У Івано-Франківських лікарнях поєднають традиційну медицину із народною

 

Нещодавно головний лікар Івано-Франківська Тарас Масляк побував із робочим візитом у В’єтнамі. Метою поїздки стало вивчення і ознайомлення галузі охорони здоров’я В’єтнаму, адже декілька років поспіль про медицину тут піклується уряд і виділяє серйозні субвенції на фінансування розвитку охорони здоров’я.

 

Івано-Франківська делегація перебувала у В’єтнамі протягом п’яти днів. За цей час лікарі мали змогу відвідувати різноманітні клініки та медичні інститути країни, побачити, як надається і первинна медична допомога, і стаціонарна.

 

У В’єтнамі система роботи медичної сфери дуже схожа на ту, що діяла у Радянському Союзі, хоча активно у цій країні розвивається і страхова медицина. Тут відсутні окремі поліклінічні заклади, усі поліклініки працюють при стаціонарах, немає окремо пологових будинків чи жіночих консультацій, педіатричних лікарень – усе це входить у склад загальнопрофільної лікарні.

 

Окремої уваги заслуговує галузь нетрадиційної медицини, яка у В’єтнамі активно розвивається поряд із медициною традиційною. До народної медицини тут відносять акупунктуру, голковколювання, масаж, припікання, бальнеологію і фітотерапію, чи як кажуть у В’єтнамі, терапію травами.

 

„Медики В’єтнаму поєднали дві галузі медицини – народну і медикаментозну і ми побачили просто разючий ефект. Особливо це стосується реабілітації хворих, які перенесли інсульти, інфаркти, різні неврологічні захворювання. Багато випадків дитячого церебрального паралічу вони лікують голковколюванням, ваннами і різноманітними фізпроцедурами. За допомогою нетрадиційної медицини вони допомагають і онкологічним хворим, використовуючи комплексне лікування, яке дає дуже гарний ефект”, – розповідає головний лікар Івано-Франківська Тарас Масляк.

 

Під час робочої поїздки було досягнуто домовленості про те, щоб декілька івано-франківських спеціалістів – невропатологів і фізіотерапевтів – поїхали на навчання до В’єтнаму, щоб більш детально вивчити досвід поєднання традиційної і народної медицини.

 

„Прикро, що у нашому медичному інституті немає відділення нетрадиційної медицини. Проте в Україні такий інститут є, і, можливо, ми будемо шукати спеціаліста, який хотів би працювати у Центральній міській клінічній лікарні. Адже засоби народної медицини, які здавна використовують у В’єтнамі, дають дуже великий ефект при реабілітації хворих. Я хотів би об’єднати у нас традиційну і нетрадиційну медицину, адже це є і економічно більш виправданим, ніж лише медикаментозне лікування”, – каже Тарас Масляк.

 

Під час поїздки івано-франківські лікарі побачили і дуже цікаві методики уміння управляти внутрішньою енергією кожної людини. Ця енергія спрямована на оздоровлення кожного органу тіла. Тарас Масляк каже, що для нього це швидше віртуальна практика, адже наші лікарі звикли до більш практичних дій. Але у лікарнях В’єтнаму, навіть у звичайних стаціонарах, є спеціалісти, які займаються такою практикою із хворими і ефективність такого лікування просто неймовірна.

 

Відвідали лікарі також і один із найбільших інститутів країни, а може й світу, – інститут опікової травми. Виявляється, опіковою травмою у В’єтнамі займаються воєнні лікарі, а на галузь воєнної медицини тут здавна виділяли величезне фінансування. Івано-франківські медики побували у лабораторіях, де вирощують штучну шкіру до 0,5 м на протязі двох тижнів. Нею можна закривати великі, глибокі рани після опіків.

 

Тарас Масляк каже: „Натомість у цій країні не надто розвинута кардіологічна допомога. Тому що донедавна серцевими захворюваннями люди там майже не хворіли. Тільки зараз кількість таких захворювань почала зростати. І наші спеціалісти уже незабаром  поїдуть до В’єтнаму, щоб навчити своїх колег надавати кваліфіковану медичну допомогу у сфері кардіології”.


11.12.2012 2309 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

560
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

808
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

565
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5494
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1466
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1345

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

403

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1223

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1062

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

977
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

295
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10668
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

372
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

640
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5688
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1456
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

352
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

253
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

603 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1042
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

905