На Прикарпатті відкривають нові гірські туристичні маршрути

 

Вершина Маковиця чекає на тебе. Так називається мікропроект, який реалізовується на території Карпатського національного природного парку в рамках проекту "Збереження та стале використання природних ресурсів Українських Карпат" при фінансовій підтримці уряду Норвегії.

 

В межах парку створена мережа еколого-пізнавальних маршрутів. Значною популярністю  серед відвідувачів користується стежка "На гору Маковиця" (Ямнянське природоохоронне науково-дослідне відділення) протяжність якої 8 км.

 

Маршрут характеризується багатством природного ландшафту, різноманітністю представників флори і фауни.  З вершини гори Маковиця (985 м н.р.м.) відкривається панорама на значну територію парку. Вдалині видніються вершини Горганського та Чорногірського масивів, населені пункти Карпатського регіону. 

       
До 1993 року маршрут починався з видової точки навпроти туристичної бази "Гуцульщина" і проходив лісовими масивами Ямнянського природоохоронного науково-дослідного відділення. Внаслідок проведення дорожно-будівельних робіт (розширення автомобільної дороги)  початок і частина маршруту були ліквідовані. і тому сходження на вершину здійснювалося проходженням по "Стежці Довбуша" з наступним виходом на маршрут, що веде на вершину гори Маковиця. Відсутність впорядкованого земляного профілю на початку маршруту обмежував доступність відвідування цікавого рекреаційного об'єкту. А недостатність елементів благоустрою, рекламно-інформаційного забезпечення викликало незадоволення з боку відвідувачів парку.
       
В рамках реалізації проекту були  виконані роботи по плануванню земляного полотна, облаштуванню оглядової площадки та сходів з природного каменю, що забезпечило  безпечне проходження маршрутом  та зменшило ризик травматизму під час подорожей. Проведено прочистку маршруту від захаращення протяжністю 800 м внаслідок чого покращилась прохідність стежкою. А проведене маркування  на маршруті служить добрим орієнтиром на місцевості.

 

Відповідний благоустрій позитивно сприймається як відвідувачами стежки, так і місцевим населенням. В результаті реалізації проекту відвідувачі зможуть здійснити перехід по лісовій стежці й додатково відвідати еколого-пізнавальний маршрут "Стежка Довбуша", початок якого знаходиться в мікрорайоні Ямна. Відвідування двох еколого-пізнавальних маршрутів дасть відвідувачам отримати цікаву інформацію щодо унікальних букових пралісових екосистем парку та проростання реліктового виду - сосни звичайної. Облаштований маршрут - це нова рекреаційно-оздоровча атракція і власники садиб зеленого туризму зможуть запропонувати його своїм відпочиваючим. Підвищення інформованості туристів, відвідувачів маршруту реалізувалось завдяки заходам по виготовленню буклету (український та англомовний варіант), ламінованої листівки Інформаційний стенд встановлений на початку маршруту знайомить відвідувачів з ландшафтною структурою, а вказівники зорганізовують потік туристів в певному напрямку з додержанням режиму охорони природи й врахуванням рекреаційних навантажень на природні екосистеми.

 

Малі архітектурні форми виконані в одному стилі з малими архітектурними формами, які знаходяться на маршруті "Стежка Довбуша" Нещодавно в екотуристичному візит-центрі відбувся семінар по підбиттю підсумків реалізації проекту, в якому взяли участь представники громади та турбізнесу. Експлуатація маршруту "На гору Маковиця" є досить важливим аспектом з розвитку екологічно-зорієнтованого туризму, соціальної й економічної стабільності регіону та реалізації "Стратегії економічного та соціально-культурного розвитку м. Яремче до 2020 року". Оптимізація інфраструктури даного маршруту, рекламно-інформаційне забезпечення його, покращує імідж території парку. Дана стежка є взірцевою стежкою і гарним прикладом облаштування екологічних стежок для багатьох національних парків та заповідників.


02.07.2012 2418 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1123
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2825
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

990
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1046
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1060 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3126 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

915

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

786

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

372

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1098
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

160
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2353
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1156
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

458
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15077
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7389
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

824
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

386
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

296
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

383
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

668
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1117