Володимир Гайдар може очолити комунальне підприємство з 10-мільйонним капіталом, яке опікуватиметься «Палацом Потоцьких»

В Івано-Франківську комунальне підприємство з 10-мільйонним капіталом опікуватиметься «Палацом Потоцьких». Відповідний проект рішення був розглянутий на сьогоднішньому засіданні міської ради. За нього проголосувало 36 депутатів.

Майбутнє підприємство носитиме назву «Простір Інноваційних Креацій «Палац». Підпорядковуватиметься воно Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини, пише Фіртка.

Відповідно до проекту рішення, підприємство отримало у своє розпорядження комплекс Палацу Потоцьких з брамами. Його статутний фонд складе 10 мільйонів гривень.

Основною метою діяльності «Простору Інноваційних Креацій «Палац» зазначено охорону, збереження, реставрацію та раціональне використання Палацу Потоцьких.

Також, архітектурну пам'ятку планують використовувати як платформу для різноманітних креативних інновацій для, цитуємо: «притягнення до міста нових креативних ідей, розробок та їх апробацій у різних напрямках мистецтва, науки і практики (бізнесу), їх взаємної комунікації, стимулювання креативної та освітньої активності громадськості, якісного розвитку підприємництва, формування іміджу прогресивного, інноваційного та відкритого сучасного міста». Окрім вище перечисленого комплекс Палацу Потоцьких буде використано для популяризації та розвитку української культури.

Міський голова Руслан Марцінків надав слово потенційному директору новоствореного підприємства, екс-головному архітектору міста Володимиру Гайдару, який долучився до створення статуту КП.

За його словами, найперше завдання, яке стоїть - це  збереження території Палацу і споруд, вивченя документації та реставрація комплексу.

"Найперше треба вивести будівлі з аварійного стану. Територія має працювати для громадськості. Вона буде аполітичною", - заявив Гайдар.

 

Довідково:

Палац Потоцьких — пам'ятка архітектури та містобудування історичного значення. Будівництво комплексу було завершено в 1682 р. Його зводив польський коронний староста Анджей Потоцький в якості резиденції для себе і родини. В 1980 р. архітектурна пам'ятка була перебудована, і до 2004 р. використовувалась в якості військового госпіталя. Того ж року Міноборони передало в обмін на житло для військових палац Потоцьких разом з іншою нерухомістю у власність «Прикарпатської фінансової компанії», яка належить українському мільярдерові - Олегу Бахматюку. Вподальшому, палац Потоцьких поволі занепадав.

Однак, періодично тему руйнації архітектурної пам'ятки піднімали як громадські активісти, так і представники влади. Час від часу комплекс будівель використовувався як локація в рамках різноманітних фестивалів, зокрема "Карпатський Простір" та «Порто Франко GogolFest».

Завдяки зусиллям місцевої громади та активістам, Палац Потоцьких частково реставрували. Зокрема, була відреставрована брама комплексу та підвал колишнього хірургічного корпусу. В 2017 р. міській владі вдалося домовитися з Олегом Бахматюком про передачу комплексу місту. Офіційно комплекс Палацу Потоцьких став власністю міста 27 жовтня 2017 р., коли відповідне рішення було прийняте міською радою.

 

Читайте також:

Як виглядає франківський Палац Потоцьких взимку (фоторепортаж)

У розвиток Палацу Потоцьких вкладуть 500 мільйонів гривень?


16.02.2018 3823 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2521
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1188
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1115
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2296
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3735
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2720 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

973

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

828

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

780

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

734
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10457
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1311
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

344
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5455
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1166
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2958
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

549
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

402 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

843
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

730
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

781