Хочеш до влади – плати!

«Фіртка» з’ясувала скільки коштів витратили кандидати на посаду міського голови Івано-Франківська протягом останніх чотирьох тижнів у друкованих ЗМІ області. До уваги ми взяли не усі видання, а тільки ті, тираж яких більше 5 тис. примірників щотижня.

 

Звісно, ніхто із кандидатів на мерське крісло в Івано-Франківську не надасть відкрито інформацію, скільки витратив на розміщення політичної реклами у медіах регіону, також скільки довелось викласти на зовнішню рекламу, друк всіляких агіток, які засмічують наші під’їзди та на оплату праці агітаторів. У кожному політичному штабі, у залежності хто від даної політичної сили йде у владу, розрахований виборчий бюджет. Ці цифри  приховують за сімома замками, інформацією володіє тільки вузьке коло людей.

 

Ми проаналізували номери видань з 30 вересня по 21 жовтня: «Репортер», «Галицький кореспондент» і державні ЗМІ «Західний кур’єр», «Галичина» (ред. – тільки четвергові номери). Хочемо наголосити, що дані неофіційні, адже кожен із кандидатів міг домовитись за знижку. Ми подаємо цифри згідно редакційних розцінок на розміщення матеріалів передвиборчої агітації.

 

Отож, витрати у гривнях кандидатів на посаду міського голови Івано-Франківська, підсумовані протягом чотирьох тижнів у вищезгаданих ЗМІ:

 

  1. Ігор Прокопів – 60 тис.
  2. Віктор Анушкевичус – 38 тис.
  3. Руслан Марцинків – 24 тис.
  4. Володимир Балагура – 23 тис.
  5. Віктор Козачок – 19 тис.
  6. Юрій Соловей – 15 тис.
  7. Павло Андрусяк – 10 тис.

 

Решта кандидатів на посаду міського голови Івано-Франківська протягом цього періоду не «засвітились» у цих виданнях.

Кореспондент «Фіртки» попросив прокоментувати цифрові дані деяких з кандидатів.

 

«Виборчим фондом займається моя дружина. Я не готовий сказати точну суму, але думаю що на усю виборчу кампанію десь така сума пішла (ред. – 38 тис. гривень), - відповів міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус. – Взагалі як ви бачите по моїй виборчій кампанії, я не побажав на цю макулатуру викидати величезну кількість грошей, як викидають інші».

 

У розмові ще один кандидат на посаду мера Ігор Прокопів зізнався, «що люди, які представляють у місті «Фронт змін» не найбідніші». У політичній силі складений виборчий бюджет із внесків однопартійців. Саме з цього «кошика» беруть гроші для виборчої агітації.

 

А ось інший кандидат Павло Андрусяк на запитання про витрати на виборчу кампанію сказав, що фінансує її сам.

 

«Контроль за фінансуванням виборчої кампанії ми не здійснюємо. Ми узгоджуємо тільки форму та зміст агітаційних матеріалів поданих кандидатами на посаду міського голови, – прокоментував голова Івано-Франківського міськвиборчкому Богдан Винник. – Сума затверджена у виборчому фонді питання банку і кандидата, а на наше. Вже після виборів КРУ та податкова можуть перевірити ці дані».

 

Зауважимо, що ми проаналізували тут тільки політичну рекламу, розміщену в друкованих засобах масової інформації. Якщо ж спробувати оцінити суми, витрачені кандидатами на «вуличну» агітацію, акції, біг-борди, палатки, газети, агітки, зарплату агітаторів, виступи на телебаченні та радіо, відеоролики, …, то вийдуть шалені суми – по кілька сотень тисяч на багатьох кандидатів в мери.

 

Візуально  безперечним лідером у марнотратстві та марнославстві виступає Юрій Соловей. На другому місці - Ігор Прокопів. Трохи далі Богдан Федьків, Володимир Балагура, Віктор Козачок, Віктор Анушкевичус, Павло Андрусяк. Але жоден з них не може назвати як загальної суми виборчих видатків, так і конкретизувати на що саме і скільки витрачено. Бідним у владі не місце?


26.10.2010 Марія ПЕТРІВ 2181 4
Коментарі (4)

демарш 2010.10.28, 10:32
А що - бідним у владі місце? Що за пролетарська постановка питання? У владі місце людям з певним набором якостей. Стан рахунка значкння немає. Зате мажє значення - як формують і витрачають виборчі фонди. Після виборів, до речі, закон зобовязує усіх учасників кампанії опублікувати звіт по витратах у пресі! Подивимося, чи не забудуть про це кандидати. Тоді легко буде порівняти реальну вартість кампанії і офіційні витрати. І я впевнений, картинка буде традиційна: бабки йшли в основному налом, з партійної тумбочки.
руся 2010.10.27, 17:11
А Анушкевичус в Західному курєрі безкоштовно розміщував політичну агітацію, ви б дістали рахнки чи платив він, чи ні
демарш 2010.10.28, 13:34
агіація в пресі - це фігня, мізер. Краще ролики на місцевих каналах порахуйте. Один фільмєц ашуша хвилин на 8-9 чого вартий, соловей з екранів не злазить взагалі, ролики, так звані "прямі" ефіри, джинса в так званих новинах. От де бабки! Там рахунки на сотні тисяч гривень підуть за такий період.
ПЭТЯ демар 2010.10.29, 00:19
Щодо бідних. У владі не місце дурним. А бідність не завжди критерій дурості. У владу в більшості йдуть не бідні і не розумні, а ЖАДНІ.
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1629
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1709
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1697
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5013 39
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2007 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1392

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

356

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

588

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

760

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

876
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3515
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10084
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

722
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25973
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7587
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

778
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

944
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1276
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

233
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1112
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

719
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

954