"Стіна Пам'яті": як в Карпатському Шпиталі вшанували полеглих на війні медиків (ФОТО)

У Карпатському Шпиталі, що в Івано-Франківську, керівник команди лікувального закладу та підполковник медичної служби Євген-Роман Ліщинський власноруч створив "Стіну Пам'яті" на честь полеглих у російсько-українській війні медиків.

Про проєкт та процес створення військовослужбовець розповів журналістці Фіртки.

Так, ідея в підполковника Євгена-Романа Ліщинського виникла на початку цього року.

"Метою було вшанувати всіх загиблих на війні, які мають відношення до медичної служби.

Тут відображаються не лише лікарі, а й всі представники медичної служби, водії, санітари, медичні сестри, фельдшери, бойові медики, старші бойові медики. Є і цивільні лікарі, є представники добровольчих формувань, госпітальєри, ПДМШ, а також ДСНС, поліції, усіх силових структур.

Маємо один ряд, який представлений медиками, які загинули під час проведення АТО/ООС. Усі інші — це полеглі під час повномасштабного вторгнення", — розповідає військовослужбовець.

За словами підполковника, було складно знайти фотографії та усю інформацію про полеглих.

"Інформацію збирав з відкритих джерел, зокрема й з Вікіпедії. Систематизував дані, шукав фотографії загиблих, трансформував їх у вектор і шляхом лазерного випалювання формував такі дощечки. Робив усе безпосередньо сам. Тенденція така, що у 2022-2023 роки ще про людей писали, а за 2024 рік — уже важче було шукати біографічні дані.

Бувало, що на збір інформації витрачалось по чотири-п'ять годин систематичного пошуку. Потім обробка фото, що займає деякий час, а гравіювання одної таблички — орієнтовно 25-30 хвилин.

У зв'язку з завантаженістю потратив усього близько п'яти місяців. Перших 50 табличок були реалізовані 28 лютого. А на посвячення пасок на Великдень владика посвятив і "Стіну Пам'яті", на якій було вже 170 табличок", — каже Євген-Роман Ліщинський.

Наразі всього є 507 табличок з даними про загиблих.

"Це люди з усієї України. На дошках вказано місце народження і місце загибелі. Близько 150 я знав особисто. Планую систематизувати всю інформацію в електронну базу і, мабуть, видати книгу.

Працював також по двох джерелах. Спочатку збирав дані у відкритих джерелах Вікіпедії — там хронологічна послідовність. Коли почав опрацьовувати інше джерело, то там є багато незбіжностей, тому почав систематизувати по алфавіту.

З інформації, яка у мене є на цю мить, виготовлені вже всі дошки. Але війна триває і, на жаль, медики далі гинуть", — вказує підполковник.

Як зазначає військовий капелан, отець Роман Винничук, ці дошки пам'яті є ініціативою командира Карпатського Шпиталю.

"Підтримую цей проєкт, оскільки це наші Герої.

Найперше, що ми повинні не забувати, — це пам'ять і подяка, честь тим, хто віддав життя за волю і гідність нашої держави. А цей проєкт якраз нагадує нам за людей, які лікуючи інших, пожертвували собою.

Сьогодні також День Героїв. Цього дня, 23 травня, вбили Євгена Коновальця, засновника ОУН. Отже, вшановуємо таким чином усіх наших Героїв", — говорить капелан.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Кількість загиблих постійно зростає": до Дня міста в Івано-Франківську вшанують полеглих Героїв та їхні родини

"Усі, хто загинув за Україну — герої": в Івано-Франківську родини полеглих воїнів вимагають рівних соціальних гарантій

Війна: як пережити смерть рідних

Фотогалерея


Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2515
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19739
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1758
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1241 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2274
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3898

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

162

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2022

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

706

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1321
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

390
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

916
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24413
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

648
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

619
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

757
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1650
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8071
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

509
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

789
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2066 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

745