Рідні франківчанки, яка померла у пологовому, підозрюють лікарів у халатності

Як писала раніше Фіртка у франківаському міському пологовому будинку померла 27-річна породілля.

Рідні померлої в Івано-Франківському міському перинатальному центрі 27-річної Наталії Цуцяк розповіли про перебіг її вагітності та сумнівні рішення медиків, які, ймовірно, стали причиною смерті молодої матері, пише Фіртка з посиланням на Курс.

З журналістами спілкувалися мати Наталії Оксана Кіршак, її чоловік Любомир Цуцяк, батько чоловіка Микола Цуцяк.

Любомир Цуцяк розповів, що був на пологах від початку до кінця.

“Я не спеціаліст, але в мене є підозри. Бо привіз в роддом здорову жінку… Вона педант по житті і дотримувалася всіх рекомендацій, приписів протягом вагітності, робила в строк контрольні УЗД. Дуже ретельно і відповідально ставилася до вагітності”, – каже Любомир.

Перед вагітністю Наталя перенесла видалення кісти на яєчнику. Операція була 20 грудня 2018 року, без ускладнень, лапароскопію робив лікар Воробій. Протипоказів до вагітності не було. В січні Наталія завагітнілв, спостерігалася до березня у Воробія.

В березні 2019 стала на облік в першу консультацію на Січових Стрільців, у лікарки Уляни Яворської. В жінки не було навіть токсикозу, вагітність проходила добре, показники були в нормі впродовж всього спостереження. Дату пологів поставили на 23 вересня

Любомир розповів, що вмовляв Наталю на кесареве, бо боявся природних пологів. Лікарка ж орієнтувала тільки на природні пологи по показниках. Коли жінка почала переношувати, зверталася до лікарки. Казали, що може ходити до 42 тижнів.

“3 жовтня в мене день народження, хотіла народити і зробити чоловікові подарунок, знов звернулася по кесареве, але знов відмовили”, – розповів Любомир.

Вагу на УЗД прогнозували 3800. Наталя важила 55 кг до вагітності, за вагітність набрала 14 кг.

Останнє УЗД показало часткове обвиття дитини пуповиною і зміни у водах. Вирішили ще одне УЗД зробити, на ньому сказали, що дитина 3300 і без обвиття .

З 30 вересня жінка вже була на стаціонарі, відділ патології.

На вихідні відпустили додому, на понеділок сказали готуватися до стимуляціїВ суботу в 18.20 Наталія помітила, що почали відходити води. Сказала про це чоловікові о 19 годині.

Всі відбувалосяі під спостереженням і зі щоденною консультацію з лікаркою Уляною Яворською. Вона і мала приймати пологи.

В перинатальний центр приїхали о 21 год, на приймальній сказали, що відкриття на 4 пальці, слабкі ще хватки, воді тільки починають відходити, треба чекати до 7 ранку. Якщо не розродиться, тоді будуть стимулювати окситоцином. Про це теж подзвонили лікарці Уляні Яворській. Та сказала відпочивати, а вона приїде вранці.

Лікарі наполягали, і чоловік в першій ночі приїхав додому. О шостій ранку 6 жовтня він приїхав, жінка поскаржилася на нудоту, до 12 ночі води відходили інтенсивно, він сам міняв прокладки. Води були чисті.

Ранковий черговий лікар сказав, що особливих змін нема, тому вирішили о 7 ранку стимулювати. Поставили крапельницю. О 8 ранку прийшла перезмінка і Уляна Яворська. Жінка переказала чоловікові, що лікарка жартома її попередила, що треба родити до 13 год, бо має концерт дочки. Чи це вплинуло, рідні не знають.

Тоді ж поставили градусник, було 37, потім 38 і вище. Укол від температури не дав результату. Тоді відключити стимулятор і включили антибіотик, щоб збити температуру. І знов підключили стимулятор. Вирішили робити спинальну анестезію, на той час температури не було. Почалося відкриття, але не таке, яке потрібно для пологів.

Минуло 12 годин, як відійшли води. Жінка весь час з крапельницю. Медики її посилали розминатися на мячик, ходити, садили на крісло. Вирішили зробити ще одну спинальну анестезію. “І тут під час одного з оглядів я почув фразу про те, що зелені воді, брудні, треба щось робити швидше”, – розповів Любомир.

Чергова лікарка була, на відміну від Уляни, занепокоєна, бо великий плід і брудні води. О 13 год ще одна спинальна анестезія. Наталя навіть не кричала, старалася зробити все так, щоби виконувати всі настанови лікарів, аби їм було зручніше. Медики попросили чоловіка покинути родзал, бо роди будуть тяжкі.

“Картина була страшна, жінка була вся червона, не відчувала схватки не могла в тиснути”, – розповів Любомир. – За чутками, був вакуум і були щипці. Яне бачив бо був уже поза оглядом, не бачив, як тягнули, але покликали лікаря з дитячої неонаталогіі…”

Дитину зразу забрали в реанімацію. Хлопчик народився о 13.40. Медики сказали що не дають дитині плакати, бо “так буде краще, бо може бути запалення легенів”.

Коли з жінкою було недобре, родичі дзвонили Яворській, але та не брала трубку.

Далі Люьомир бігав між аптекою і дитячою иеанімацією. Не бачив, як видалили плаценту, зашивала лікарка Яворська. Сказала, що роди були тяжкі, дуже велика дитина (понад 4 кг), ще 2 год у родзалі, і тоді в палату. Він подумав, що все добре і знов переключився на дитину, на той час дитя, що народилося і не плакало, було під апаратом вентиляції легенів.

“Ідучи в аптеку, я піднявся до Наталі, і побачив довкола купу лікарів. Одні намагалися намацати пульс, інші казали, що вона виснажена і гіпотонік”.

Любомир розповів, що дружина то блідла, і пропадала, то приходила до тями. Хвилин 20 йшли незрозумілі дії в родзалі: “Я нічого не розумів. Потім сказали, що давали ще загальну анестезію”.

“Коли я прийшла, дочка була синя і кисгевій масці і очі йшли під лоба, закочувалися. Вона жалілася, що холодно. Її відкрили і провели по животу, тоді цівкою пішла кров і набігло цілий лоток. В мене таке враження, що вони поверхнево оглянули і не бачили кровотечі. І не інформували про проблеми керівництво. Це було година після пологів. Тільки після наших дзвінків почала збиратися екстрена бригада”, – розповіла мати Наталії.

Півтори години рятували, не могли зупинити кровотечу. Взяли Наталю в операційну. Мамі медики сказали, що підуть легшим шляхом, перевяжуть судини, щоб врятувати матку. “Після операції нас запевнили, що критичний момент минув. Але операційна бригада не пустила в операційну родичів. Робили переливання крові. Від прямого переливання від мами відмовилися”, – розповіли родичі.

“Лікарка з операційної бригади повідомила, що стан важкий, нирки не запускаються. І тут ми чуємо, що кричать про те, що треба дефібрилятор …”

Що далі було в операційній, рідні не знають. Бачили тільки, що лікарі по одному виходили. Потім запросили всіх родичів і повідомили, що врятувати жінку не змогли.

Синочок Наталі досі перебуває в реанімації, в тяжкому стані.

Через дві години передали тіло в морг обласну лікарню, без історії, з запискою хто і звідки. “Ми хотіли викликати міліцію, але медики заспокоювали, що самі повідомлять в 8 ранку… Лікарі не повідомляли поліцію до 15 години наступного дня, 7 жовтня!”, – розповів батько Любомира.

Родичі самі звернулися з заявою в поліції, щоби вилучили тіло і медичні документи.

“Серцево-легенева недостатність, геморагічний шок, крововтрати, патологічні роди” – так написали в довідці судмедекспертизи.

Родичі впевнені, що якби медики вчасно склали комплекс ознак – переношування, великий плід, відійшли води, не відкривається матка, температура та інше – то мали приймати термінові заходи порятунку мами і дитини. Цього зроблено не було. Лікарка Уляна Яворська одразу після пологів була вже для родичів “поза зоною”.

Документи наразі витребувані і перебувають в прокуратурі на перевірці. Родичі мають намір з документами ознайомитися. Кажуть,, шо документи перебували в роддомі до 15 години понеділка. Жінка померла о 21 годині попереднього дня. Рідні хочуть знати інформацію, порівняти з тим, що самі бачили і зі свідченнями свідків.

“Будемо вести власне розслідування, – кажуть родичі, бо мають підтримку журналістів центральних каналів із залученням лікарів експертів.

“Хочемо встановити правду, знайти причину смерті і з’ясувати, хто відповідальний”, – каже Любомир.

“Хочемо знати, які протоколи були порушені. Розказуємо все вам, щоби ніхто не спотворив картину, щоби не приписали хвороби і таке інше”, – сказала мати померлої.

“Була неділя, всі були вихідні, про кровотечу ми почали бити на сполох, і так був втрачений час, лікарі на зміні не прийняли рішення викликати екстркну бригаду. З цієї зміни ні лікар, ні акушери навіть не висловили співчуття. Ніхто з родичами не спілкувався. Потім до бабусі підійшов начмед, висловив жаль, розпитав про дитину. І все. Лікарка Уляна теж мовчить. Хотіли знайти медсестер, санітарок розпитати, всі бояться за свої місця і нічого не кажуть. У нас 21 століття, як можна не врятувати від кровотечі? І як можна було довести до такого стану?” – кажуть рідні померлої.

Як повідомили згодом в пресслужбі обласного управління нацполіції, розслідування почалося на звернення чоловіка померлої породіллі. Чоловік звернувся до поліції через некомпетентність лікарів перинатального центру.

Щодо дій працівників Міського перинатального центру порушили кримінальне провадження за статтею 140  (ч.1) ККУ – невиконання чи неналежне виконання медичним або фармацевтичним працівником своїх професійних обов’язків внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило тяжкі наслідки для хворого.

Нагадаємо, директор Комунального некомерційного підприємства «Івано-Франківський міський клінічний перинатальний центр» Сергій Стефанко дав коментар з приводу смерті породіллі, яка сталась в закладі.


19.10.2019 12055
Коментарі ()

07.07.2020
Марія Лутчин

Сьомого липня у Європі, а 11 у світі, відзначають День шоколаду. Це свято виникло у Франції в 1995 році.

559
05.07.2020
Люся Грибик

Танцюрист розповів нам про свої кроки до досягнення успіху, поділився секретами мотивації та розкрив подробиці своїх танцювальних буднів.

956
03.07.2020
Марія Лутчин

Для відновлення зруйнованої інфраструктури: доріг, мостів, берегоукріплювальних дамб, за попередніми підрахунками, потрібно понад два мільярди гривень.

838
01.07.2020
Марія Лутчин

У розмові про коронавірус, імунітет, переповнені лікарні, пацієнтів, емоційне виснаження медпрацівників та те, чому не варто забувати про карантин.

5223
26.06.2020
Люся Грибик

Лазерна епіляція — популярна апаратна процедура, яка проводиться для видалення небажаного волосся на обличчі та тілі.

1423
23.06.2020
Марія Лутчин

Фахівці намагаються знайти різні методи, щоб максимально зберегти міцність, рівність та покращити зчеплення автомобіля з дорожнім покриттям.

1531

Нещодавно на Фіртці започаткував свій блог Олег Саїк, де описав, що місцеві сайти державних установ, які потенційно мали б приваблювати інвесторів, у ганебному стані.

1439

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві. 

4758

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

7954

Середньосвітова смертність від коронавірусу складає 5,8%. Проте це тільки середня температура по палаті, яка в кожній окремій палаті (країні) різна.

6179 2
23.06.2020

У перший рік життя малюка все змінюється доволі динамічно. Здавалося б, тільки недавно матуся спіткала усі тонкощі грудного вигодовування, і ось вже настає новий етап – введення першого прикорм. Це їжа, що суттєво відрізняється від материнського мол

7476
16.06.2020

На ферму з виробництва фуа-гри в місті Снятин влаштувався хлопець, який таємно знімав на відео свої робочі будні, а опісля анонімно передав матеріали зоозахисній організації "Відкриті клітки Україна", яка їх опублікувала. Ці кадри сколихнули світ, призве

61859 2
10.06.2020

«У нас немає вільних місць! Столики тільки за бронюванням! Вибачте, щоб присісти Вам доведеться зачекати!» - вже понад два місяці ці, раніше щоденні, фрази ніхто не говорить. А все через карантин.

5492
25.06.2020

На останню декаду червня, що у 2001 році, припала непересічна для історії Львова та й України загалом подія. Це багатьом видавалося неможливим і до останнього існували сумніви, але папа таки прибув поспілкуватися з українцями. Тоді це все просто видавал

715
16.06.2020

Акція триває вже понад два роки і наближається до своєї кульмінації. Сьогодні, 16 червня, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин долучився до історичного заходу – створення рукописної Біблії, пише Фіртка з посиланням

1170
08.06.2020

Для того щоб усвідомити справжність наших прохань до Господа Бога про власні потреби, потрібно спочатку перейнятися, серцем відчути потреби інших людей.

1570
29.05.2020

28 травня, на свято Вознесіння Господнього за юліанським календарем, в Україні з’явилася в продажу всесвітньо відома книжка «Католицизм: мандрівка до серця віри» американського проповідника, письменника і богослова єпископа Роберта Баррона.

1515
07.07.2020

Цей рух досить популярний у світі, але уже давно він дійшов і до нас. Відпочивальників, яким байдуже на стереотипи та упередження, стає все більше.

120
03.07.2020

Єлісейський палац заявив, що Філіпп буде займатися урядовими справами доти, доки не буде призначено новий уряд.

240
03.07.2020

У бюлетені з відкритими списками можна буде проголосувати як за партію, так і за конкретного кандидата, щоб підняти його в партійному списку Профільний комітет Верховної Ради затвердив нову форму бюлетеня для голосування на місцевих виборах за відкритими

343
26.06.2020

Партія "Голос" проголосувала за припинення депутатських повноважень Святослава Вакарчука. Перед цим він вийшов із фракції «Голос» у Верховній Раді. Про це повідомляє пресслужба партії «Голос», інформує Фіртка. Водн

530
26.06.2020

Він був ветераном Аль-Каїди, чия кар'єра джихадиста почалася з 1990-х років. Те, як він помер, було вражаючим.

863