Зусилля NASA з пошуку життя на Марсі можуть виявитися марними, якщо в інопланетну воду потраплять земні бактерії, які могли потрапити на Червону планету разом із ровером К’юріосіті, повідомляє Los Angeles Times.
Незважаючи на те, що виявлення земним марсоходом К’юріосіті води на Червоній планеті могло б стати серйозним кроком для дослідників, вчені постараються зробити все можливе, щоб К’юріосіті її не виявив.
У NASA не виключають, що бури марсохода можуть виявитися заражені бактеріями, які можуть вижити, потрапивши в інопланетну воду.
У "зараженні" К’юріосіті, швидше за все, винні інженери, які незадовго до запуску марсохода без дозволу встановили на апарат додатковий бур, який утримувався разом з іншими свердлами у герметичній коробці. Вона повинна була відкритися лише після прильоту на Марс, бури були попередньо стерилізовані. Однак співробітники NASA порушили герметичність ємності, впустивши всередину земні бактерії.
Відповідно, якщо марсоходу вдасться виявити воду на Червоній планеті, йому доведеться досліджувати її дистанційно.
Нагадаємо, що минулого тижня марсохід К’юріосіті вивчив склад атмосфери Червоної планети. Щоб з'ясувати, із яких газів складається марсіанське "повітря" і в якій пропорції вони перемішані, робот "вдихнув" - і зразок атмосфери відправився у спеціальний прилад Sam (аналізатор марсіанських зразків).
За матерiалами: Вести.ru