В Україні, за даними МОЗ, щороку від хвороб, спричинених вживанням тютюну, помирає 85 тисяч українців.
Серед прикарпатців, які курять, понад 50% випалюють за добу від шести до десяти цигарок, пише Фіртка.
Водночас 21,8% прикарпатців палять до 5 років, 17,8% — від 6 до 10 років, 12,8% — від 16 до 20 років, 5,3% — від 11 до 15 років.
До куріння залучені практично усі верстви населення. Зокрема як серед чоловіків, так і серед жінок нашої країни, ця шкідлива звичка найбільш поширена у віці 30–59 років — 37% та 6,2% відповідно.
Відтак, у липні мають набути чинності деякі законодавчі зміни, спрямовані на зменшення цього ризику.
Так, електронні сигарети, IQOS та glo прирівняні до звичайних сигарет, і їх не можна буде палити в громадських місцях.
Прикарпатка Ірина каже, що її дратують курці, які нехтують її правом дихати чистим повітрям.
«Я живу на дев'ятому поверсі. Влітку майже завжди відкриті вікна на балконі. Сусіди на восьмому буквально кожні 10 хвилин палять, то чоловік, то дружина. У мене свіжовипрана білизна "прокурена" та сморід сигарет у вітальні – це дратує», - скаржиться Ірина.
Натомість Іван не підтримує заборони, адже за його словами, курцям потрібна альтернатива.
«У Нідерландах, у тій прекрасній Європі куди всі хочуть, є такі місця, де люди стають і курять, чи займаються коханням, у нас цього немає, тому сигарети, як курили, так і курять», - додає хлопець.
Тетяна ж переконана – необхідно збільшити штраф за тютюнопаління.
«Я підтримую, адже хочеться дихати свіжим повітрям. А для курців, які палять сигарети будь-де потрібно збільшити штраф та посилити слідкування за цим», - переконує дівчина.
На таку заборону також відреагували у соціальних мережах.
Більшість мешканців Прикарпаття підтримують таке рішення. Однак, є мешканці області, які попри заборону продовжуватимуть палити в громадських місцях.
Мешканці одноголосно вирішили, аби паліям та людям, які не курять було зручно, необхідно створити більше спеціальних місць для паління.
фото, Фіртка, соцмережі.
Тютюнопаління не тільки завдає шкоди здоров’ю самих курців та їхнього оточення, сприяє розвитку серцево-судинних захворювань, злоякісних новоутворень органів дихання, але й негативно впливає на фінансове становище родин. Як засвідчили останні результати обстеження 2,2% грошових коштів зникають із бюджету родин нашого краю разом з димом сигарет, а в Україні — 2,1%.
Агенція новин «Фіртка» чинить ворогу інформаційний спротив. Будь ласка, підтримайте редакцію!
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Стан ринку зайнятості та безробіття серед прикарпатців
Молоко та овочі: відомо, які продукти найбільше споживають прикарпатці