Вісім тракторів і люди: як в Івано-Франківську прибирають тротуари від снігу та льоду

Лише близько 60% тротуарів та інших пішохідних зон в Івано-Франківську та навколишніх селах прибираються механізовано.

Про це розповів сьогодні на оперативній нараді у міського голови директор комунального підприємства «Муніципальна дорожня компанія» Віталій Бурко, повідомляє Фіртка.

Зі слів посадовця, сьогодні на балансі очолюваного ним підприємства перебувають усі тротуари на території міста Івано-Франківська, деякі тротуари в селах міської територіальної громади – загальною площею понад 700 тисяч квадратних метрів, а також вся центральна частина міста, включаючи площі, сквери в центрі міста.

«Зараз в умовах зимового утримання основна задача полягає в очищенні від снігу, льоду, посипання протиожеледним реагентом, тобто сіллю та піском», - зазначив комунальник.

При цьому, як стверджує Віталій Бурко, якщо прибирання проїзної частини вулиць та доріг Івано-Франківській територіальній громаді прибирається виключно механізованим способом, то з тротуарами ситуація дещо інакша.

«Ну зокрема очищення від снігу пішохідних зон – механізовано десь відсотків на 60», - зазначив директор КП «МДК».

Комунальник пояснює такий стан речей, по-перше, недостатньою кількістю техніки, а по-друге, тією обставиною, що не всі тротуари та пішохідні зони є проїзними для техніки.

Механізованому очищенню, зокрема, заважають недостатня ширина тротуарів, як, наприклад, на початку вулиць Чорновола та Коновальця, наявність стовпчиків, різного роду малих архітектурних форм та інших перешкод.

«Але, все ж таки, більша частина міста прибирається механізовано. Для цього ми маємо вісім малих тротуароприбиральних тракторів, які працюють по затверджених маршрутах. Механізатори працюють позмінно – три зміни на один механізм, цілодобово, без вихідних і без святкових», - зазначив Віталій Бурко.

Наразі для роботи з прибирання пішохідних зон у комунальному підприємстві залучено чотири трактори МТЗ-80 – для очищення ширших об’єктів благоустрою, як-от площ; три трактори МТЗ-320, передбачені для очищення тротуарів; трактор «Авант» - багатофункціональний і дуже зручний у використанні, через що директор КП «МДК» назвав його найвдалішою покупкою підприємства за всю його історію.

«Всі наші трактори, так само як і солерозкидувачі, обладнані GPS-навігаторами. У нас є розроблені маршрути прибирання тротуарів – в принципі охоплене все місто – всі основні тротуари», - розповів посадовець.

Що ж до недоступних для техніки місць, там проводиться ручне очищення тротуарів від снігу та льоду силами понад 100 працівників благоустрою. Двірники працюють позмінно, без вихідних та святкових днів. Перша зміна – посилена – працює з 06.00 до 14.00 години. В другу зміну – з 14.00 до 21.00 години – виходять близько 20 двірників, які, крім, власне, очищення тротуарів,  також прибирають сміттєві урни, збирають сміття.

Разом з тим, що стосується посипання тротуарів протиожеледними реагентами, то тут ситуація є значно гіршою, адже, зі слів Віталія Бурка, таке посипання майже на 100% відбувається вручну.

«Маємо один трактор – той самий «Авант», який має навісне обладнання, який може розкидати протиожеледні матеріали. Але наразі маємо такий один, тому основне посипання відбувається, як кажуть, добрим традиційним методом (вручну – ред.) Хотілось би, звісно, щоб було більш механізоване, але наразі такої можливості немає.», - каже Бурко.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також: 

Відновили стару та купують нову: комунальна дорожня техніка в Івано-Франківську готова зустріти зиму 

«Запас кишеню не рве»: відомо, скільки протиожеледних засобів заготували на зиму в Івано-Франківську 

Івано-франківські дорожники закуплять два нові автомобілі-солерозкидувачі

Поточний ремонт доріг в Івано-Франківську: відомо, які роботи і де вже виконано 

В Івано-Франківській територіальній громаді цьогоріч капітально відремонтували 26 доріг 

В Івано-Франківську розпочали будівництво розв'язки моста на Пасічну (ВІДЕО) 

П’ять смуг і новий світлофор. Вулиця Галицька у районі перехрестя з Горбачевського стане на два метри ширшою 

В Івано-Франківську на перехресті Південний бульвар-Бельведерська таки будуть світлофори: вже замовили проєкт 


21.12.2021 Сергій Білий 2391
Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

343
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13894 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1588
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

879
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6160
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1731

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

647

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1473

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1282

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1172
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

528
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

666
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1586
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

609
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

894
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5931
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13701
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

259
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

557
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

492
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

802 2