Органи місцевого самоврядування не підвищуватимуть тарифи на тепло та гарячу воду протягом опалювального сезону 2021 – 2022 років.
Про це йдеться у Меморандумі про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та гарячої води в опалювальному періоді 2021/2022 рр., який підписали 30 вересня Кабінет Міністрів України, Міністерство розвитку громад та територій, Міністерство енергетики, Офіс Президента, НАК «Нафтогаз України» та міські голови, повідомляє Фіртка з посиланням на пресслужбу Кабінету Міністрів України.
Підписання документа відбулося в межах засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.
Меморандум підписали Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, Міністр енергетики Герман Галущенко, заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко, голова НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко, міський голова Львова Андрій Садовий, міський голова Дніпра Борис Філатов, міський голова Житомира Сергій Сухомлин, виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.
Відповідно до угоди місцева влада зобов’язалася не підвищувати комунальні тарифи для населення протягом опалювального сезону 2021 – 2022 років, а Уряд, Офіс Президента та НАК «Нафтогаз України» пообіцяли забезпечити безперебійні постачання газу та фінансову підтримку громад з боку держави для безперебійної роботи теплокомуненерго та незмінності тарифів.
«Місцева влада не буде підвищувати тарифи на тепло та гарячу воду в цьому опалювальному сезоні. Цю домовленість Уряд, «Нафтогаз» та очільники міст закріпили в Меморандумі під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України», - прокоментував у телеграмі підписання меморандуму Прем’єр-Міністр України Денис Шмигаль.
Серед механізмів фінансової підтримки передбачено виділення субвенції громадам з незадовільним індексом податкоспроможності вже з четвертого кварталу 2021 року, а також збільшення на 4% частки податку з доходів фізичних осіб (ПДФО), який розподіляється у бюджети місцевих територіальних громад.
В Уряді вважають, що збільшення частки ПДФО для громад дасть місцевим громадам додатковий фінансовий ресурс у сумі щонайменш 11 мільярдів гривень.
Нагадаємо, в цей час частка ПДФО, яка розподіляється у місцеві бюджети становить 60%.
Раніше в Асоціації міст України пропонували Уряду збільшити вказаний показник на 5%. І навіть зареєстрували з даного приводу відповідний законопроєкт.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Центр зайнятості: як пандемія вплинула на ринок праці в Івано-Франківській області