Руслан Гусак: Будинок на Січових Стрільців дешевше знести, аніж відреставрувати


Вже другий тиждень серед івано-франківців точаться розмови про подальшу долю аварійного будинку по вулиці Січових Стрільців.

 

Нагадаємо, майже тиждень тому в цьому будинку трапився обвал. На разі, територія навколо будівлі обгороджена ремонтними щитами.

 

А сама справа перебуває на розгляді в обласній прокуратурі. Поки чиновники шукають крайнього, хто ж недогледів критичності ситуації із перекриттям будівлі, вчора своє бачення подальшої долі цієї споруди висловив заступник голови Івано-Франківської ОДА Руслан Гусак.

 

На його думку, будинок потрібно знести, адже його відновлення потребує втричі більше коштів. Проте, нову будівлю варто звести із врахуванням усіх архітектурних форм: «На цьому місці слід звести нову будівлю, зберігши архітектурну форму, як це було зроблено з будинками на площі Шептицького».

 

Винна ж у завалі будинку міська влада, яка на думку чиновника, вчасно недогледіла аварійного стану й посилаючись на відсутність коштів не  приклала жодних зусиль для уникнення цієї ситуації.

 

Ще в 2008-2009 році сам Гусак оглядав цей будинок і вже тоді він був у дуже поганому технічному стані.

 

Проте, останнє слово, на його думку, все ж за прокуратурою.

 

Нагадаємо, 11 лютого, близько 19.00 в Івано-Франківську на розі вулиць Січових Стрільців та Чорновола трапився обвал перекриття стелі у двоповерховому будинку (1927 року забудови).

 

 

 

Читайте також до теми:

Представники "Watsons" стверджують, що не причетні до обвалу будинку у Франківську

Прокуратура Івано-Франківська стверджує, що будинок, в якому обвалилося перекриття, тривалий час перебував в аварійному стані

Причини падіння будинку в Івано-Франківську розслідує спеціальна комісія і прокуратура


22.02.2012 2307 3
Коментарі (3)

гість 2012.02.22, 09:44
На сотці першим завалився ляльковий театр - побудували новий будинок який ДУЖЕ вписався в архітектурний ансамбль, другим гармонійним кроком стала блямба, яка закрила вірменську церкву,потім постарався Бойко і біля ратуші дуже вписав з двома лишніми поверхами свій комплекс, а довершила збереження історичного обличчя площі біля ратуші славна чорна скляна "легенда". Але ж цього виявилось недостатньо. Раптово згоріла історична пам"ятка на Василіянок і тепер Балагура там вліпив ще один скляний чорний прищ і так гармонійно приєднав до більш як столітньої споруди монастиря, що аж дух запирає. Висновок такий - в місто понаїхало биків, які дорвались до влади і їм пофіг вигляд міста, вони плюють на його історію, бо воно не їхнє, у них немає спогадів дитинства, прив"язаних до певних місць міста. Гуска також з тих, треба завалити щоб захопити вигідну земельну площу і його Франківськбуд ще щось втулить на кшталт Екстімівського шкляного офісу. Симетричні дві плями будуть на вулиці січових стрільців.
gryc 2012.02.22, 10:57
А пивзавод так уже десятиліття відновлюють, щоб був як у первісному виді, натомість поряд центр торговий вже давно "відновили"
ihor 2012.02.22, 11:51
Останнє слово перед чим? Чому, замість того щоб бігати по прокуратурах і шукати винних щодо долі будинку, ніхто не біжить по "діагноз" і спробу "лікування". Вас всіх що не турбує шснування того чим ви пописуєтесь перед гостями міста? І от знатимете винних, накажете, а далі? Чи хтось зі служб ОДА пропонував якісь практичні кроки у відношенні історичного фонду? Чи є програми обстежень , досліджень, аналізу, проектів порятунку? Наказати і...що? Так є з Палацом Потоцьких, так з броварнею. Половина міста має більше 250 років. Ніщо не вічне. І треба вміти цим фондом користуватись. А щоби стверджувати про знесення (чомусь такі висновки завше щодо "хворих" споруд) потрібно піти до "лікаря" (конструктора, реставратора, історика) і як він скаже так і буде. Некоректно посадовій особі відповідати категорично на вузькі професійні питання. Окрім всього навіть формально така особа повинна стояти на варті закону, в даному випадку "Про охорону культурної спадщини". І робити висновки не приватні а офіційні. А то створюється, власне, таке враження, що влада прагне тільки все руйнувати, а люди ж розумні роблять висновки однозначні - хочуть собі звільнити ділянки. А грошей ніколи не буде. Є така приказка: "Якщо захочеш пса вдарити - патик знайдеш".
05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

947
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1503
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3347 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2620
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3495
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

3036

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

375

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

838

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

845

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1464
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3286
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20781
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

1001
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

537
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

601
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

1162
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5857
10.02.2025

KOZAK SIROMAHA — артист, який поєднує автентичну козацьку спадщину з сучасним звучанням. Його пісні проникають прямо в серце та надихають пам’ятати, хто ми є.  

302
07.02.2025

Звернення ухвалили під час загальних зборів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.  

3674 1
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

714 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

1044
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1388 2