В Івано-Франківську одна за одною ремонтуються вулиці. Незважаючи на гіркий досвід попередніх років, коли асфальт на нібито капітально відремонтованих дорогах сходив разом зі снігом, влада обіцяє, що тепер покриття протримається не менше п’яти років.
Адже цього року дороги ремонтують за новітньою технологією. Чуємо не вперше…
Нагадаємо, що цього року на капітальний ремонт доріг з різних бюджетів передбачено удвічі більше, ніж минулого, - 16 млн. грн. За ці кошти міська влада запланувала відремонтувати вулиці Тролейбусну, Пулюя, Січових Стрільців, Короля Данила, перехрестя Сахарова – Бандери, Угорницьку, Володимира Великого - Південний бульвар – Проектну та інші.
На сьогодні вже завершено ремонт доріг вулиць Гординського, Пулюя, Вовчинецької, Володимира Великого. Bлада міста вихваляється, що цьогоріч ремонтують дороги за технологією ЩМА - щебенево-мастикової асфальтобетонної суміші, яка містить 80% бітуму і заливається при температурі 140 градусів за Цельсієм.
Втім, замість того, щоб тішитися відремонтованим дорогам, франківці знову їх критикують. Як пише "ГК", на хвалебні фото із «новими дорогами», які публікують у соцмережах представники депутатської більшості у міській раді, скептики зауважують – це не ремонт, а відмивання грошей. Мовляв, до створення фірми ТзОВ «Івано-Франківськавтодор», яка виграла тендер на ремонт доріг, має відношення голова фракції «Свобода» в Івано-Франківській міській раді Роман Онуфріїв.
«Кошти на ремонт доріг акумулюються на асфальтному заводі. Тобто, логіка «Свободи» була в тому, щоби закрити наш колишній асфальтний завод, бо це комунальне підприємство. На ньому ти нічого не «заробиш», і вони його успішно угробили минулого року, - говорить депутат Івано-Франківської міської ради Юрій Соловей. - Минулого року возили асфальт з Надвірної, за той час поклали свій завод у Хриплині». Депутат переконаний, що дороги ремонтуються за старими технологіями, єдине - що змінився виконавець робіт. «Візьмемо вулицю Гординського, на ремонт якої витратили 900 тис. грн. Для капітального ремонту треба зняти весь старий шар асфальтного покриття, а основу підрівняти і утрамбувати. Це великі капіталовкладення. Після того кладеться первинний і вторинний шар покриття. А вулицю Гординського просто закатали верхнім шаром».
На іншій вулиці, яку нещодавно відремонтували, - вулиці Пулюя, Соловей підозрює, просто відмили гроші. Бо ще недавно на ній нібито проводили поточний ремонт, а після того вирішили чомусь зробити капітальний.
Директор «Івано-Франківськавтодору» Андрій Шуневич на запитання щодо ремонту доріг, відповідає, що вся інформація вже озвучена і публічна. «За додатковою» радить звертатися пізніше. Неодмінно дочекаємося коментарів пана Шуневича і обіцяємо їх опублікувати.
P. S. У четвер, 23 серпня, після виходу номера пан Шуневич таки знайшов час і сили для коментаря, який він опублікував на сторінці спільноти «Типовий Франківськ» у мережі ФейсБук.
- Наша фірма - звичайний підрядник, котрий виконує те, що йому замовляють. Виконуємо максимально якісно. Ніякого стосунку до виборчого процесу ми не маємо, весь цей ажіотаж з виборами лише заважає працювати. Про колишній асфальтний завод нічого сказати не можу: хто, як і коли його закрив, я не знаю, але якщо б він працював, то це теж би не задовольнило Юрія Солов'я. Старий завод знаходився дуже близько до житлової зони, що порушувало екологічні норми.
Новітність технології полягає якраз у тому, що немає необхідності викидати шалені кошти на зрізання старого асфальту і наново робити основу. Це величезна економія коштів міста. Технологія з використанням ЩМА дозволяє використовувати існуюче покриття як основу для нового. І вулицю Гординського не просто закатали верхнім шаром, а робили в 3 етапи: 1 етап - профільне вирівнювання місцями (грейдер і вручну), 2 етап - вирівнювання асфальтоукладальником по всій площі, 3 етап - укладання верхнього шару ЩМА по всій площі. Після цього підняті люки і дощеприймальні решітки на відповідний рівень.
По вул. Пулюя: я не знаю, що там підозрює Юрій Соловей, але це був найжахливіший для ремонту об'єкт. Поточний ремонт на цій вулиці був необхідний для того, щоб дати можливість об'їхати Набережну, яку закрито на час прокладки колектора. За цей час тяжкі вантажівки добили вулицю Пулюя. Асфальтне покриття на Пулюя було жахливе саме через якість асфальту. Це не можна було й назвати асфальтом - це пісок з гудроном і сотні латок. А ось тепер там якісне покриття. До речі, там дещо будемо доробляти, так що не спішить з висновками, - пише Андрій Шуневич.
Марія Гаврилишин, "ГК"