Мешканці Івано-Франківської громади, яким виповнилося більше як 70 років, можуть отримати одноразову грошову допомогу з бюджету.
Про це повідомив міський голова Руслан Марцінків, передає Фіртка.
Для отримання допомоги необхідно подати заяву, паспорт та ідентифікаційний код. Всі необхідні копії документів працівники ЦНАП оформляють самостійно.
Так, суми виплат варіюються залежно від віку:
- від 70 до 90 років – 500 гривень,
- від 90 років – по 1 000 гривень,
- з нагоди ювілею 75 років виплата буде 1 000 гривень,
- з нагоди ювілею 95 років – 3 000 гривень.
Водночас сторічні мешканці громади отримають 5 000 гривень.
«Сьогодні, 12 травня, на виконкомі проголосували за виділення допомоги 130 людям “золотого віку” 70+ і 22 діткам військовослужбовців до дня народження.
Звернень є багато. Вони формуються і кожного засідання голосуємо за нові виплати», — розповів мер.
Зазначимо, що право на виплату мають громадяни, які досягнули 75-річного віку, мають пенсію, що не перевищує 3 000 гривень, та зареєстровані в Івано-Франківській міській територіальній громаді, а особи віком понад 90 років мають право на виплату незалежно від розміру пенсії.
Крім того, для дітей військовослужбовців Івано-Франківської громади існує програма допомог до дня народження.
Писати відповідну заяву батьки дітей можуть одразу після дня народження дитини.
Для цього один із батьків повинен звернутися зі своїм паспортом, ідентифікаційним кодом та свідоцтвом про народження дитини. А також документом, який підтверджує, що один з батьків бере участь у захисті України у складі ЗСУ чи добровольчих формувань.
«Кожна дитина до 18 років має право на цю допомогу. Сума символічна — 500 гривень. Ця програма діє протягом цього року з 1 січня і до 31 грудня.
Таким чином ми хочемо допомогти людям «золотого віку», а також виявити вдячність тим, хто пішов служити у Збройні сили України, тероборону та добровольцем», — пояснив Марцінків.
Для отримання допомоги необхідно звернутися в Івано-Франківську у ліцей №3 на вулиці Івана Франка або ж в селах нашої громади — у ЦНАПи.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Як зберігати холодний розум під час війни: поради українки, яка стала свідком російської агресії
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці