Назар Павлів: Встановлюючи національний рекорд, я дуже ризикував своїм здоров’ям

 

Наш земляк Назар Павлів повернувся з Києва, де на телевізійному каналі СТБ в ефірі телепередачі «Україна має талант» встановив рекорд України, зумівши зрушити з місця і протягнути майже на три метри три військові бронетранспортери у зв’язці загальною вагою 25 тонн 250 кг.

 

А коли ведуча Оксана Марченко надала Назарові слово, він розповів про своє рідне місто Івано-Франківськ, яке недавно відсвяткувало 350-літній ювілей, і привітав його жителів.

 

Назар Павлів був єдиним з учасників телешоу, хто спілкувався українською мовою. Однак до фіналу відібрали не українця, котрий встановив національний рекорд, а… танцювальний колектив із Киргизії. Враженнями, як усе відбувалося і як проходила підготовка до ефіру, поділився з читачами «Галичини» прикарпатський богатир.

До прямого ефіру - за два тижні



- Назаре, чому ти вирішив позмагатися саме з БТРами?


- Я вже «працював» з транспортними засобами, а от військову наземну техніку ще не перетягував. Було цікаво, знаючи можливості свого організму, чи витягну 25-30 тонн. Представник книги національних рекордів повідомив, що з трьома одиницями військової техніки ще ніхто справи не мав, тож якщо мені вдасться хоча б зрушити три БТРи з місця, - це вже буде своєрідним рекордом.

- Як ти тренувався і де проживав?

- Всіх учасників-півфіналістів розселили в одному з курортних котеджів у Пущі-Водиці під Києвом. З огляду на те, що мій виступ і мій номер складніший, до Києва викликали за два тижні до прямого ефіру, щоб режисери і постановники зрозуміли, що і як буду робити, як усе відбуватиметься.

 

Словом, знати, під яким кутом на сцені розташувати камери, щоб у прямому ефірі подавати глядачам телевізійну картинку з різних ракурсів. Невід’ємною складовою в моїй підготовці до рекорду були і тренування. Я їздив до одного з тренажерних залів Києва і там займався зі штангою. Все оплачувало СТБ.

Проблеми з БТРами

- Чи не було проблем із військовою технікою та її залученням до прямого ефіру?

- Проблеми з БТРами, з їх доставкою почалися відразу. Мій прямий ефір запланували на 12 травня, а до 9 травня Президент України Віктор Янукович видав указ про заборону пересування будь-якої військової техніки, а потім надійшов другий указ, уже міністра МВС Захарченка після дніпропетровських терактів, про те, що військова техніка повинна базуватися на своїх позиціях і бути в повній бойовій готовності. Юристам телеканалу довелося добряче попрацювати, щоб отримати дозвіл і залучити до ефіру БТРи в мирних цілях - для встановлення рекорду України. Потім почалися проблеми з колесами бронемашин, які важко прокручувалися. Причина проста: в нашій армії військова техніка простоює через брак фінансування на бензин. А від тривалого простоювання колеса будь-якої машини важко прокручуються. і навіть на знімальну арену БТРи приїхали не своїм ходом - їх привезли тягачі на спеціальній платформі. Дійсно, мені довелося дуже важко. Міняти щось в останній момент було вже пізно. Я дуже переживав, адже це прямий ефір телешоу, за яким спостерігають мільйони людей.

«Есемески» вирішували все

- Наскільки твоєму організмові важко витримувати такі багатотонні навантаження?


- Коли організм напружується, великі навантаження «накладаються» на все тіло, зокрема на скелет, сухожилля, зв’язки і м’язи. Це досить травматично-небезпечно, бо будь-який внутрішній орган може не витримати перевантаження. Як бачите, встановлюючи національний рекорд, я дуже ризикував своїм здоров’ям.

- Ти встановив національний рекорд, але не потрапив до фіналу телешоу. На твою думку, відбір був чесним?

- З самого початку нам наголошували: доля учасників залежить від кількості СМС-повідомлень глядачів. Шкода, але результати голосування не були відкритими. Не коментуючи цього, можу лише сказати: коли ведуча запитала суддів, хто їм найбільше сподобався, то згадали і про мене. Наприкінці змагань, після оголошення остаточних результатів, судді були здивовані, бо вважали, що до фіналу повинні потрапити зовсім інші учасники.

Шукаємо таланти… в пострадянському просторі

- Серед випадкових учасників, мабуть, був і танцювальний колектив із Киргизії…

- Я не міг зрозуміти одного: чому в телепередачі «Україна має талант» брали участь киргизи, росіяни, білоруси, грузини. Я спочатку думав, що це студенти, котрі навчаються у наших ВНЗ. Помилився. У такому разі краще змінити назву телешоу, наприклад, на «Україна шукає таланти в пострадянському просторі». Щодо киргизів розкажу один анекдотичний випадок. Організатори їм сказали, щоб відразу налаштувалися на київський час і перевели стрілки годинників на чотири години назад. Немає киргизів на сніданку, обіді, а прийшли тільки на вечерю. Повечерявши, вони запитали, коли відбудуться тренування. «Вже пора відпочивати і лягати спати», - почули у відповідь. Виявляється, що наші гості перевели годинникову стрілку не на чотири години назад, а на чотири години вперед і прийшли замість вечері на сніданок.

- Назаре, що тобі дав цей телепроект і чи задоволений участю в ньому?

- Безумовно, я задоволений. Мені вдалося встановити два рекорди: один з автобусами, другий - з БТРами. Також познайомився з багатьма учасниками змагань, тепер у мене побільшало друзів.

- А якщо б ти потрапив до фіналу, яку вагу перетягнув би?

- У мене були свої плани…

Вітають з рекордом

- Чи змінилося твоє життя після телешоу «Україна має талант»?

- Ні, не змінилося. Головний приз - мільйон гривень у мою кишеню не потрапив, тому й надалі змушений ходити на роботу, щоб заробляти собі на життя (сміється). Є інший позитив. На вулицях до мене підходять зовсім незнайомі люди, вітають з рекордом із найщирішими побажаннями. Отримую вітання з різних куточків світу після того, як відео з моїм виступом з’явилося в інтернеті. Коли після прямого ефіру я повернувся у свою гримерну, на мобільному телефоні зафіксував 326 пропущених викликів і 84 повідомлення. Це рекорд для моєї «мобілки»!

Богдан БІЛЕЦЬКИЙ, Газета ГАЛИЧИНА


03.06.2012 2368 0
Коментарі (0)

10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

3132 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1497
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1366
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2407
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4060
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2950

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

744

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1166

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1082

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

2084
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1436
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1171
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

966
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

382
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1603
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

1303 4
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

747
12.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20088
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

412 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

482
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

824
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

756