Ігор Насалик: Реорганізація музичних шкіл — буде. Подобається це комусь, чи ні

 

Сьогодні відбулася зустріч міського голови Ігоря Насалика із педагогами музичної школи №1 та батьками дітей, які навчаються у цій школі.

 

У результаті кожна зі сторін залишилася на своїй початковій позиції.

 

Міський голова заявив: реформа, попри все, буде — подобається це комусь чи ні. Але запевнив, що реорганізація не супроводжуватиметься великими скороченнями посад на педагогічного навантаження, і, особливо, не позначиться на учнях школи.

 

Сьогодні на 10.00 була призначена зустріч міського голови із педагогічним колективом музичної школи №1 та батьків учнів, які там навчаються. Мер — спізнився. А от бажаючих почути про усі нюанси реорганізації заледве вмістила зала засідань виконавчого комітету. При чому, представництва від музшколи №2 не було. Присутні були радикально налаштовані й одразу зажадали від Ігоря Насалика відмінити свої наміри та дослухатися до думки батьків та вчителів.

 

"Щороку Мінфін впередбачає на галузь культури майже 6,7 млн. гривень. а фактичні видатки становлять 12 млн. гривень. Тобто ці кошти ми дофінансовуємо із міського бюджету. На цей рік видатки на культуру ми не зменшили ні на копійку. Але я не хочу фінансувати з міського бюджету те, що насправді має забезпечувати держава. Місто із кількістю мешканців до 70 тисяч, згідно із нормативними документами, може мати лише одну музичну школу із єдиними керівництвом. Що об’єднання шкіл дасть для міста? те, що я не буду фінансувати 4 млн. гривень із міського бюджету, а вимагатиму із державного. Що зміниться для дітей, якщо буде єдина школа і матиме єдиного директора і бухгалтера?", — апелював Ігор Насалик.

 

Однак аргументи від педагогів звучали по-іншому. Викладачі музичного мистецтва наполягали на тому, що об’єднання шкіл потягне за собою неодмінні скорочення – негайні і природні, коли педагоги, через зменшення навантаження змушені будуть працювати на півставки і, відтак, покидатимуть викладання через низькі заробітні плати. Крім того, 1 музична школа не може мати по два одинакові відділи (наприклад, 2 теоретичні, 2 фортепіанні тощо), тому дітям доведеться «метатися» між корпусами (тобто — між двома музичними школами), що призведе до скорочення кількості учнів. А скорочення навантаження вплине не лише на матеріальне забезпечення педагогів, але й на якість освіти, пишуть Вікна.

 

"Я не вірю, що після реорганізації функціонуватиме повноцінна музшкола. Викладіть на сайт міської ради статут об’єднаної одиниці та порядок припинення діяльності закладів. Так, Калуш відноситься до міст третьої групи (за кількістю населення) і держава оплачує функціонування лише 1 музшколи. Але другу може утримувати громада, як це відбувається вже упродовж 60 років. Але, згідно із цими ж розпорядженнями, місто може мати 2-3 заступники, а ми маємо п’ятеро — таке собі можуть дозволити лише міста-«мільйонники». Звідси вам і економія, адже це не тільки заробітна плата, але й матеріально-технічна база", — наполягала народний депутат Ольга Сікора.

 

Проте, Ігор Насалик акцентував: реструктуризація — буде. Але зауважив: це не піде на шкоду ні колективам, ні — дітям. Зустріч не дала жодного конструктиву: кожна зі сторін залишилася при власних інтересах.


28.01.2013 2203 1
Коментарі (1)

O 2013.01.28, 19:56
А Насалик взагалі хто такий, щоб приймати такі рішення всупереч волі громади?? Мер міста - це не цар, а найнятий громадою на роботу посадовець, який повинен грамотно розпоряджатися коштами і майном, які належать громаді, і ЗВІТУВАТИСЯ перед громадою про всі дії і витрати. Нехай економить на собі і на своїх заступниках, а не шляхом ліквідації музичної школи, яка вже 60 років ефективно функціонує в місті.
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

661
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

948 1
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3177 3
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33645
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2544
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3729

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

113

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

564

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1437

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

892
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

436
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

349
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

720
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12022
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1309
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1099
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1193
13.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30348 1
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

187
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1085
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

4103
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

640