В Івано-Франківську відкрили центр ветеранського розвитку на базі політехнічного ліцею

Івано-Франківський політехнічний ліцей став майданчиком для важливої ініціативиУ ньому відкрили центр ветеранського розвитку, спрямований на навчання, перекваліфікацію та надання професійних навичок у сфері електромонтажних робіт.

Цей центр пропонує ветеранам не лише опанувати потрібну професію, а й отримати необхідну підтримку для успішної інтеграції в цивільне життя, про це повідомляє мер Івано-Франківська Руслан Марцінків, пише Фіртка.

Від класичного електромонтажу до сучасних сонячних технологій — навчальні програми центру охоплюють найактуальніші напрямки. Які саме курси доступні, скільки часу триватиме опанування нової професії та чому для центру обрали саме це приміщення — пояснив майстер виробничого навчання Михайло Олійник.

Це насамперед підготовка, перепідготовка в галузі електромонтажних робіт. Ми даємо послуги, такі як: навчання по сонячних електростанціях та по стандартному електричному обладнанні. В нашому центрі можна здобути професію в галузі електромонтажних робіт і плюс короткострокові курси по сонячних електростанціях. Навчання на розряд буде тривати два місяці.

Навчання короткострокових курсів буде тривати від двох тижнів до двох місяців. Розташували тут центр тому, що дозволяє місце, велике приміщення, дозволяє маломобільним людям тут займатися, що дуже важливо”, — розповідає майстер виробничого навчання.

Директорка Івано-Франківського політехнічного ліцею Наталія Кішка розуміє складнощі, з якими стикаються ветерани та їхні родини після повернення з війни, включаючи труднощі адаптації та реабілітації. Саме особистий досвід став для неї поштовхом знайти шляхи допомоги та показати захисникам, що вони потрібні своєму суспільству.

Наталія Кішка впевнена, що новостворений на місці колишньої майстерні центр ветеранського розвитку, який, за її словами, перевершив очікування, стане ключовим інструментом у цій підтримці.

Актуальність центру для ветеранів, які повертаються, зокрема, з травмами та пораненнями, відзначив і заступник міського голови з питань ветеранів Юрій Гапончук, який і сам пройшов шлях війни та втратив кінцівку.

Він підкреслив, що такі ініціативи надзвичайно важливі для людей, які прагнуть розвиватися, працювати та забезпечувати себе й родини. Міська влада планує тісно співпрацювати з центром, використовувати базу ветеранів для навчання з подальшою можливістю працевлаштування.

“Взагалі дуже добре, що є такі ініціативи, через те, що ми розуміємо, що люди, які будуть приходити після виконання бойових завдань, з травмами та пораненнями. Вони рано чи пізно захочуть йти на роботу, якось себе розвивати, забезпечувати не тільки себе, а й сім’ю. 

Тому відкриття таких центрів, таких місць дуже важливе. Для того, щоб навчити людей по-новому десь зробити перекваліфікацію. Тому з цим центром ми будемо тісно співпрацювати, будемо мати велику базу з ветеранів, будемо їх тут навчати з можливістю подальшого працевлаштування", — зазначає заступник міського голови Юрій Гапончук.

Інвестиція у ветеранів — це інвестиція у майбутнє всієї країни. Про те, чому Центр ветеранського розвитку є надзвичайно актуальним сьогодні, як він допоможе захисникам знайти себе у мирному житті та приносити користь громаді, розповів Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Віталій Вербовий.

“Підійшли дуже відповідально зі всіх сторін і впевнений, що цей центр дасть поштовх, тим більше сьогодні це є дуже на часі. Це є встановлення сонячних панелей, LED-освітлення. Тому це є дуже актуально, хлопці будуть мати роботу й мати можливість пройти реабілітацію, навчання і далі забезпечувати себе і приносити як в міську, так і державну казну, прибутки.

Ветеранів не повинні ми сприймати, як додаткове навантаження для громадЦе є той шикарний актив, який повинен використовуватися в ветеранському бізнесі, працевлаштуванніХлопці є активна частина суспільства, яка пішла захищати свою країну і вони й надалі будуть залишатися тією активною частиною й допомагати всім нам. Їх треба підтримати, перекваліфікувати,трохи інвестувати і вони сторицею віддадуть”, — переконаний Віталій Вербовий.  

Створення такого важливого ветеранського простору в Івано-Франківську стало можливим завдяки спільним зусиллям міста та соціально відповідального бізнесу. Про внесок у реалізацію проєкту та його значення для ветеранів і розвитку професійної освіти підсумував Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Тут є наші кошти фінансові, а також наших будівельних компаній. Дві будівельні компанії долучилися до створення цього ветеранського простору. Дуже важливо і дуже добре, що є такі центри, що наші училища розвиваються і що є можливість ветеранам брати участь", — підсумовує Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Війна: як пережити смерть рідних

"Простір для комунікації та допомоги": в Івано-Франківську відкрили центр підтримки ветеранів при ОВА (ФОТО)

«Колона їхала на дуже великій швидкості, щоб нас не розстріляли»: історія сім'ї з Херсонщини, яка знайшла прихисток на Прикарпатті


Коментарі ()

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

828
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1548 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2315
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2153 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7500
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15217 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

264

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

996

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1064

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1852
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

247
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

624
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

870
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3105
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

883
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1921
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

966
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35116 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

210
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

450
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

593
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

919