Христина Стуй: Естафета – це завжди лотерея


Франківська спринтерка Христина Стуй стала єдиною з-поміж прикарпатських спортсменів, якій вдалося вибороти нагороду на Олімпіаді в Лондоні. У фінальному забігу естафети 4 по 100 метрів 24-річна спортсменка разом із партнерками по команді здобула омріяну «бронзу». Повернувшись до Івано-Франківська новоспечена олімпійська призерка поділилася з «ГК» враженнями від головного старту чотириріччя.


- Для початку розкажи, чому ти бігла другою у естафеті? Зазвичай ти стартуєш на останньому відрізку дистанції…

Це було рішення головного тренера Олександра Апатчева. Як правило, я біжу четвертий, завершальний, етап. Разом із тим вважаю себе універсальною спринтеркою. Особливо я це зрозуміла після нинішньої Олімпіади, коли мені за 10 днів до старту сказали, що буду стартувати другою. Власне, склад нашої четвірки час від часу змінюється. Наші наставники постійно знаходяться у пошуку оптимальної четвірки – справді найшвидших і готових до високих результатів. Я страшенно переживала під час самого забігу, і тренери, можливо, навіть дещо ризикували, ставлячи мене на другий відрізок. Тому дуже щаслива, що виправдала довіру наставників і не підвела дівчат. 

 

- На твою думку, за рахунок чого у півфінальному забігу вдалося перемогти визнаних лідерів - збірну Ямайки?

Гадаю, визначальним стало наше велике бажання «забігти» у фінал з якомога вищим результатом. Ми чотири роки готувалися до олімпійських стартів, тож зуміли справді пробігти на своєму максимумі. Не можу не згадати про свій особистий результат на 200-метрівці - 22,66 секунд і сьоме місце. Щоправда, у півфіналі показала 22,76, чого, на жаль, не вистачило для виходу у вирішальну стадію.

 

- Повертаючись до естафетного фіналу, на яке місце розраховував тренерський штаб збірної?

Наші наставники не давали конкретних завдань посісти те чи інше місце. Від нас вимагали виконання змагальних функцій – чітко бігти по своїх мітках, в рамках правил, а також безпомилково передати естафетну паличку. Тож перед нами не було завдання завоювати нагороду, що в певній мірі знімало психологічний тиск за результат. Потрібно було просто максимально чітко виконати свою роботу. Як бачите, із цим завданням ми впоралися досить успішно. 

 

- Ваші головні конкуренти за «бронзу» - збірна Трінідаду і Тобаго - під час забігу загубили паличку і вибули із боротьби за медаль. Чи очікували на такий розвиток подій?

Справа у тому, що естафета – це завжди лотерея. Тому загадувати наперед перед вирішальним стартом було би нелогічно. Про те, що відбулося з суперницями, я дізналася вже після фінішу. Але, гадаю, якби вони паличку не загубили, ми все одно їх би перемогли.

 

- Гаразд, які враження залишив олімпійський Лондон? Чи були недоліки у організації Ігор?

Вражень дуже багато, мені дуже сподобалося. Єдиний і, мабуть, найбільший мінус для мене полягав у тому, що арену для змагань з баскетболу побудували поряд з олімпійським селищем. Виходило так, що під час нашого відпочинку і сну відбувалися матчі, які, відверто, заважали відпочинку. Все інше пройшло на дуже високому рівні, по-іншому і бути не могло.

 

- За кого з українських спортсменів ти вболівала найбільше на Олімпіаді?

Звичайно ж, за наших боксерів (посміхається). Усі вони особливо потребували підтримки, враховую, що змагалися не тільки з суперниками, а й суддями.

 

- Як виглядав день Христини Стуй у Лондоні?

Підйом о 8-ій ранку, сніданок, а вже о 10-ій годині – тренування. Бувало так, що тренувалися двічі на день, все залежало від днів і змагань. Особисто я багато часу готувалася психологічно, налаштовувалася на старти. Через це, мабуть, не вдавалося побувати на інших видах спорту. Словом, все робилося для того, щоб не витрачати зайвих сил, або, як каже наш тренер, «пруху». Але знаходили час і на відпочинок. 

 

- Чим найбільше тобі довелося пожертвувати заради нинішньої Олімпіади?

Найбільше – особистим часом. Під час тривалого підготовчого періоду я дуже небагато часу приділяла своїй родині, чоловікові, адже олімпійська підготовка забрала дуже багато сил, було безліч зборів і змагань.

 

- Наостанок, які маєш подальші плани?

Для мене змагальний рік не закінчується. Попереду, після невеликого відпочинку, на мене чекатимуть ще декілька стартів. Враховуючи, що найбільших офіційних змагань вже не буде, братиму участь у комерційних змаганнях.


Розмовляв Андрій МЕНІВ, ГК


20.08.2012 Андрій МЕНІВ 1414 0
Коментарі (0)

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

328
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1712
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3169
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1150
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1175
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1213 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

254

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1126

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

952

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

417
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

334
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2496
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1245
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1324
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

558
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15187
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7488
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

345
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

673 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

475
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

392
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

482