
Сьогодні, 13 грудня, провели засідання постійної комісії обласної ради з питань соціально-економічного розвитку, управління комунальною власністю, розвитку малого і середнього бізнесу.
Зокрема члени комісії заслухали питання про основні параметри обласного бюджету на 2019 рік, передає кореспондент Фіртки.
Як поінформувала заступник директора департаменту фінансів ІФ ОДА Ганна Качур, обсяг бюджету 8 млрд 323,9 млн грн. По дохідній частині джерела надходжень практично не зміняться.
Читайте також: Обласний бюджет Прикарпаття на наступний рік складе 8,3 мільярди гривень
Щодо видатків передбачається закладена мінімальна зарплата у розмірі 4 173 грн.
Крім того прожитковий мінімум протягом року буде підніматися втричі. Індекс інфляції закладено 7,3%.
За словами Ганни Качур, на наступний рік відчуження майна не планується. Доходи від оренди майна на наступний рік очікують в розмірі 8 млн.
Як відмітив депутат облради Олександр Левицький, загальний фонд видатків становить 22%, а ріст заробітних плат та видатки на енергоносії більше цих відсотків.
Втім, фінансист відмітила, що в проекті врахували усе, що подавали розпорядники.
Олександр Левицький поцікавився екологічним податком.
"У 25 разів росте ставка податку - з 41 коп. до 10 гривень, а ми не фіксуємо такого обсягу росту надходжень екологічного податку до бюджету. Чому?", - поцікавився Левицький.
Фінансист відповіла, що при розробці обласного бюджету орієнтуються на цифри, які подає фіскальна служба.
Окрім того депутат додав, зрозуміло, що основним платником екологічного податку є Бурштинська ТЕС. Відтак попросив департамент фінансів до сесії опрацювати це питання.
Екологічний податок - це загальнодержавний обов'язковий платіж, що сплачується з фактичних обсягів викидів в атмосферне повітря, скидів у водні об'єкти забруднюючих речовин та розміщення відходів, у томі числі радіоактивних.
Читайте також:
Бюджет Івано-Франківська на 2019 рік буде дефіцитним. Не вистачає 500 мільйонів