Сьогодні в Івано-франківську відбулась презентація соціологічного дослідження в одномандатному виборчому окрузі №83. Його проводив «Київський міжнародний інститут соціології лтд» на замовлення івано-франківського тижневика «Дзеркало».
Одержані результати засвідчили, що близько 85% мешканців міста Івано-Франківська планують взяти участь у виборах до парламенту.
При цьому результати показали, що станом на кінець вересня 2012 року мешканців міста найбільше підтримують дві політичні сили УДАР - 32,2% і ВО «Свобода» - 30%.
ВО «Батьківщина» отримала 24% підтримки.
«Нашу Україну» підтримує 2,8% іванофранківців.
Партію «Україна вперед» - 2,5%.
КПУ підтримує 2,4% мешканців міста.
Партія регіонів має рейтинг 1,5%.
Не голосували б на майбутніх парламентських виборах 4,7% іванофранківців.
Серед місцевих політиків, лідером громадської довіри є Олександр Максимович Сич – йому довіряють 42% мешканців міста, депутат Івано-Франківської міської ради Юрій Соловей кредит довіри на рівні 32,7%.
Міському голові Віктору Анушкевичусу довіряє 29,4% міста. Голові Івано-Франківської ОДА Михайлу Вишиванюку довіряє 26,5% мешканців обласного центру.
Щодо електоральних симпатій, то лідером парламентських перегонів за даними «Київського міжнародного інституту соціології лтд» є голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич. За нього мають намір проголосувати 54,7% виборців, які визначилися з уподобаннями.
При цьому він випереджає само висуванця Олександра Шевченка майже на 36% . В останнього, за підрахунками соціологів, 18.8% підтримки виборців.
Міського голову Віктора Анушкевичуса, який вже встиг заявити про зняття своєї кандидатури з передвиборчої гонки, готові підтримати 12,2%.
За кандидата від УДАРу, депутата міської ради Володимира Чорноуса проголосували би 10,8%.
Такі симпатії тих іванофранківців, які вже остаточно визначилися з кандидатурою на виборах до Верховної Ради України.
Соціологи наголошують, що оприлюднена інформація актуальна для кінця вересня 2012 року. Тож виборчі симпатії можуть змінитися в залежності від кількості гучних інформаційних приводів, топ-матеріалів у ЗМІ. Зокрема, на електоральну підтримку може вплинути і зняття певного кандидата на користь іншого.