба мені!
R 2013.02.12, 14:36
Як попасти на "квартирник"?
Олег 2013.02.12, 14:39
Пишіть сюди: politanaliz@ukr.net
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2389
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1522 1
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3613
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5380
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1649
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2028

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

100

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

154

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

394

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

854
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

441
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

749
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2438 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

447
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

843
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4895
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

709
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

607
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

543
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

377
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

698
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

859 2