Відбулося розширене засідання колегії прокуратури Івано-Франківської області за підсумками роботи 2011 року
На засіданні колегії відзначалось, що у минулому році органами прокуратури було вжито ряд організаційно-практичних заходів щодо удосконалення організації роботи та підвищення ефективності прокурорсько-слідчої діяльності, які в цілому дали позитивні результати.
Зокрема, при здійсненні правозахисної діяльності, зазначив у своєму виступі прокурор області Олександр Каліфіцький, відшкодовано коштів на суму 84 млн. грн., з них до бюджету – майже 22 млн. гривень.
Із більш ніж 2 тисяч посадових осіб притягнутих до відповідальності – 1400 працівники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Важливим напрямком роботи для органів прокуратури області був і таким залишається надалі – захист конституційних прав громадян, особливо, право на оплату праці. Саме завдяки втручанню прокурорів, протягом 2011 року виплачено 19 млн. гривень заборгованості по заробітній платі.
У році, що минув, активно здійснювалась правозахисна діяльність в бюджетній сфері. За наслідками перевірок виконання бюджетних програм соціально-економічної спрямованості порушено 26 кримінальних справ, сума збитків в яких становить більше 7 млн. грн., до суду направлено 24 справи. До бюджету відшкодовано 3,5 млн. грн., притягнуто до дисциплінарної відповідальності 22 посадові особи органів контролю. Намітилися позитивні зміни у здійсненні правозахисної діяльності у сфері земельних відносин.
Так, органами прокуратури області порушено 41 кримінальну справу, з яких 33 направлено до суду, до відповідальності притягнуто 68 посадових осіб органів контролю, задоволено 308 протестів, відшкодовано майже 1,8 млн. грн. За втручання органів прокуратури попереджено незаконне надання земель загальною площею 419 га, вартістю 8 млн. грн. Реально повернуто за рішеннями суду із незаконного користування понад 50 га землі.
Надалі залишається актуальним для регіону, наголосив прокурор області Олександр Каліфіцький, питання здійснення нагляду за додержанням законодавства про охорону та раціональне використання лісових ресурсів. Тільки, у минулому році, виявлено більше 1400 м. куб. самовільно зрубаної деревини. Сума збитків навколишньому природному середовищу сягає близько 3,5 млн. гривень.
Прокурорами порушено 18 кримінальних справ, з яких 17 – направлено до суду, збитки по яких складають понад 1,6 млн. грн., до відповідальності притягнуто 161 посадову особу контролюючих органів, відшкодовано 165 тис. грн., заявлено позови в суди на суму понад 450 тис. грн. Завдяки вжитим прокуратурою області координаційним заходам, вдалося досягнути результативності у роботі правоохоронних органів щодо протидії корупції.
Зокрема, до суду скеровано 76 кримінальних справ, з них 73 – органами прокуратури, 1 – УСБУ, 2 – УМВС. Із 83 осіб, притягнутих до кримінальної відповідальності за вчинення злочинів з ознаками корупції, 34 – посадові особи органів місцевого самоврядування, 16 – держслужбовці, 10 – органів земельних ресурсів, 9 – органів внутрішніх справ, 4 – державної виконавчої служби, 2 – судової влади і 2 – ДПС. Низка організаційно-практичних заходів сприяла забезпеченню принципового прокурорського реагування на порушення прав затриманих, ув’язнених і засуджених.
На колегії обговорено ряд проблемних питань діяльності органів прокуратури. За її результатами будуть розроблені рекомендації щодо поліпшення стану справ на окремих напрямках діяльності. На колегії був присутній представник Генеральної прокуратури – начальник Головного управління прав і свобод громадян та інтересів держави Домбровський Сергій Володимирович, який заслухав інформацію прокурора області й підпорядкованих прокурорів, дав оцінку та висловив свої зауваження щодо роботи прокуратури області.