Прикарпатський університет налагоджує співпрацю із американським містом-побратимом Івано-Франківська Арлінгтоном.
В рамках візиту американської делегації відбулася зустріч із керівництвом Прикарпатського університету.
Як відзначив під час зустрічі ректор ПНУ Ігор Цепенда, головне завдання - налагодити співпрацю у науковій сфері та сфері обміну студентами.
„Ми розпочали такі програми в минулому році, й два студенти фізико-технічного факультету, які беруть участь у програмі розвитку нанотехнологій у пристроях накопичення генерації енергії, проходили стажування в Техаському університеті. Відгуки американських викладачів були надзвичайно позитивні, й це свідчить про високий рівень підготовки наших студентів.
Нам важливо, щоб такі обміни здійснювалися за кошти грантів США, оскільки це буде складно як нашим студентам, так і університету. А на взаємній основі ми готові також приймати американських студентів. Що стосується викладання, то на сьогодні немає жодних проблем, бо в університеті є кабінети з синхронним перекладом”.
Керівник мерії міста Арлінгтон Волтер Тахеда висловився за зміцнення наукової співпраці між університетами та обмін студентами. Він відзначив, що мерія готова підтримувати такі контакти, надавати фінансову допомогу.
Голова громадської Асоціації міст-побратимів Арлінгтона, консультант мерії Андрій Цінцірук запропонував створити фонд Прикарпатського університету в США. Ректор університету Ігор Цепенда підтримав цю пропозицію.
„В Україні є три університети, які мають такі фонди: Києво-Могилянська академія, Острозька академія та Український католицький університет. Це західна практика фундацій, що підтримують фінансово університети”, – сказав Андрій Цінцірук.
Професор ПНУ, член Правління Асоціації міст-побратимів Івано-Франківська Павло Федорук та ректор ПНУ Ігор Цепенда
Віце-мер Арлінгтона (Вірджинія, США) Волтер Тахеда та голова Івано-Франківського комітету Асоціації міст-побратимів Арлінгтона Андрій Цінцірук
подарунки на згадку
фото на пам'ять
Читайте також: