![](https://firtka.if.ua/media/cache/blog_thumb/data/blog/302169/f7ab620c83c7139504e4a262b70002ee.jpeg)
Учасники бойових дій та ветерани можуть отримати 500 тисяч або мільйон гривень на відкриття власної справи.
Про це журналістці Фіртки розповів директор Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василь Цимбалюк.
"Мільйон надають тим учасникам, які вже мали бізнес, і хочуть його розширити. Умовою є створення чотирьох робочих місць", — каже директор центру зайнятості.
Окрім того, функціонують гранти для дружин учасників бойових дій — у розмірі 500 тисяч гривень.
Зі слів Василя Цимбалюка, 2024 році цією послугою скористались 46 учасників бойових дій та 22 дружини ветеранів.
"Після отримання коштів гранту переможці створять на Прикарпатті 147 нових робочих місць", — уточнює директор.
Василь Цимбалюк пригадує декілька яскравих прикладів учасників грантів:
"Є історія ветерана з Одеської області Івана, у якого батько воює, а брат зник безвісти. Чоловік отримав грант та відкрив ресторан кримськотатарської кухні в Івано-Франківську. Бізнес працює. Відкрити свою справу також вирішила його мама. Це один з успішних прикладів.
Також, користується наявними фінансовими підтримками [мікрогранти, гранти, суспільно корисні роботи] Перший добровольчий хірургічний шпиталь «Брасс», який займається реабілітацією військовослужбовців.
До речі, зустрівшись у «Брассі» із воїнами, прийняли рішення, що там працюватиме наш фахівець, аби військовослужбовці, які хочуть відкрити бізнес, могли отримати якісну консультацію".
Ще один успішний приклад вже серед прикарпатців — учасник бойових дій з Калуша отримав грант, відкрив поліграфію та вже працює, ділиться директор центру зайнятості.
"Є пара військових, які приїхали до Івано-Франківська, отримали грант та займаються вишивкою, етноодягом. Вони отримали гранти на загальну суму два мільйони гривень.
У цілому гранти — вкрай добра ініціатива. Завдяки фінансовій підтримці у 2024 році грантоотримувачі створили приблизно 1 500 робочих місць.
А якщо взяти за 2023 та 2024 роки, то — це орієнтовно 2 800 нових робочих місць. А це — гроші у місцевий бюджет".
Більше читайте у матеріалі: Нестача кадрів, найоплачуваніша галузь, гранти та як жінки опановують "чоловічі" професії: ринок праці на Прикарпатті під час війни.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Закон про підвищення податків: прикарпатцям роз'яснили нові вимоги