
Сьогодні, 7 липня, на Івано-Франківщині перебуває Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.
В рамках візиту на Прикарпаття предстоятель Української Православної церкви Київського Патріархату Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відслужив літургію у Манявському Хресто-Воздвиженському монастирі, передає Фіртка.
Таке Богослужіння відбувається у Маняві традиційно на свято Різдва Івана Хрестителя.
Тут у Манявському монастирі разом з Святійшим Патріархом Київським та всієї Руси-України Філаретом молилися за відновлення миру в Україні.
Святійший Патріарх Філарет у своїй проповіді відзначив миролюбність українців, інформують в ІФ ОДА.
«Наш народ ніколи не завойовував і не зазіхав на чужі землі. Українці тільки боронили свій край, захищалися від ворогів. З нами правда і вона переможе, бо з правдою завжди Бог. Тому ми не повинні мати ніякого сумніву в майбутній перемозі», - наголосив Глава УПЦ (КП).
Говорив Патріарх і про надання Томосу про автокефалію Православній Церкві в Україні. Нагадаємо, що у квітні цього року Верховна Рада України підтримала звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про створення української автокефальної церкви.
Крім цього, Філарет відправив панахиду за жертвами комуністичного терору у меморіальному комплексі Дем’янів Лаз.
читайте про це: Святійший Патріарх Філарет на Прикарпатті: Ніякого "русского міра" не буде - Україна не Росія (фото+відео, оновлено)
Прибувши до меморіалу Дем'янів лаз, спочатку Філарет оглянув Музей визвольних змагань прикарпатського краю.
Опісля Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, голова обласної ради Олександр Сич, голова ОДА Олег Гончарук та міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків поклали квіти до могили жертвам комуністичного терору у меморіальному комплексі Дем‘янів лаз.
Нагадаємо, цьогоріч тут провели перепоховання останків 134 жертв НКВДистів.
Довідково:
Дем'янів Лаз - урочище біля Івано-Франківська, місце масових розстрілів в'язнів з тюрми НКВД. За дослідженням істориків, розстріли проводили тут в кінці червня 1941 року, перед відступом радянських військ. Під час розкопок у Дем’яновому Лазу знайшли людські останки і змогли ідентифікувати понад 500 осіб.