В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні хірурги зі США разом з українськими колегами провели 31 операцію для порятунку воїнів та людей, які постраждали під час війни.
Про це в Івано-Франківську під час пресконференції повідомила координаторка проєкту, отоларингологиня Наталія Комашко, передає кореспондент Укрінформу, пише Фіртка.
Вона зауважила, що ініціатива надати допомогу українським воїнам належить лікарям Академії пластичної і реконструктивної хірургії зі США. Українські колеги з Івано-Франківської ОКЛ їх підтримали у цьому починанні та допомогли підготувати та організувати місію «Face to face».
Два місяці вони комунікували з майбутніми пацієнтами, а це військові та постраждалі з пораненням голови та шиї, готували операційні та підбирали необхідне обладнання. У ці дні тут працювали дев'ять американських хірургів та кілька десятків українських.
«Під час проведення операцій відбувалась трансляція наживо з операційної, яку могли дивитись лікарі по всій Україні. Навіть колеги з передової могли їх бачити.
Ці операції є унікальними для України», — стверджує Комашко.
Серед пацієнтів місії був і Віталій з Кривого Рогу. Поранення він отримав у Києві, коли російські військові намагались оточити столицю. Під час розвідувальної операції машина, в якій перебували українські військові, наїхала на міну.
Віталій втратив кінцівку. Першу операцію зробили у столичному військовому шпиталі. Після ампутації ноги у Віталія залишався роздроблений череп і спотворене обличчя. В Івано-Франківську військовому провели вже 10-у операцію.
«Те, що тут зробили хірурги, було справжнім мистецтвом… Обличчя моє було реально спотворене і перекошене. Це достатньо нестандартна травма була для всіх хірургів.
Тепер я можу нормально усміхатися, їсти, мені не боляче і, найголовніше, коли я йду вулицею на мене вже діти не будуть показувати пальцем.
Таких людей в Україні буде, на жаль, дуже багато», — сказав Віталій.
В Івано-Франківській ОКЛ 23-річного Влада з Торецька оперували з травмою в області ока. Під час воєнних подій у Мар’їнці міна розірвалась за три метри від Влада. Тоді він втратив свідомість і прийшов до тями лише в лікарні.
«Це вже моя 17-та операція з березня. Було багато травм. Осколки були у нижніх відділах хребта, в нозі, в руці та в голові.
Тут мені ставили імплант ока. Осколком перебило очний нерв. Надії бачити ним вже немає», — зізнається Влад.
Надія приїхала до Івано-Франківська з села Новий Білоус, що біля Чернігова. Її 64-річного чоловіка оперували з травмами щелепи та обличчя.
«Ми були в окупації два місяці, з перших днів війни. Російські війська стояли на танках та бронетехніці за 200-300 метрів від будинку. 16 березня в наш будинок влучила авіабомба. Все горіло.
Чоловіка завалило в гаражі. Його ледь витягли. Після цього він два місяці був у лікарні.
Тут зробили перший етап операції, потім буде наступний. Тримаємось, є надія, що все буде добре», — розповіла жінка.
В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні медики переконані, що такі лікувальні та навчальні проєкти для України сьогодні вкрай необхідні, а тому сподіваються на їх продовження.
Американські лікарі зізнаються, що були вражені сміливістю та терпимістю пацієнтів, яких довелось оперувати в Україні під час місії «Face to face».
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці