За прогнозами соціологів Україна перетворюється на пустелю, яку заселять африканці та азіати

За прогнозами соціологів до 2025 року обличчя нашої країни стане жовто-чорним. Про це заявив Олексій Позняк, завідувач відділом міграційних досліджень Інституту демографії та соціологічних досліджень НАН України.

Він розповів про ті місця на карті, де українців стає мало і чому через кілька десятків років центр України може перетворитися на пустелю, яку заселять африканці та азіати, пише "Комсомольская правда".

"Перше загальнонаціональне обстеження з питань трудових міграцій в Україні провели тільки в середині 2008 року. Робили його Центр соціальних реформ і Держкомстат України, фінансував Світовий банк і ще кілька структур. За даними обстеження, кількість людей, які протягом попередніх трьох з половиною років хоча б раз виїжджали працювати за кордон, склала півтора мільйона. Сюди не потрапили ті, хто виїхав до 2005 року і вже не повертався, і домогосподарства, які залишили Україну в повному складі, - про них просто не було кому розповісти статистикам", - зазначив Позняк.

За його словами в Україні нині близько двох з половиною мільйонів мігрантів, що становить п'ять відсотків працездатного населення.

Позняк також підкреслив, що серед українців, які виїжджають за кордон, половина залишається в СНД, в основному в Росії та трохи в Білорусі. Решта освоюють країни Євросоюзу: Італію, Чехію, Польщу, Іспанію, Португалію, Грецію. Відсоток "американців", "канадців" і так далі дуже малий.

"За нашими оцінками, якщо б не трудова міграція, то рівень безробіття в Україні був би в півтора рази вищеим. інше питання, що частина українців існує там "на пташиних правах". Тільки третина має письмові договори з господарями", - наголосив Позняк.

За його словами, за кордоном ряд країн розглядаюсь Україну як привабливу для заробітчанства.

"Вихідці з Індії, Бангладеш, Пакистану в основному розглядають нашу країну як транзитну по дорозі на Захід. А власне до нас потік вкрай малий: це громадяни колишніх середньоазіатських республік Союзу. Але замислюватися про залучення трудових ресурсів треба. Розрахунки показують, що до 2025 року дефіцит робочої сили стане колосальним", - додав він.

Згідно з прогнозами, в Україну малими партіями залучатимуть переважно мігрантів з Африки і Південно-Східної Азії, інтегруючи їх у суспільство і навчаючи українській мові.

"Мова - найлегше. У середовищі мігрант освоюється за три місяці. Звичайно, якщо довести ситуацію "до ручки", коли буде потрібно ввозити одразу великі групи іноземців, то велика ймовірність, що утворюються колонії. І спілкуватися українською або російською для мігрантів не стане нагальною необхідністю. Змішаних же, з різних країн робітників змусять перейти на мову країни, в якій вони знаходяться, щоб закріпитися в Україні. Альтернатива ж - знову назад, в голод і злидні", - підкреслив Позняк.

Він також наголосив, що деякі області та регіони України зможуть перетворитися на пустелю, на території якої зможе оселитися будь-хто. За прогнозами Інституту демографії, найвищі темпи падіння чисельності населення відзначаться в декількох центральних і північних областях.

"Особливу тривогу викликає Чернігівська область. За нею - Сумська, Кіровоградська, Луганська. За середнім варіантом прогнозу, якщо до 2025 року Україна в цілому "зменшиться" на 5-7 відсотків, то перелічені області - на 18-20 відсотків. Так що загроза обезлюднення українських територій, на жаль, не вигадка і не страшилка. Там зможе оселитися будь-хто", - зауважив Позняк.


27.01.2011 1580 2
Коментарі (2)

Jozef 2011.01.28, 09:28
Нехай та "Камсамольськая правда" досліджує та описує питання демографії на своєму Далекому Сході,Уралі,Приамур"ї,Мордві,Чувашії та Карелії,а особливо у Підмосков"ї та Петербурзі, де проходу нема від чорно-жовто-червоношкірих. Поки є Тризуб,Патріот України,Свобода,Небо та інші національні організації, а в трусах стирчить когутик і наші дівки мають бажання народжувати,пан Позняк нехай собі солі насипле на отеє причиннеє місце.Дослідник Ви "наш".
Пепа 2011.01.28, 09:36
Та правда то правдою, але нас вже 45,5 мільйонів, з яких мільйонів 7-8 по португаліях.
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

634
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2081
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33395
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2278
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3016
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5117 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

389

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1157

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

752

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

959
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

252
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

554
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

626 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1138
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

945
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1038
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

806
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30177 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

895
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3858
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

480
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

509